ostrava5
10.12.2019
Kategorie: Společnost

Pachatel v ostravské nemocnici střílel z nelegálně držené zbraně

Sdílejte článek:

TP

V úterý v 7:19 přijala policie oznámení o střelbě v čekárně jedné z ambulancí ve Fakultní nemocnici v Ostravě – Porubě.

Na místo okamžitě vyrazilo několik policejních hlídek, včetně prvosledových hlídek s dlouhými střelnými zbraněmi a s balistickou ochranou.

V 7:24 je na místě první policejní hlídka. Policisté v budově objevili několik zraněných a také mrtvých osob. Okamžitě začali pátrat po pachateli tohoto činu.

Na místo mezitím dorazila moravskoslezská Zásahová jednotka, povolán byl také Útvar rychlého nasazení, který z Prahy na místo vyrazil vrtulníkem Letecké služby Policie ČR.

Díky kamerovému systému policisté posléze zjistili, že podezřelý ze střelby opustil areál nemocnice v době příjezdu prvních hlídek v konkrétním osobním automobilu. Jak se později zjistilo, vyrazil za svou matkou, které se svěřil s tím, co udělal. Sdělil jí také, že se pojede sám zastřelit.

Žena s policisty spolupracovala. Muž se hledaným automobilem dostal na Opavsko, kde jej také poblíž Děhylova vypátrali policisté, kteří nasedli na palubu vrtulníku Letecké záchranné služby (policejní vrtulníky byly tou dobou ještě na cestě).

Jakmile se vrtulník objevil nad vozidlem, muž se zastřelil. Na místo následně dorazil policejní vrtulník, stejně jako pozemní hlídky, či kriminalisté. Jak záhy informovali zástupci policie, muž se střelil do hlavy.

ostrava4

Krajský policejní ředitel médiím sdělil, že muž nebyl držitelem legálně držených zbraní. V nemocnici proto střílel z nelegálně držené zbraně. Při činu zemřeli na místě čtyři lidé, další dva lidé zemřeli na operačních sálech, kde o jejich životy bojovali lékaři ostravské nemocnice. Muž měl podle policie tři záznamy v trestním rejstříku. Měl také trestní minulost násilného charakteru…

„Děkuji za rychlý a profesionální zákrok všem policistům, kteří dnes zasahovali při tragické události v Ostravě. Rodinám pozůstalých vyjadřuji hlubokou soustrast a mohu zaručit důsledné prošetření všech okolností tohoto tragického případu,“ uvedl policejní prezident Jan Švejdar.

Celou událostí se teď zabývají kriminalisté, kteří budou zjišťovat totožnost obětí (totožnost některých již znají), a kteří musí zadokumentovat místo činu, či ohledat těla zemřelých.

„Kvůli události v Ostravě pražská policie navýšila již probíhající bezpečnostní opatření v souvislosti s Adventem. Konkrétně byl zvýšen výkon služby v okolí pražských nemocnic policisty vybavenými balistickou ochranou a dlouhými zbraněmi. Zároveň kontaktujme nemocnice, informujeme je o situaci a žádáme, aby při jakémkoli podezření volali linku 158,“ uvedl pražský policejní mluvčí Jan Daněk.

V souvislosti s mimořádnou událostí je zřízena krizová linka Fakultní nemocnice Ostrava 800 888 400. Na místo události se dostavili také krizoví interventi.

Policie v průběhu opatření zkontrolovala několik osob, které se jevily jako podezřelé. Vydala také fotografie dvou podezřelých, kdy u prvního z nich následně informovala, že se jedná pouze o důležitého svědka.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Petr Zavadil 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Libuše Urubková 400,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jiří Sika 163,56 Kč, Josef Šlajchrt 300,- Kč

Celkem za měsíc: 6 999,56 Kč
Vybráno 19.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 039 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,58 out of 5)
Loading...
loading...
74 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.