klicesamet2
17.11.2021
Kategorie: Historie

Ozvěna zvonění klíčů …

Sdílejte článek:

DANIEL HRADSKÝ

Ráno jsem se probudil s tím rozechvělým dojetím nad vzpomínkou, jak jsme před 32 lety zvonili klíči, abychom žili ve svobodné společnosti, kde si každý může žít a podnikat po svém, říkat, co chce, chodit, kam chce a nebude nucen luštit snůšky lží a polopravd zvolených představitelů a oficiálních médií. Ještě rozespalý při ranní kávě jsem prolétl zprávy.


Jako první obvyklé alarmující výkřiky o počtu nakažených (tj. pozitivně testovaných) Zajímavá je při tom statistika nemocných/hospitalizovaných/na intenzivní péči. Ale to nevadí.

Dočetl jsem se, jak nás pí Čaputová varovala, že největším nebezpečím pro svobodu a demokracii jsou lži a dezinformace. Sic! Vždycky jsem myslel, že největším nebezpečím pro svobodu a demokracii jsou vyznavači svaté pravdy, kteří se cítí oprávněni říkat jiným, co mají číst a co si mají myslet. Ale to nevadí.

Přečetl jsem si, jak Jeremy Clarksona obvinili po té, co řekl, že Svatá Gréta by měla dostat naplácáno na zadek, z harašení a z toho, že bohatý bílý starší muž se nemá co navážet do mladé dívky. Nějak mi to připomnělo cirkus, když se nějaký buržoázní pohrobek utrhnul na horníka. Ale to nevadí.

Dozvěděl jsem se, že to, že se neočkuji, je prohrou našeho státu v hybridní válce s Ruskem a vítězstvím Putina. Z hrůzou jsem si uvědomil, jaká mravenčí práce to musela být, stavět mi do cesty lidi, kteří si stěžovali na reakce po očkování i jaká předvídavost KGB, když mi do školy strčila profesora, který říkal, že očkovat se mají jen zdraví jedinci a že vakcinace nikdy nevytváří silnější imunitu než prodělaná nemoc.

Zavřel jsem počítač a přešel přes ztemnělý dvůr (šetříme teď elektřinou, kterou nám státní ČEZ prudce zdražil) a trochu při tom zakopnul o zbytky starého kotle, který jsme museli vyměnit, protože bude od příštího roku zakázaný a který je tam složený, protože čekáme na dotace.

Nastartoval jsem starý osmiválec a srdce mi poskočilo potěšením nejen nad krásným zvukem, ale i při představě, kolika alarmistům praskne žilka až s tou šestimetrovou krávou vjedu do města. V zápětí jsem zchladl a začel přemýšlet, jaké kroky budu muset podniknout, až mi tuhle radost úplně zakážou.

Přijel jsem k mámě, které stále hraje televize a uvědomil si, jak se ty projevy k tomuto výročí stále více přibližují těm starým o Vítězném Únoru, jen dělnictvo je třeba nahradit studentstvem. Také jsem z zjistil, že státní hymnu hrají pořád dokola, takže má postarší maminka, která už je špatná na nohy, musí pořád vstávat. Tohle je fakt nelidský.

Vrátil jsem se domů a plánoval, že to půjdem se ženou někam oslavit na večeři a pak mi došlo, že vlatně nesmíme. To je stejně jedno, protože naše oblíbená kavárna nám sdělila, že končí, protože všechny ty EET, zpřísnění aprvní lockdown nějak přestáli, ale tenhle další už nedají.

Otevřu si flašku doma. Nechápejte to špatně. Nelituji toho, že jsme těmi klíči zvonili. Lituji toho, že jsme je hned strčili do kapsy a zůstali ztuhlí v poníženém předklonu s očekávání, že nám zase někdo nadiktuje, co máme dělat dál, abychom byli spokojení a šťastní.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 902 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
58 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)