idnescenzored
20.9.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Otevřený dopis Tereze Janků, administrátorce blogu idnes

Sdílejte článek:

JAN HINK

jan-hink286260_0Někomu snad milá Terezo Janků,

toto je otevřený dopis, který píšu jako odpověď na vaše rozhodnutí znemožnit mému blogu čtenost. Odvolávat se nebudu, protože po předchozích zkušenostech jsem přesvědčen, že to nemá smysl. Nadále budu zveřejňovat své články na Pravém prostoru (www.pravyprostor.cz), kde jsem se s cenzurou ještě nesetkal. Tamtéž si zanedlouho budou moci přečíst tento text všichni.

Píšu to Vám osobně, protože už při posledním konfliktu mě váš šéf Patrik Banga ubezpečil, že neplníte jen jeho příkazy, ale že jste v tomto ohledu naprosto svéprávná a samostatně jednající osoba. Moc rád bych věděl, když mě obviňujete z porušení kodexu blogera, jestli máte taky nějaký kodex cenzora. Taková věta, jako “… články nesmí vyvolávat nebo eskalovat nenávistné nálady …“ v žádném kodexu nemá co dělat. Určitě si nemyslíte, že svět je nějaké ideální místo, kde nejsou žádné špatnosti. Na rozdíl od minulých případů jste ani necitovali větu, která nenávistné nálady vyvolává. Napsal jsem jen svůj názor. Jestli v tom čtenář spatří pravdivý popis zlé skutečnosti, pak je správné, že zaujme nepřátelský postoj vůči původcům zla. Je tohle ta nenávist, pro kterou mě blokujete? Jestli jen kážu bludy, nebraňte čtenářům oponovat.

Druhá možnost je, že máte specifické zadání, jakým názorům máte bránit v šíření. Pak je ovšem jedno, jestli posloucháte Bangu,  nebo se řídíte někde naučenými opačnými názory. V každém případě ty texty nejsou určeny vám, ale čtenářům Idnes, které tím k žádným trestným činům nevyzývám. To, že je někdo soukromým vlastníkem média, mu nedává právo filtrovat čtenářům články, co se jim ode mě smí nabízet, ani k tomu vytvářet organizační složky (týmy) cenzorů. Od toho je to blog, protože jsou to články ode mě všem čtenářům. Není to článek redakce. Jen proto, že právní stát u nás jaksi nefunguje, si to můžete zatím dovolit. Doufám, že tento právní stav nebude dlouho trvat a že petice https://www.petice.com/stop-cenzure může vést k zákazu vašeho jednání a postavit ho mimo zákon. Tuto petici založila skupina vážených a fundovaných lidí, kteří mají od vás diametrálně odlišné názory na důležitost svobody při sdělování a výměně názorů.

Moc rád bych se mýlil, za deset let budeme všichni chytřejší. Dnes si však myslím, že nebudete chtít žít ve světě, který svými cenzorskými zásahy pomáháte vytvářet. Až ten svět spatříte, třeba zjistíte, že jste se mýlila, nebo že jste byla klamána. Nemohu Vás nenávidět kvůli tomu, že jste pomýlená, jsem však nepřítel těch, kteří Vás svádí od hledání pravdy. Dnes je Vaše činnost hodna opovržení a na Idnes se nevrátím, dokud se toto médium od těchto praktik nedistancuje.

Odpovídat nemusíte. Rozhodně nestojím o zpětné zařazení článku na titulní stránku s původním datem zveřejnění před 10 dny, jak je u vás zvykem.

S pozdravem bývalý bloger

Jan Hink

út 8. 9. 2020 v 10:59 odesílatel Zpráva z projektu %project% <admin.blog@idnes.cz> napsal:

Byla vám doručena zpráva ze systému blog.idnes.cz. Její znění je: https://hink.blog.idnes.cz/c/756760/ne-z-nas-dela-to-co-jsme-tolerance-ke-vsemu-je-sebevrazda.html Dobrý den, Váš poslední text porušuje Kodex blogera, konkrétně tento jeho bod: Bloger nesmí propagovat ani vyjadřovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost vůči jednotlivcům či skupinám osob, obzvlášť pak vůči menšinám. Svými články nesmí vyvolávat nebo eskalovat nenávistné nálady. Bloger nesmí propagovat násilí a agresivitu jako prostředek řešení konfliktů. Vzhledem k předchozímu upozornění jsme se rozhodli vyřadit Váš blog z titulní strany jako celek, všechny Vaše texty budou nadále dostupné pouze na Vašem soukromém blogu. Za administraci Tereza Janků Od: helpdesk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 299 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
57 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)