ocean
16.10.2019
Kategorie: Společnost

Oxid uhličitý nemůže způsobit globální oteplování

Loading...
Sdílejte článek:

MARK IMISIDES

Neuplyne den, aniž bychom byli varováni před vzestupem globálních teplot a hladin moří v důsledku globálního oteplování. Proč připisujeme ohřev oceánů oxidu uhličitému, když je tu mnohem zjevnější viník?

Oxid uhličitý, říkají klimaalarmisté, zachycuje teplo, vyzařované primárně oceány ( drtivá většina povrchu planety), a to zahřívá oceány ještě více a roztavuje polární ledové čepice. I když se to zdá na první pohled jako věrohodné tvrzení, když ho podrobně prozkoumáte, má zásadní vady:

Stručně řečeno, voda potřebuje hodně energie, aby se zahřála, ale vzduch jí neobsahuje mnoho. Poměr tepelných kapacit voda/vzduch je přibližně 3300 k 1. To znamená, že ohřev 1 litru vody o 1 ° C vyžaduje 3300 litrů vzduchu, který byl 2 ° C teplejší, nebo 1 litr vzduchu, který byl asi o 3300˚C teplejší.

To by nemělo nikoho překvapit. Pokud jste si napustili studenou koupel a pokusili se ji zahřát tím, že do místnosti vložíte tucet ohřívačů vzduchu, voda by se příliš nezahřála.

Tento problém se stává ještě lepším, když vezmete v úvahu velikost oceánu. V zásadě existuje příliš mnoho vody a málo vzduchu.

Oceány obsahují 1 500 000 000 000 000 000 000 litrů vody. K jejich zahřátí, byť nepatrnému, potřebujete ohromující množství energie. Chcete-li je například zahřát pouze o 1˚C, je zapotřebí ohromujících 6 000 000 000 000 000 000 000 000 joulů energie.

Podívejme se na toto množství energie v perspektivě. Kdybychom všichni vypnuli všechna naše zařízení, poháněná energií a žili v jeskyních, a uhlí, jaderné, plynové, vodní, větrné a solární elektrárny by veškerou svou energií jen ohřívaly oceány o 1˚C, trvalo by to 32 000 let.

Stručně řečeno, náš vliv na klima je nepatrný!

Nyní si položme otázku – pokud by oceán měl být zahříván „skleníkovým efektem“ atmosféry, jak horký by vzduch musel být? Jakou teplotu by musel mit vzduch, aby v něm bylo dostatek tepla k ohřátí oceánů o 1˚C?

Na tunu vody na Zemi připadá jen kilogram vzduchu. S ohledem na výše uvedené relativní tepelné kapacity a absolutní hmotnosti se dostáváme k hodnotě 4 000˚C.

To znamená, že pokud bychom chtěli ohřát světové oceány o 1 ° C a chtěli jsme to udělat zahřátím vzduchu nad ním, museli bychom ohřát vzduch na přibližně 4 000 ° C.

Vzduch leží nad vodami – jak by tedy horký vzduch ohříval hluboký oceán? I když se povrch zahřeje, vrstva teplé voda by jen seděla na té studené.

Jakékoli zásadnější oteplování oceánu vlivem tzv. skleníkového efektu by proto bylo doprovázeno obrovskou a zjevnou anomálií v teplotách vzduchu a nemuseli bychom se vůbec obtěžovat zkoumat teploty oceánu.

Takže pokud vzduch neobsahuje dostatek energie k zahřátí oceánů nebo k rozpuštění ledových čepic, jaký jiný zdroj tepla připadá v úvahu?

Země je nakloněna na své ose vůči slunci, což zapřičiňuje roční období. Když je jižní polokoule nakloněna směrem ke slunci, máme přímější sluneční světlo a delší dny. Odklon od slunce znamená méně přímého slunečního světla a kratší dny. (Autor píše v australských novináchy pozn. ZP)

Přímým výsledkem je, že v létě je horko a v zimě chladno. V zimě topíme a v létě chladíme. V zimě polární čepice zamrzají a v létě 60-70% z nich roztaje (asi deset milionů čtverečních kilometrů). V létě je voda teplejší a v zimě chladnější (zeptejte se jakéhokoli surfaře).

Všechny tyto změny jsou přímo určovány množstvím slunečního světla, které dopadá na povrch planety. Když se vyjasní, neodložíme svetr kvůli „skleníkovému efektu“ atmosféry, ale kvůli přímému teplu způsobenému slunečním světlem na našem těle. Vliv slunce je přímý, zřejmý a okamžitý.

Pokud je obrovský vliv Slunce na naše klima tak zřejmý, proč někteří šílenci šílenství řeší odchylku zlomku procenta v některé z těchto proměnných (možný vliv CO2 na globální teploty) a nehledíme na Slunce jako na příčinu?

Proč připisujeme jakékoli zahřívání oceánů oxidu uhličitému, když je zjevný zcela přirozený viník?

Autor: Dr. Mark Imisides

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 893,00 Kč
Vybráno 22.55%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 939 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.