ostrava5
10.12.2019
Kategorie: Společnost

Pachatel v ostravské nemocnici střílel z nelegálně držené zbraně

Sdílejte článek:

TP

V úterý v 7:19 přijala policie oznámení o střelbě v čekárně jedné z ambulancí ve Fakultní nemocnici v Ostravě – Porubě.

Na místo okamžitě vyrazilo několik policejních hlídek, včetně prvosledových hlídek s dlouhými střelnými zbraněmi a s balistickou ochranou.

V 7:24 je na místě první policejní hlídka. Policisté v budově objevili několik zraněných a také mrtvých osob. Okamžitě začali pátrat po pachateli tohoto činu.

Na místo mezitím dorazila moravskoslezská Zásahová jednotka, povolán byl také Útvar rychlého nasazení, který z Prahy na místo vyrazil vrtulníkem Letecké služby Policie ČR.

Díky kamerovému systému policisté posléze zjistili, že podezřelý ze střelby opustil areál nemocnice v době příjezdu prvních hlídek v konkrétním osobním automobilu. Jak se později zjistilo, vyrazil za svou matkou, které se svěřil s tím, co udělal. Sdělil jí také, že se pojede sám zastřelit.

Žena s policisty spolupracovala. Muž se hledaným automobilem dostal na Opavsko, kde jej také poblíž Děhylova vypátrali policisté, kteří nasedli na palubu vrtulníku Letecké záchranné služby (policejní vrtulníky byly tou dobou ještě na cestě).

Jakmile se vrtulník objevil nad vozidlem, muž se zastřelil. Na místo následně dorazil policejní vrtulník, stejně jako pozemní hlídky, či kriminalisté. Jak záhy informovali zástupci policie, muž se střelil do hlavy.

ostrava4

Krajský policejní ředitel médiím sdělil, že muž nebyl držitelem legálně držených zbraní. V nemocnici proto střílel z nelegálně držené zbraně. Při činu zemřeli na místě čtyři lidé, další dva lidé zemřeli na operačních sálech, kde o jejich životy bojovali lékaři ostravské nemocnice. Muž měl podle policie tři záznamy v trestním rejstříku. Měl také trestní minulost násilného charakteru…

„Děkuji za rychlý a profesionální zákrok všem policistům, kteří dnes zasahovali při tragické události v Ostravě. Rodinám pozůstalých vyjadřuji hlubokou soustrast a mohu zaručit důsledné prošetření všech okolností tohoto tragického případu,“ uvedl policejní prezident Jan Švejdar.

Celou událostí se teď zabývají kriminalisté, kteří budou zjišťovat totožnost obětí (totožnost některých již znají), a kteří musí zadokumentovat místo činu, či ohledat těla zemřelých.

„Kvůli události v Ostravě pražská policie navýšila již probíhající bezpečnostní opatření v souvislosti s Adventem. Konkrétně byl zvýšen výkon služby v okolí pražských nemocnic policisty vybavenými balistickou ochranou a dlouhými zbraněmi. Zároveň kontaktujme nemocnice, informujeme je o situaci a žádáme, aby při jakémkoli podezření volali linku 158,“ uvedl pražský policejní mluvčí Jan Daněk.

V souvislosti s mimořádnou událostí je zřízena krizová linka Fakultní nemocnice Ostrava 800 888 400. Na místo události se dostavili také krizoví interventi.

Policie v průběhu opatření zkontrolovala několik osob, které se jevily jako podezřelé. Vydala také fotografie dvou podezřelých, kdy u prvního z nich následně informovala, že se jedná pouze o důležitého svědka.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 332 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,58 out of 5)
Loading...
74 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)