spanelmigr

Otvírá se nový kanál. K nám, do Evropy…

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilZatím, co se tu vášnivě přeme o Milion chvilek pro demagogii a jejich program, sponzory a úmysly, prosákly do některých medií nenápadné, ale zlověstné zprávy, o jiných milionech. O milionech potenciálních  obohacovačů. Přesněji o otvírání nového, úplně a zbrusu nového kanálu, kudy by mohli proudit do Evropy. Tentokrát z opravdu nečekané strany. Od Portugalska.

Jeho president, s barokně rozmáchlým jménem Marcelo Nuno Duarte Rebelo de Sousa, totiž před pár dny prohlásil, že uvažuje o zóně volného pohybu v rámci CPLP (zde).  Hloubka počínajícího problému, jak  Evropy obecně, tak i nás jako ČR, vám začne docházet, když se podíváte, co se skrývá pod zkratkou CPLP.

Jde o Community of Portuguese Language Countries, tedy společenství portugalsky mluvících zemí. Čítá devět členských států: Angola, Brazílie, Cape Verde, Guinea Bissau, Mozambik, Portugalsko, Svatý Tomáš a Princův ostrov, Timor a Rovníková Guinea. Lidé z těchto zemí by se, podle návrhu portugalského presidenta, mohli volně přelévat mezi domovskými zeměmi a Portugalskem. Snad už od příštího roku, bude-li návrh schválen. A v tomto ohledu je pan president docela optimistický: „Mám pocit, že existuje příznivá nálada pro naplnění volného pohybu,” pravil, když svůj plán předkládal.

Podívejme se tedy, jaké obohacení nám hrozí.  Jako příklad si vezměme jen dvě z té devítky zemí – Angolu a Mozambik. Že nejde o zrovna premianty civilizace, humanity, vyspělosti a rozvoje, je sice každému jasné. Ale podrobnější pohled je ještě mnohem depresivnější. Průměrné IQ v Angole dosahuje 68 bodů, v Mozambiku pěkných 64. (zde). K tomuto údaji je nutné dodat, že IQ  pod 70 je v Evropě pokládáno za mentální retardaci. Ve starších pracích byly osoby s IQ v pásmu 50 – 69 označovány pojmem „debil”. (zde). Dnes už se používá jiného, korektnějšího výraziva. Ale podstata zůstává.

Tomu bohužel odpovídá i stav a stupeň ekonomického rozvoje obou zemí. Měřeno pomocí HDI (human development index, oficiální metoda OSN), se Angola umístila na 149 místě ze 188 hodnocených zemí světa a Mozambik obsadil 180 příčku, tedy úplně na chvostu… (zde).

V obou případech tedy úplné dno tabulky států světa, krachestán, propadák a závěr pelotonu… Ovšem agresivity mají na rozdávání. V obou zemích zuřila dlouhá občanská válka. Po desetiletí. Se všemi africkými finesami, jako je vraždění civilistů, vypalování vesnic a znásilňování žen protivníka.

A právě těmto lidem, s jejich zvyky a „kulturou”  chce někdo umožnit volné cestování do Evropy. Bez víz, bez kontroly. No, někdo… Kdo je vlastně tenhle Marcelo Nuno Duarte Rebelo de Sousa? Snad postačí, že po desetiletí byl šéfem místních socanů – Social Democratic Party (PSD). Pak se přesunul do europarlamentu a tam dělal vicepresidenta „European People’s Party–European Democrats”. Socialista, liberál… a teď president.

Možná si řeknete, že Portugalsko je daleko. Že je to jejich problém, když si tam zvolili presidenta – vítače. Ale bohužel,  týká se to i nás. Zatraceně silně a bezprostředně. Protože Schengen….

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 4 371 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (49 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
politicon.cz
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)