4930110-klus
15.6.2021
Kategorie: Společnost

Otevřený dopis Tomáši Klusovi

Sdílejte článek:

JIŘÍ BAŤA

BATAJIRIPane Tomáši Klusi, již poněkolikáté jsem se setkal s Vašimi pozoruhodnými názory, postřehy, „odbornými“, neřku-li fundovanými hodnoceními a závěry ke kauzám, které jiní nejsou schopni věrohodně a faktograficky vysvětlit a doložit, zatímco Vy, kupodivu, je bravurně, tzv. „levou zadní“ řešíte a máte v nich zcela jasno. Nebudu se vracet k těm Vašim starším případům, rád bych ale zareagoval na to Vaše poslední sdělení světu, ve kterém se vyjadřujete k vytváření mlhy, resp. k vytváření různých verzí, které mají důkladně mást českou veřejnost před událostmi a skutečnostmi. Tak si to zopakujme popořádku.

 

Podle Vás dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi vrbětických událostí. Podle Vás je možné dezinformátory lze poznat je podle toho, že s oblibou citují představitele Ruska nebo si dovolí kritizovat BIS. Takto nějak jste stručně a přehledně vysvětlil svým poněkud nevděčným posluchačům kauzu Vrbětice. Nevím zda jste také seznal, že jste tím mnohé své příznivce zklamal. Ale to už je riziko populismu, který svými výstupy jen potvrzujete. Jak informují Parlamentní Listy.cz, video, ve kterém veřejnosti sdělujete své „odborné“ poznatky začíná tím, že sledujete projev prezidenta Zemana k vrbětickému výbuchu. Nesouhlasně vrtíte hlavou a když prezident řekne, že se pracuje se dvěma policejními verzemi, z Vašeho počítače se prý začne kouřit. Musím ocenit Vaši představivost, kterou prezentujete to Vaše „mlžení“, kterým se má, podle Vás, zakrýt tzv. nezpochybnitelná pravda.

Z Vašeho postoje je zřejmé, že s konstatováním, které vyslovil prezident o dvou verzích vyšetřování, zásadně nesouhlasíte. Z hlediska demokratického máte na to právo, nicméně bych Vás chtěl decentně , ale důrazně upozornit, že jde pouze o prezidentův názor, nikoli o nějaké bezpodmínečné tvrzení. Nicméně dáváte také najevo své závěry a sice, že stejnou mlhu prý vaří i dezinformační weby. Například neúspěšnou otravu Sergeje Skripala a jeho dcery r. 2018 podle Vás, dokázali prý dezinformátoři vymyslet celkem 70 verzí příběhu. A toto číslo jste získal kde, pane detektive? Jakkoliv denně čtu nebo sleduji nejpodstatnější události a zpravodajství jak na domácí, tak i zahraniční scéně jsem nezaregistroval, že by se kolem zmíněné Skripalovy báchorky vyskytlo až 70 různých verzí příběhu. Takže, nejste nakonec ten, který sám tuto dezinformaci vytváří a šíří, pane Klusi?

Oceňuji Vaše hluboké analytické schopnosti pane Klusi když konstatujete, že „Tehdy, stejně jako u vrbětického výbuchu, nejde propagandě ani tak o to, aby nás přesvědčila o něčem konkrétním. Jde o to zahltit publikum takovým množstvím protichůdných a rozporných informací, aby se v nich lidé ztratili!“ Z jistého úhlu pohledu máte pravdu, neboť jste toVy osobně, který vyjadřujete vlastní pohledy, názory nebo spíše silně nadsazené domněnky, které jsou tím, čemu říkáte trendy, v nichž se mají lidé (názorově a fakticky) ztratit. Mám však obavy, že jste se sám ztratil v množství svých hlubokých fylozofických úvah, jejichž validita se bohužel rovná nule.

