246524442_1960845577451012_2127956536731497735_n
20.10.2021
Kategorie: Společnost

Ovčáček jako zbraň hromadného ničení

Sdílejte článek:

COM/MIROSLAV NOVÁK

Na facebooku se objevilo velmi dobré hodnocení hradního tlachala Jiřího Ovčáčka, dovoluji se jej zde předložit našim čtenářům. Bez komentáře …

Každý normální člověk si musí položit otázku, proč to všechno Zeman dělal zrovna takhle? A proč do poslední chvíle nechával takového kreténa, jako je Ovčáček, takhle řádit?

Ovčáčkovo chrlení nenávistných tweetů na účtu, který byl až po dlouhé době vzdor svému názvu označen za soukromý, se zcela vymyká činnosti jakéhokoli jiného člověka, který je nějak činný v naší politice.

Je snad vůbec možné, že by Zeman nevěděl, že Ovčáček není intelektuálně a všeobecně lidsky kompetentní vystupovat nejen jako mluvčí, ale nemá zřejmě ani vlastnosti potřebné pro státního úředníka v jiné funkci?

Zeman to pochopitelně po celou dobu vědět musel. Jeho duševní rozpoložení se sice poslední dobou zhoršovalo, ale přesto do poslední chvíle pokračoval ve stylu, který mu byl vlastní vždycky. Už od doby své kampaně v 90. letech, která ho nakonec přivedla k funkci premiéra, používá jako techniku brutální urážku a ponížení soupeře. Václav Klaus to dělal také, ovšem pomocí jiného slovníku. Smyslem je jednak protivníka vykolejit a samozřejmě uspokojit svou vnitřní psychickou potřebu.

Role Ovčáčka je velmi výhodná v tom, že sice rozhodně není geniální, kdy se jedná zcela o regulérního blbce, ovšem ve smyslu, jako je spojení boxerské rukavice s boxerem. Je jen nástrojem.

Protože Zeman nenávidí intelektuály, povýšil někoho, kdo intelektuál není a nikdy nebude. Toho pak nechal urážet politiky, akademiky, novináře a polovinu občanů, kteří nesdílejí jeho názory. Nevzdělaný Ovčáček peskuje intelektuály, což je pro ně samozřejmě hořké, protože mluvčí je něco jako obtížný komár, v tomto případě hovado. Je nicotný, ale otravný a je skoro nemožné ho ignorovat. Proti novinářům často známých jmen postavil Zeman podružnou figuru z komunistických Haló novin.

Ovčáček nekoná svou práci, za kterou je občany placen, protože s novináři nekomunikuje, ale vysmívá se jim. Že vyjadřuje nejen svoje, ale i Zemanovo myšlení, je pravděpodobné, protože kdyby tomu bylo v zásadě jinak, Zeman by se ho okamžitě zbavil. Jako zbraň hromadného ničení funguje skvěle, ovšem není to žádná sofistikovaná střela, nýbrž sračkomet jednoduché konstrukce, na kterém se nemá co porouchat. Je vytrvalý a nemůže se porouchat, protože jiných funkcí jako kretén ani není schopen.

Obě tyto figury spojuje komplex méněcennosti, který je vnitřním problémem spíše u Zemana, protože ten k němu nemá v prvním plánu žádný objektivní důvod. Zastával několik nejvyšších funkcí v zemi a dosáhl svého, ale chybí mu uznání od těch, kteří jsou ve skutečnosti pro něj referenční skupinou – intelektuálů.

Ve skutečnosti Zeman mýtickou pražskou kavárnu respektuje, bere ji vážně, ale nebyl schopen ji přesvědčit o tom, že je roven Bohu. Nenajde se ani jedna významná osobnost, která by ho docenila a Zeman dobře ví, že jeho biografie budou psát tito lidé a patřičně si to užijí. On pomine, ale oni nepominou. Zeman nezapomínal a vždycky se mstil, ovšem odpůrci ho přežijí, protože jsou skupina a ta fyzické smrti tak snadno nepodléhá. Ani největší likvidátoři historie nebyli, pokud jde o likvidaci historické paměti, úspěšní. Technicky to ani není možné, protože můžete hodně lidí pověsit, umlčet, vyhnat, uplatit, ale vždycky zbude někdo, u koho se to nepovede.

Velká frustrace z tohoto neúspěchu vede k agresi, které jsme svědky.

Bylo by zajímavé zjistit, jestli měl Zeman někdy něco jako vkus, míněno ve smyslu aspoň trochu dobrého vkusu. Ze signálů, které vysílal, nic takového poznat nemůžeme. Klaus aspoň vykazoval nějaké známky snoba a jeho dvořanstvo, jakkoli příšerné, nepůsobilo jako postavy z normalizačního seriálu Okres na severu. U Zemana všechno, oblékání, jídelníček, způsob mluvy, panoptikum, které vyznamenával, připomínají nějaký plesnivý materiál objevený ve skladu nějaké „složky“ Národní fronty z doby 70. a 80. let. Ani se nedivíme, že poslední osoba, která se tomuto stylu vymykala, totiž obřadník Forejt, musela zmizet ze scény.

Zemanovo plebejství dosáhlo stupně, který nemůže být výsledkem předstírání a nějaké strategické úvahy. Zeman se nikdy nesnažil vypadat jako zemanovec, on jím je. A naříkat nad tím, že Ovčáček řádí jako černá ruka a mělo by to snad mít nějakou rozumnou míru, je zbytečné. Ten je přesně tam, kde má být.

Tedy podle představ svého šéfa.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 412 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 2,76 out of 5)
Loading...
59 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)