29244524_1811189939180834_4899756544486277120_n
18.3.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Otevřený dopis: Genocida bílých farmářů v JAR

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

O T E V Ř E N Ý D O P I S

Prezident České republiky, Praha
Ing. Miloš Zeman

Předseda vlády České republiky v demisi, Praha
Ing. Andrej Babiš

V Praze dne 15. března 2018

Vážení pánové,

 

dění ve světě nelze posuzovat černobíle a vy sami jste mnohokrát vyjádřili svůj odpor proti diskriminaci a pronásledování z jakýchkoliv důvodů. I kdyby to nebyl postoj vyplývající z vaší názorové orientace jste povinni jej dodržovat z titulu svého úřadu a slibu, který jste při nástupu do něj složili.

Není to tak dávno, aby bylo možné se hájit zapomětlivostí, kdy došlo v Zimbabwe ke genocidě farmářů. Jejich společným znakem, kterým také prezident Zimbabwe zdůvodňoval tento zločin byla barva pleti tamních farmářů. Jejich největším a jediným prohřeškem bylo, že barva jejich pleti byla bílá. Zdůrazňujeme byla, protože velká část z nich byla vyvražděna, v lepším případě okradena o majetek. Přitom právě díky jejich práci byla zajištěna výživa všeho lidu Zimbabwe. Zanedlouho po spáchání tohoto zločinu nastal v zemi hladomor a od té doby je závislá na pomoci rozvinutých zemí. Nejde tedy o žádnou přírodní katastrofu nebo změny klimatu, ale o úmyslný a nepromlčitelný zločin. Žádný stát ani žádná mezinárodní instituce zaštiťující se právem a mezinárodními úmluvami nepodnikla ani nejmenší akci k zastavení genocidy anebo alespoň potrestání viníků.

Bohužel nepoučeno z minulosti se lidské společenství dopouští dalších a dalších zločinů páchaných i netečností a ignorováním zjevného. Nová fáze genocidy namířená proti farmářům, opět převážně bílé pleti byla právě zahájena v Jihoafrické republice. Stejný scénář a stejné chování mezinárodního společenství. Tentokrát ovšem dohnané ad absurdum.

Nejen, že nikdo nepomůže, ale jsou dokonce odmítány snahy poskytnout jihoafrickým farmářům humanitární azyl. Když s tímto návrhem přišla Austrálie, světová média podporovaná některými vládami dokonce spustila naprosto nevídanou a nepochopitelnou kampaň proti poskytnutí humanitárního azylu farmářů jejichž jediným zločinem je bílá barva pleti. Tato kampaň označuje azyl pro bílé jako naprosto nepřijatelnou věc až dokonce zločin.

Každý jistě chápe důvody pro poskytování humanitárního azylu těm, kdo prchají před genocidou. Avšak rozlišovat podle barvy pleti, a propagovat, že si Afričané nebo Asiaté azyl zaslouží, ale bílí v žádném případě? Spravedlnost, právě tak jako principy lidské sounáležitosti jsou nedělitelné a jejich jednostranné a zcela účelové porušování ničí základy veškerého lidského společenství. Předpokládáme, že není třeba zdůrazňovat materiální důsledky takových pogromů, jejichž výsledkem bude opět hladomor a následně požadavky na zvýšení humanitární pomoci tentokrát Jihoafrické republice.

Žádáme vás tímto o urychlené vytvoření podmínek pro poskytnutí dočasného humanitárního azylu všem zájemcům z řad jihoafrických farmářů s evropskými kořeny, a to po celou dobu, kterou budou potřebovat ke stabilizaci situace své a svých rodin a rozhodnutí, kde se usídlí natrvalo.

Žádáme vás tímto také o vystoupení v médiích s jasným stanoviskem k této žádosti a k osudu tisíců postižených genocidou páchanou vládou a obyvateli Jihoafrické republiky na svých živitelích.

PhDr. Miroslav Sládek

Cc: Generální tajemník Organizace spojených národů, New York
António Guterres
Předseda Evropské komise, Brusel
Jean-Claude Juncker
Předseda Evropského parlamentu, Štrasburk
Antonio Tajani

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
78 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.