BECVA
23.12.2020
Kategorie: Ekonomika

Otrávené ryby v Bečvě, podezřele to smrdí

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieMnoho nejasností je kolem záříjové ekologické katastrofy, kdy řeka Bečva byla otrávena kyanidem. Proč byla chemička Deza z Valašského Meziříčí téměř okamžitě vyloučena jako možný viník?

Bohužel, pochybnosti pokračují a nejrůznější konspirační teorie mají opět zelenou. Nahrálo tomu i oznámení Policie České republiky, že znalec, který vypracovává klíčový posudek, si pro něj vyžádal delší čas, a tak bylo jeho původně oznámené nedělní zveřejnění odloženo. Při této obrovské otravě řeky Bečvy uhynulo na 40 tun ryb.

Pravdou je, že ve zmíněném areálu je čistička odpadních vod, kterou provozuje společnost Energoaqua. Její zástupci však rázně popřeli, že by zamořila řeku kyanidem. Rovněž místní rybáři si nesmyslí, že by viníkem masového úhynu ryb byla rožnovská čistička. A to jsou lidé, kteří dobře znají místní poměry a jistě vědí, co mluví.

Ovšem už před časem Deník Referendum zveřejnil důležitou informaci, že hromadný úhyn ryb jen řádově o hodiny předešla havárie v chemičce Deza, kterou ona zatajila. ČIŽP již potvrdila, že Deza tento incident měla ohlásit a zahájila s ní šetření. Zda spolu obě události souvisí, není jasné, nicméně Inspekce svoje původní prohlášení ve kterém vyloučila Dezu jako možné pachatele otravy, vzala zpět a stále ji vede jako podezřelou.

Nechci si hrát na soudce, nevím, kdo je pachatelem, ale kolem této smutné příhody je hodně nejasností, pochybností a obviňování bez důkazů, které brání v hledání pravdy. Stejně tak jako neustále prodlužování vyšetřování, jak ze strany policie, tak ČIŽP. Nelze se pak tedy divit, že rybáři z okolí Bečvy jsou skeptičtí a nevěří tomu, že se podaří najít viníka této katastrofy.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 234 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,30 out of 5)
Loading...
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)