idnescenzored
20.9.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Otevřený dopis Tereze Janků, administrátorce blogu idnes

Sdílejte článek:

JAN HINK

jan-hink286260_0Někomu snad milá Terezo Janků,

toto je otevřený dopis, který píšu jako odpověď na vaše rozhodnutí znemožnit mému blogu čtenost. Odvolávat se nebudu, protože po předchozích zkušenostech jsem přesvědčen, že to nemá smysl. Nadále budu zveřejňovat své články na Pravém prostoru (www.pravyprostor.cz), kde jsem se s cenzurou ještě nesetkal. Tamtéž si zanedlouho budou moci přečíst tento text všichni.

Píšu to Vám osobně, protože už při posledním konfliktu mě váš šéf Patrik Banga ubezpečil, že neplníte jen jeho příkazy, ale že jste v tomto ohledu naprosto svéprávná a samostatně jednající osoba. Moc rád bych věděl, když mě obviňujete z porušení kodexu blogera, jestli máte taky nějaký kodex cenzora. Taková věta, jako “… články nesmí vyvolávat nebo eskalovat nenávistné nálady …“ v žádném kodexu nemá co dělat. Určitě si nemyslíte, že svět je nějaké ideální místo, kde nejsou žádné špatnosti. Na rozdíl od minulých případů jste ani necitovali větu, která nenávistné nálady vyvolává. Napsal jsem jen svůj názor. Jestli v tom čtenář spatří pravdivý popis zlé skutečnosti, pak je správné, že zaujme nepřátelský postoj vůči původcům zla. Je tohle ta nenávist, pro kterou mě blokujete? Jestli jen kážu bludy, nebraňte čtenářům oponovat.

Druhá možnost je, že máte specifické zadání, jakým názorům máte bránit v šíření. Pak je ovšem jedno, jestli posloucháte Bangu,  nebo se řídíte někde naučenými opačnými názory. V každém případě ty texty nejsou určeny vám, ale čtenářům Idnes, které tím k žádným trestným činům nevyzývám. To, že je někdo soukromým vlastníkem média, mu nedává právo filtrovat čtenářům články, co se jim ode mě smí nabízet, ani k tomu vytvářet organizační složky (týmy) cenzorů. Od toho je to blog, protože jsou to články ode mě všem čtenářům. Není to článek redakce. Jen proto, že právní stát u nás jaksi nefunguje, si to můžete zatím dovolit. Doufám, že tento právní stav nebude dlouho trvat a že petice https://www.petice.com/stop-cenzure může vést k zákazu vašeho jednání a postavit ho mimo zákon. Tuto petici založila skupina vážených a fundovaných lidí, kteří mají od vás diametrálně odlišné názory na důležitost svobody při sdělování a výměně názorů.

Moc rád bych se mýlil, za deset let budeme všichni chytřejší. Dnes si však myslím, že nebudete chtít žít ve světě, který svými cenzorskými zásahy pomáháte vytvářet. Až ten svět spatříte, třeba zjistíte, že jste se mýlila, nebo že jste byla klamána. Nemohu Vás nenávidět kvůli tomu, že jste pomýlená, jsem však nepřítel těch, kteří Vás svádí od hledání pravdy. Dnes je Vaše činnost hodna opovržení a na Idnes se nevrátím, dokud se toto médium od těchto praktik nedistancuje.

Odpovídat nemusíte. Rozhodně nestojím o zpětné zařazení článku na titulní stránku s původním datem zveřejnění před 10 dny, jak je u vás zvykem.

S pozdravem bývalý bloger

Jan Hink

út 8. 9. 2020 v 10:59 odesílatel Zpráva z projektu %project% <admin.blog@idnes.cz> napsal:

Byla vám doručena zpráva ze systému blog.idnes.cz. Její znění je: https://hink.blog.idnes.cz/c/756760/ne-z-nas-dela-to-co-jsme-tolerance-ke-vsemu-je-sebevrazda.html Dobrý den, Váš poslední text porušuje Kodex blogera, konkrétně tento jeho bod: Bloger nesmí propagovat ani vyjadřovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost vůči jednotlivcům či skupinám osob, obzvlášť pak vůči menšinám. Svými články nesmí vyvolávat nebo eskalovat nenávistné nálady. Bloger nesmí propagovat násilí a agresivitu jako prostředek řešení konfliktů. Vzhledem k předchozímu upozornění jsme se rozhodli vyřadit Váš blog z titulní strany jako celek, všechny Vaše texty budou nadále dostupné pouze na Vašem soukromém blogu. Za administraci Tereza Janků Od: helpdesk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 705,00 Kč
Vybráno 42.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 242 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
politicon.cz
57 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.