rouskyovce2
25.10.2020
Kategorie: Společnost

Ovce, roušky a ministr

Sdílejte článek:

PETR ROBEJŠEK

Jsem zrovna v severním Německu a jak vidíte, tak zkoumám chování tamnějších ovcí. Přitom mě zastihla zpráva z Prahy, že nad zdravím národa neúprosně bdící ministr Prymula byl přistižen, jak porušuje svoje vlastní nařízení.

Pravda, nelze vyloučit, že si na něj viry netroufají. Podobnou mocenskou imunitu pociťují i jiní. Třeba německý prezident Steinmeier, který ihned po natáčení v nějaké nemocnici sundal roušku a strkal ji svému podržtaškovi. Prezident si ale nevšiml, že ho přitom kdosi natáčí na mobil.

Věřím tomu, že rouška za určitých podmínek může chránit. Ale zatím neexistuje dost studií, které by dokázaly, které roušky jsou a v jaké míře užitečné. Než se tahle otázka vyjasní, tak by si měl každý z nás smět sám rozhodnout, jak se zachová. Ale politici se zřejmě domnívají, že právo volby mají mít jenom oni sami.

Co s tím mají společného ovce? Jednak to, že nejsou zdaleka tak stádní, jak se o nich říká. Právě dnes jsem si to znovu ověřil. Aby to stádo za mnou udrželi pohromadě, tak jsou potřeba dva pořádní vlčáci, kteří nahánějí strach. Ovce jsou totiž stejně individualistické a zvědavé, jako ostatní bytosti; o lidech ani nemluvě.

„Stádnost“ ovcí nám něco říká i o rouškách. Ty totiž mají i jiné funkce. Symbolizují paniku a pokoru. Paniku vyvolávají senzacechtivá média a pokoření svobodných očanů zajistí práskači a samozvaní poldové. Obojí vyhovuje politikům, ale ničí demokracii.

Rouška totiž hlavně znamená: „Mlč“. Když poslechneme, tak budou na kontinentě vládnout pasáci a jejich vlčáci nad stády lidí. To je diktatůra. Ministr Prymula dokázal, že diktátor je skrytý v každém politikovi. Jen on sám chce určovat pravidla pro všechny, ale on sám se podle nich řídit nehodlá.

Dříve diktátoři předstírali, že slouží spasitelské ideologii. Na to jim už nikdo neskočí a tak hrozí neviditelnou smrtí. Vyhlásí stav nouze a pak smí dělat všechno a nezodpovídat za nic. Z jejich hlediska je to pohodová situace a proto si chtějí možnost vyhlášení stavu nouze uzákonit. A tak si pamatujte: Jen ta strana, která bude ve Sněmovně hlasovat proti, chce zachovat demokracii.

Ministr Prymula bude nejspíše vyměněn, ale musíme počítat s tím, že politici našli hračku, kterou nebudou chtít dát z ruky. Po celé Evropě právě probíhá puč proti demokracii a podle toho bychom měli jednat. Z vlastních dějin totiž víme, že diktatury vznikají mnohem snáze než se odstraňují.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 185 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,53 out of 5)
Loading...
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)