ocean
16.10.2019
Kategorie: Společnost

Oxid uhličitý nemůže způsobit globální oteplování

Sdílejte článek:

MARK IMISIDES

Neuplyne den, aniž bychom byli varováni před vzestupem globálních teplot a hladin moří v důsledku globálního oteplování. Proč připisujeme ohřev oceánů oxidu uhličitému, když je tu mnohem zjevnější viník?

Oxid uhličitý, říkají klimaalarmisté, zachycuje teplo, vyzařované primárně oceány ( drtivá většina povrchu planety), a to zahřívá oceány ještě více a roztavuje polární ledové čepice. I když se to zdá na první pohled jako věrohodné tvrzení, když ho podrobně prozkoumáte, má zásadní vady:

Stručně řečeno, voda potřebuje hodně energie, aby se zahřála, ale vzduch jí neobsahuje mnoho. Poměr tepelných kapacit voda/vzduch je přibližně 3300 k 1. To znamená, že ohřev 1 litru vody o 1 ° C vyžaduje 3300 litrů vzduchu, který byl 2 ° C teplejší, nebo 1 litr vzduchu, který byl asi o 3300˚C teplejší.

To by nemělo nikoho překvapit. Pokud jste si napustili studenou koupel a pokusili se ji zahřát tím, že do místnosti vložíte tucet ohřívačů vzduchu, voda by se příliš nezahřála.

Tento problém se stává ještě lepším, když vezmete v úvahu velikost oceánu. V zásadě existuje příliš mnoho vody a málo vzduchu.

Oceány obsahují 1 500 000 000 000 000 000 000 litrů vody. K jejich zahřátí, byť nepatrnému, potřebujete ohromující množství energie. Chcete-li je například zahřát pouze o 1˚C, je zapotřebí ohromujících 6 000 000 000 000 000 000 000 000 joulů energie.

Podívejme se na toto množství energie v perspektivě. Kdybychom všichni vypnuli všechna naše zařízení, poháněná energií a žili v jeskyních, a uhlí, jaderné, plynové, vodní, větrné a solární elektrárny by veškerou svou energií jen ohřívaly oceány o 1˚C, trvalo by to 32 000 let.

Stručně řečeno, náš vliv na klima je nepatrný!

Nyní si položme otázku – pokud by oceán měl být zahříván „skleníkovým efektem“ atmosféry, jak horký by vzduch musel být? Jakou teplotu by musel mit vzduch, aby v něm bylo dostatek tepla k ohřátí oceánů o 1˚C?

Na tunu vody na Zemi připadá jen kilogram vzduchu. S ohledem na výše uvedené relativní tepelné kapacity a absolutní hmotnosti se dostáváme k hodnotě 4 000˚C.

To znamená, že pokud bychom chtěli ohřát světové oceány o 1 ° C a chtěli jsme to udělat zahřátím vzduchu nad ním, museli bychom ohřát vzduch na přibližně 4 000 ° C.

Vzduch leží nad vodami – jak by tedy horký vzduch ohříval hluboký oceán? I když se povrch zahřeje, vrstva teplé voda by jen seděla na té studené.

Jakékoli zásadnější oteplování oceánu vlivem tzv. skleníkového efektu by proto bylo doprovázeno obrovskou a zjevnou anomálií v teplotách vzduchu a nemuseli bychom se vůbec obtěžovat zkoumat teploty oceánu.

Takže pokud vzduch neobsahuje dostatek energie k zahřátí oceánů nebo k rozpuštění ledových čepic, jaký jiný zdroj tepla připadá v úvahu?

Země je nakloněna na své ose vůči slunci, což zapřičiňuje roční období. Když je jižní polokoule nakloněna směrem ke slunci, máme přímější sluneční světlo a delší dny. Odklon od slunce znamená méně přímého slunečního světla a kratší dny. (Autor píše v australských novináchy pozn. ZP)

Přímým výsledkem je, že v létě je horko a v zimě chladno. V zimě topíme a v létě chladíme. V zimě polární čepice zamrzají a v létě 60-70% z nich roztaje (asi deset milionů čtverečních kilometrů). V létě je voda teplejší a v zimě chladnější (zeptejte se jakéhokoli surfaře).

Všechny tyto změny jsou přímo určovány množstvím slunečního světla, které dopadá na povrch planety. Když se vyjasní, neodložíme svetr kvůli „skleníkovému efektu“ atmosféry, ale kvůli přímému teplu způsobenému slunečním světlem na našem těle. Vliv slunce je přímý, zřejmý a okamžitý.

Pokud je obrovský vliv Slunce na naše klima tak zřejmý, proč někteří šílenci šílenství řeší odchylku zlomku procenta v některé z těchto proměnných (možný vliv CO2 na globální teploty) a nehledíme na Slunce jako na příčinu?

Proč připisujeme jakékoli zahřívání oceánů oxidu uhličitému, když je zjevný zcela přirozený viník?

Autor: Dr. Mark Imisides

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 118 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
politicon.cz
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.