PREDLICE
21.2.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Otevřený dopis Veřejné ochránkyni práv

Sdílejte článek:

JAROSLAV DOUBRAVA

Vážená paní Šabatová,
do českého povědomí se roznesla pomocí televizního vysílání zpráva o tom, že uklizený prostor mezi domy, odkud se v ústecké čtvrti Předlice předloni šířila po celém kraji epidemie žloutenky, nevydržel ani půl roku. Technické služby z místa tehdy odvezly stovky tun odpadků, které sahaly až do výšky prvního patra. Stálo to maličkost – 3,5 milionu korun (!) a zaplatil to ústecký magistrát. V minulých dnech se ukázalo, že odvoz odpadků za miliony změstské pokladny byl naprosto zbytečný.

.
Na dvoře mezi bytovými domy, kde stále žijí desítky rodin s malými dětmi, se opět válí odpadky a různé harampádí, odhadem více než 6 tun odpadu. Místní obyvatelé byli naivními optimisty – věřili totiž, že alespoň nějakou dobu to bude v Předlicích na uklizeném místě vypadat jakou normálních lidí. Optimismus vzal za své, bordelu bude a již je, na tomto místě zase dost. Jak nám ukázala televize a jak jsem měl možnost i osobně vidět, nepřizpůsobiví, kteří v těchto místech žijí, velmi usilovně na svém záměru vrátit bordel zpět, pracují!

.

Vzpomínám si, jak se z ústecké Matiční ulice, díky tamnímu cikánskému obyvatelstvu v činžácích pro neplatiče, stalo království odpadků. Obyvatelé z činžáků v Matiční ulici odhodili koncem 90. let do okolí domů ročně na 100 tun odpadu. Když, kvůli nepořádku a hluku z činžáků, chtěli místní lidé postavit u činžáků plot (tedy pardón, pro lidskoprávní hysteriky nepřekonatelnou ZEĎ), aby tento nepořádek a také neuvěřitelný randál alespoň trochu odstínili, vznikla proti plotu šílená, dokonce mezinárodní hysterie. Mezi aktivisty, kteří svou činností dělali obrovskou ostudu České republice, tehdy byl i Petr Uhl. Vy, paní Šabatová, jste po něm evidentně převzala aktivistickou fangli. Smůla je, že tím, že Vás hloupí poslanci udělali ombudsmanskou, neboli Veřejnou ochránkyni práv občanů, Vám dali neskutečnou moc.

Nekriticky se zastáváte tzv. nepřizpůsobivých, prý má proti nim většinová společnost předsudky,jak ráda tvrdíte a i když Vám někdo ukáže, co tito „lidé“ dokáží napáchat, třeba jako v Předlicích, ale i litvínovském Janově a dalších místech, tak svůj postoj nezměníte. A zneužívajíc svého nezaslouženého postavení ve společnosti, ještě peskujete a osočujete ty slušné, kteří se nebojí na problém ukázat prstem. Obracím se na Vás s prosbou. Přijeďte své chráněnce přesvědčit, aby se chovali jako lidé. Aby nevyhazovali odpadky přímo z oken ven na ulici, aby se konečně začali živit prací, které je i pro ně, jak víme, v současné době dost. Prostě jenom, aby žili tak, jako žijí ostatní občané měst a obcí České republiky. Nastěhujte se na pár dnů do Předlic a ukažte nám, jak z nepřizpůsobivých uděláte slušné lidi.

Třeba dokážete udělat zázrak a my na Vaše jednání změníme názor a rádi se Vám omluvíme.

Jaroslav Doubrava, senátor PČR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 472,00 Kč
Vybráno 15.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 619 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.