Zmínil jste rovněž, že jste vycházel z nějaké analýzy firmy Semantic Vision jistého pana Vrábela ze které konstatujete, že hned po tiskovce pánů Babiše s Hamáčkem dezinformátoři „přesedlali z tématu covid na téma výbuch“. Nezdá se Vám to to tvrzení za poněkud mimo mísu? To to by ti Vaši „dezinformátoři“ se jako měli místo o výbuchu bavit o tom, jak komu dupou králíci? Asi jste nesprávně pochopil, špatně vysvětlil Babišovo a Hamáčkovo „sdělení“ národu o tom, že existuje pouze jedna jediná verze vyšetřování. To lživé tvrzení o jediném vyštřovací verzi bylo totiž téma těch dezinformátorů, kteří takové pojetí vyšetřování, jak jej vyslovili oba pánové, nemohli uznat za relevantní, resp. pravdivé, protože neodpovídá skutečnosti. Z Vašeho pohledu však nešlo o vyjádření nepravdy, ale o činnost tzv. dezinformátorů (alias Vašich kolegů)! Apropó, to stejné se odehrálo v případě, jak jste sám správně poznamenal, neúspěšného pokusu o otravu Skripala a jeho dcery „novičokem“! Rozdáváte rozumy, dáváte rady, oplýváte spekulativními úvahami, provokativními názory, ale zkusit zapojit do svého uvažování svůj rozum a racionalitu, naprosto eliminujete. Proto jen tvrdíte, či přesněji řečeno papouškujete názory, které posílí Vaši karmu, potažmo popularitu.

Sebevědomě říkáte, že účelem je, stejně jako v minulosti, „zpochybnit oficiální verze incidentu“ a jako příklad tohoto zpochybnění jste jmenoval generála Andora Šándora. Znovu musím opakovat, že Vaše názory nemají racionální jádro, je to pouze snaha něco říkat, co se zalíbí Vašim známým, Vašim příznivcům, všem těm, kteří mají potřebu jít proti pravdě. To je také případ prezidenta Zemana a lidí, co nejsou těmi, co jedí chléb těch, co jejich písně pějí!

Dále také tvrdíte, že dezinformační verze se podle Vás mají poznat podle toho, že napadají BIS. Opravdu pozoruhodný názor, pane Klusi zvláště, když si k tomu dosadíme jméno pana plukovníka Koudelky, kterého pan prezident stále odmítá jmenovat generálem! Domníváte se, že generálskou tornu a hůl si za případ Vrbětice pan Koudelka zaslouží? Za něco, co pokud je to pravda a o čemž nejen já silně pochybuji, trvalo 6 let navzdory tomu, že jedno bezprostřední vyšetřování bez účasti BIS již proběhlo, výsledky byly projednávány soudem, který konstatoval příčiny, ve kterých se však žádný argument nebo možnost teroristického útoku neprojevil, natož účast ruských agentů GRU? Za to a další jeho kauzy a faux pas, kterými proslul ve ve dení BIS by měl být jmenován generálem?

Tvrdíte, že Vaše video není protiruské, že dokonce máte Rusy moc rád, jen Vám na nich vadí ta jejich rozpínavost režimu, který už zase neví, kde má hranice! V této souvislosti si dovolím se Vás zeptat \ rozubrado, pokud vám tolik vadí rozpínavost ruského režimu, který už zase neví, kde má hranice, odpovězte mi na tyto otázky:

  • Kde a jakým způsobem vidíte ruskou, předpokládám, že máte na mysli vojenskou, rozpínavost mimo jeho hranice ve srovnání s USA?
  • Rozpínavost amerického režimu Vám asi nevadí i když je známo, kde všude USA expandují, kde všude mají vojenské základny, kde všude uplatňují svůj politický a ekonomický (o vojenském už ani nemluvě) vliv, viz například Ukrajina atp? A v neposlední řadě, kolik to stálo zbytečných životů?

Nechci opakovat jednu vyslovenou otázku, proto Vám jen připomenu, že jeden Váš bohužel Vámi ne zrovna nadšený příznivec napsal, že „ Jak vidím, jste asi velký odborník, tak bych poprosil o odkaz (sdělení), kde se konečně dozvím, jaká je tedy ta oficiální verze otravy Skripalových“ a dodává, že by prosil takovou odpověď kde bude všechno věrohodně sedět, bude známa časová osa i způsob otrávení, a budou tam jasně zmíněné „dezinformace“ vyvráceny.

Jiná Vaše posluchačka Vám zase vzkazuje: „Já jsem Vás měla fakt hodně ráda, ale co jste začal řešit politiku, už mi Vaše tvorba nic neříká, zaprodané umělce fakt nemusím!“ Tak co Vy na to, pane umělče Klusi? Sdělíte nám, obyčejným prostým, hloupým naivním občanům, kteří se nechávají ovlivňovat dezinformační mlhou, jak se ty věci mají, jaká je pravda a skutečnosti jak v případu Skripala, tak Vrbětic? Respektive kde je skutečná opravda? S velkým (nepochybně marným) očekáváním Vaší odpovědi na tento dopis se těší ani ne Váš posluchač, už vůbec ne Váš příznivec či obdivovatel, ani Váš nepřítel, ale jen logicky, střízlivě a racionálně uvažující občan

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 653 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
73 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)