video-games-1557358_1280
17.7.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Ovladače na nové herní konzole PS5 a Xbox Series X

Sdílejte článek:

V herním světě se v posledních několika měsících dostaly do popředí nové herní konzole PlayStation 5 a Xbox Series X. Výrobci Sony a Microsoft si nechali záležet na vyšším výkonu, propracovaném designu i samotných ovladačích. V následujících řádcích se zaměříme právě na ovladače a prozradíme vám, jaké změny novinky přináší.

PS4 ovladač vs. PS5 ovladač

V první řadě je nezbytné podotknout, že PS4 ovladač můžete sice použít na PlayStation 5, ovšem nezahrajete si s ním hry vydané výhradně pro novou generaci herní konzole od Sony. Potřebovat budete ovladač DualSense. S ovladačem DualShock 4 si tedy zahrajete pouze starší tituly, které budou fungovat na PlayStation 5 díky zpětné kompatibilitě.

V první řadě je nutno podotknout, že DualSense je výrazně odlišný od ovladače na PS4 DualShock, a to díky adaptivním triggerům a haptické odezvě. Při hraní hry Astro’s Playroom ucítíte detailní chrastění písku, když se budete procházet pouštní bouří.

Ovladače mají i spoustu společných funkcí, včetně vestavěného reproduktoru, podpory pohybového ovládání a touchpadu pro posouvání ve hrách a nabídkách. DualSense je ještě o krok dál díky vestavěnému mikrofonu, jejž můžete používat k chatování s přáteli ve hře, a dokonce k provádění určitých akcí ve hře. Ve hře Astro’s Playroom třeba fouknutím do mikrofonu posunete plošinu vpřed. Ovladač PS5 je tedy v mnoha ohledech vylepšený.

Ovladače na Xbox One a Xbox Series X

Microsoft představil ovladač Ryan Whitaker, který se od předchozí verze vzhledově až tak neliší, nicméně jeho vrchní část je zpracovaná jinak a přibylo ještě tlačítko pod logem Xbox. Ryan Whitaker je snadno uchopitelný, povrch je matný a pokrytý protiskluzovým materiálem. Ovládací prvek D-pad má kruhový tvar, ovšem funkce je stále stejná.

Dále nutno podotknout, že Xbox One ovladač je kompatibilní s Xbox Series X, nicméně Ryan Whitaker vás nadchne mnohem více. Pod logem Xbox je ještě jedno tlačítko navíc, které slouží ke sdílení snímků a videí s ostatními uživateli.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč,

Celkem za měsíc: 3 500,- Kč
Vybráno 10.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 192 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...