IVERMEKTIN
2.3.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Otevřený dopis vládě: Obracím se na Vás s úpěnlivou prosbou o prosazení léku Ivermectin v naší republice

Sdílejte článek:

HANA BORUFKOVÁ

Vážený pane prezidente, vážený pane ministře zdravotnictví, vážený pane premiére,

obracím se na Vás s úpěnlivou prosbou o prosazení léku Ivermectin v naší republice. Volím formu otevřeného dopisu a píšu v množném čísle, jelikož chci vyjádřit názor nejen svůj, ale i stejné názory mnohých lidí, které znám osobně nebo z internetových diskuzí. Lidé lék chtějí, požadují ho, jsou rozezlení, do situace vidí a na petici už není čas. Stačí sledovat sociální sítě, naslouchat, třeba jen telefonicky. Tento mail bude rozšířen mezi lidi a zcela jistě oběhne republiku velice rychle. Věřím, že to bude nejsvižnější forma, jak rozhýbat tu línou a kdo ví na čem zaseklou byrokracii směrem k žádoucí akci. Už i na Slovensku si občané svou neústupností vynutili schválení léku Ivermectin na léčbu Covid-19, my Češi jsme tím zahanbeni. Lék se používá a volně prodává různě v okolních zemích, což zcela jistě víte, v Austrálii mají dokonce vylepšený protokol a např. v Indii se dá běžně koupit balíček na Covid-19 s Ivermectinem za cca 3 dolary.

A co my? Také chceme i léčbu levnou, pro obyčejné lidi, co nejdříve a v co největším množství! A u nás nic, ticho po pěšině – berte paralen, v případě potíží si zavolejte záchranku, to je to jediné, co řekne lékař po roce pandemie. Proč mlčky přihlížíme tomu, jak se zahlcují naše nemocnice? Jak zbytečně umírají někteří z pacientů, jak se nedostatečnou léčbou poškozuje zdraví mnohých z nás? Jak vyčerpáním doslova padají ti, kteří mají být až jako poslední(!) článek mezi životem a smrtí každého jednoho z nás vážněji infikovaného? Na co se u nás čeká??? Jaký lék mají lékaři předepsat? Ivermectin už použilo na světě 3,5 miliardy lidí bez problémů, dobře se snáší, je odzkoušený praxí. Bohužel ne SÚKLem!

Náš Státní úřad pro kontrolu léčiv má sloužit lidem. A pokud nemíní sloužit, tak je na místě pořádný personální průvan. Schválit osvědčený lék nejde, ale experimentální vakcíny jde??? Vy víte, kde je problém. Tak ho prosím řešte nejlépe v řádu dní. Dovolíme si, my obyčejní, dát Vám radu. Obejděte SÚKL. Léky vyžadujeme na svou zodpovědnost a klidně si budeme podepisovat revers. A snažně prosíme, zrovna při tom průvanu otevřete možnost vakcinace Sputnikem V nebo čínskou vakcínou, chceme mít na výběr!!! Ujišťuji Vás, že nemluvím jen za sebe.

Dovolím si parafrázovat heslo z roku 1989:

Lékaři křičí: „Máme holé ruce! Máme holé ruce!“

Vyzýváme vládu: Odmítáme přihlížet tomu, jak se nám vyčerpáním hroutí to nejdražší – tedy personál nemocnic. Jsou to jen lidé a nestačí jim jen tleskat. Máme za to, že jim něco dlužíme. Žádáme nejen Ivermectin, ale také dostatek Isoprinosinu a další podpůrnou léčbu nejen pro lékaře v nemocnicích, ale i pro obvodní lékaře, ať mají čím léčit. A také, aby měli informace o léčebných protokolech, které jsou už k dispozici v jiných důvěryhodných zemích, třeba zrovna na Slovensku.

Problém je asi hlubší, než si dokážeme představit. Nevíme, kdo Vám hází klacky pod nohy a proč je pro Vás řešení tak obtížné. Ale můžeme Vás povzbudit: „Nepřátel se nelekejte a na množství nehleďte.“ Tak se, prosím, vzchopte a čiňte. Čekáme na Vaši akci.

Lékařům a sestrám vzkazujeme: My si Vás vážíme, my Vás nedáme!!!

S pozdravem ´Na shledanou v lepších časech´ Ing. Hana Borufková

Chvaleč, 28.2.2021

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 923 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...
politicon.cz
50 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)