9.11.2014
Kategorie: Historie, Politika

OVM: Král Václav se šmelinářským šmejdem

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 10|11|2014

Přísně politicky frigidní, veřejnoprávně korektní, na všechny strany vyvážené, bezpohlavní, nemastné, neslané poobědní show Václava Moravce, ve kterém se nikdy nedozvíme více než se panu redaktorovi podaří v přípravě pilně nacvičit aniž by se jen náznakem doktnul podstaty přetřásaného problému, vypustilo na obyčejného člověka šrapnel v podobě písně Karla Kryla „Demokracie“.

 

 

Kdyby jen to. Ve studiu přítomní hosté se sice poctivě snažili rozmělnit tvrdá Krylova slova z roku 1993 i jeho postoj k polistopadovému vývoji, ale nezazněl pateticky zvednutý hlas, který by „kacířské“ myšlenky drtivě vyvracel, ani afektovaná obhajoba „svatého“ Václava presidenta, který se chudák po smrti již nemůže bránit, ba dokonce ani mantra pravdoláskového světa, že jsme prostě nebyli jako oni a někdo to dělat musel.

 

Zdá se, že 25 let po sametové parodii na lidovou revoluci pod vedením generálů z KGB a StB, konečně pohasíná aureola dokonalého světa usmívajících se lidiček, kteří bravurně položili na lopatky po zuby ozbrojená bolševická monstra jen silou svých pokrokových myšlenek, vahou svých osobností, pravdou či láskou, aby pak nastoupili na jejich místa a otočili kormidlo dějin opačným směrem.

 

 

Dokonce to vypadá, že Karel Kryl dokázal hned na počátku „přerodu“ společnosti mistrně odhadnout situaci, režii, scénář i hlavní postavy celé frašky. Viděl kdo si najednou pomohl k obrovským majetkům, kdo tuneluje továrny či banky, kdo koho a proč kryje. Viděl, že je to všechno jedna velká banda šmejdů, kteří si navzájem rozdělili moc, majetky a funkce, ačkoliv pro veřejnost hráli demokratické divadlo.

 

Jen z písně zmíněné v úvodu je zřejmé jak moc jej tento stav trápil a jak byl znechucen chováním tehdejších svatých obrázků politiky. Jsou zde jasné odkazy na nepochopitelnou kopulaci „oficiální“ disidentské předrevoluční opozice s jejich bývalými „trýzniteli“, na komunistickou prostituci revolučních ikon národa za hostiny u panských stolů, na beznadějnost ostatní společnosti, které jen vyměnili otrocké postroje.

 

Neumím to tak dokonale vyjádřit jako Karel Kryl, ale sdílím jeho pocity. A to se on již nemusel dožít dnešního stavu, kdy se to celé vrací zpět jako bumerang a ten šmejd, který je celou dobu u vesel, už se zase ani za svoje bolševické myšlení, sociálně inženýrské hospodaření, fízlovské řízení státu či stavění Potěmkinovských vesnic pomocí okrádání vlastních obyvatel nestydí a přidává do rudého kotle, co se do nás vejde.

 

havelmoravec

 

Co tedy mělo v diskusi u Moravce zaznít při hodnocení Václava Havla, kterému se jeho pravověrní tak brání, neboť jejich hrdina je již mrtev (ačkoliv to má stejnou logiku jako kdybychom už nikdy neměli psát nic „nekorektního“ třeba o Hitlerovi, Stalinovi či Gottwaldovi, jelikož se již také nemohou sami obhajovat)? Ať je to jak chce, Václav Havel zaštítil svou obrovskou společenskou autoritou nepotrestání zločinů komunismu a jejich představitelů, ze kterých tak pomohl udělat šmelinářský šmejd znovu rozkrádající tehdejší státní majetek, čímž způsobil degradaci nových časů jen na kontinuální pokračování časů socialistických s falešnou demokratickou tváří.

 

 

Bylo mu to řečeno nejen Karlem Krylem, ale mnohými dalšími odpůrci komunistického režimu, kteří však nepatřili k vyvolenému jádru Charty 77. Až se někdy možná dozvíme všechna relevantní fakta, až pochopíme všechny restituční kšefty a rozklíčujeme osoby v pozadí, možná také pochopíme slova Petra Cibulky: „Vašku jsi prase, jsi prase, jsi hovado!“ a dojde nám proč je vyslovil.

 

Do té doby se můžeme nakrásně dojímat nad markety nacpanými zbožím, možností volně cestovat či estrádami v televizích a s klapkami na očích poslušně zaujímat postoje, místo abychom stáli.

 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 241 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.