spanelmigr

Otvírá se nový kanál. K nám, do Evropy…

Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilZatím, co se tu vášnivě přeme o Milion chvilek pro demagogii a jejich program, sponzory a úmysly, prosákly do některých medií nenápadné, ale zlověstné zprávy, o jiných milionech. O milionech potenciálních  obohacovačů. Přesněji o otvírání nového, úplně a zbrusu nového kanálu, kudy by mohli proudit do Evropy. Tentokrát z opravdu nečekané strany. Od Portugalska.

Jeho president, s barokně rozmáchlým jménem Marcelo Nuno Duarte Rebelo de Sousa, totiž před pár dny prohlásil, že uvažuje o zóně volného pohybu v rámci CPLP (zde).  Hloubka počínajícího problému, jak  Evropy obecně, tak i nás jako ČR, vám začne docházet, když se podíváte, co se skrývá pod zkratkou CPLP.

Jde o Community of Portuguese Language Countries, tedy společenství portugalsky mluvících zemí. Čítá devět členských států: Angola, Brazílie, Cape Verde, Guinea Bissau, Mozambik, Portugalsko, Svatý Tomáš a Princův ostrov, Timor a Rovníková Guinea. Lidé z těchto zemí by se, podle návrhu portugalského presidenta, mohli volně přelévat mezi domovskými zeměmi a Portugalskem. Snad už od příštího roku, bude-li návrh schválen. A v tomto ohledu je pan president docela optimistický: „Mám pocit, že existuje příznivá nálada pro naplnění volného pohybu,” pravil, když svůj plán předkládal.

Podívejme se tedy, jaké obohacení nám hrozí.  Jako příklad si vezměme jen dvě z té devítky zemí – Angolu a Mozambik. Že nejde o zrovna premianty civilizace, humanity, vyspělosti a rozvoje, je sice každému jasné. Ale podrobnější pohled je ještě mnohem depresivnější. Průměrné IQ v Angole dosahuje 68 bodů, v Mozambiku pěkných 64. (zde). K tomuto údaji je nutné dodat, že IQ  pod 70 je v Evropě pokládáno za mentální retardaci. Ve starších pracích byly osoby s IQ v pásmu 50 – 69 označovány pojmem „debil”. (zde). Dnes už se používá jiného, korektnějšího výraziva. Ale podstata zůstává.

Tomu bohužel odpovídá i stav a stupeň ekonomického rozvoje obou zemí. Měřeno pomocí HDI (human development index, oficiální metoda OSN), se Angola umístila na 149 místě ze 188 hodnocených zemí světa a Mozambik obsadil 180 příčku, tedy úplně na chvostu… (zde).

V obou případech tedy úplné dno tabulky států světa, krachestán, propadák a závěr pelotonu… Ovšem agresivity mají na rozdávání. V obou zemích zuřila dlouhá občanská válka. Po desetiletí. Se všemi africkými finesami, jako je vraždění civilistů, vypalování vesnic a znásilňování žen protivníka.

A právě těmto lidem, s jejich zvyky a „kulturou”  chce někdo umožnit volné cestování do Evropy. Bez víz, bez kontroly. No, někdo… Kdo je vlastně tenhle Marcelo Nuno Duarte Rebelo de Sousa? Snad postačí, že po desetiletí byl šéfem místních socanů – Social Democratic Party (PSD). Pak se přesunul do europarlamentu a tam dělal vicepresidenta „European People’s Party–European Democrats”. Socialista, liberál… a teď president.

Možná si řeknete, že Portugalsko je daleko. Že je to jejich problém, když si tam zvolili presidenta – vítače. Ale bohužel,  týká se to i nás. Zatraceně silně a bezprostředně. Protože Schengen….

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč


Celkem za měsíc: 11 014,60 Kč
Vybráno 31.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 239 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (48 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.