sojdrova2

Otevřený dopis europoslankyni Šojdrové

Sdílejte článek:

STANISLAV KADEŘÁBEK

Vážená paní europoslankyně Šojdrová,
chtěl bych Vám jako občan ČR položit jednu otázku, které stále nerozumím, a nenašel jsem nikoho, kdo by mi na ni byl schopen odpovědět, proto se obracím na Vás, jestli nebudu mít štěstí.

 
 .
Učím synka, aby se již ve svých 13 letech dokázal vypořádat s fenoménem “fake news”, nebo jak já říkám s manipulativní zprávou, protože je to podle mého přesnější. Je z tohoto pojmu lépe vidět, že nic jako vyvrácení “fake news” udělat nelze, správná manipulace je postavena především na pravdě. Lze si jen udělat na událost vlastní názor.
 .
Jako příklad jsme si vzali pakt OSN o migraci, o kterém slyšel i ve škole. A jako každé dítě v jeho letech by rád pomáhal druhým, a přijde mu tedy divné, že já se k migraci stavím odmítavě, přestože ho učím, že se ke každému má chovat slušně, nehledě na barvu pleti nebo hendikep.
 .
Jelikož ho od malička učím, že čísla nelžou, začali jsme je hledat, abychom si mohli představit, o jak velký problém jde. Ve zprávě OSN jsme dohledali, že podle dnešních odhadů je lidí bez domova (uprchlíků, ne ekonomických migrantů) k dnešnímu dni 250 miliónů.
 .
Zkusili jsme si tedy dohledat, jak bude situace vypadat dále. Našli jsme další statistiku OSN, která říká, že jen v subsaharské Africe bude podle odhadů v roce 2030 (tedy za pouhých 12 let) dalších 450 miliónů nově narozených dětí. Z grafu, do kterého jsme si vynesli skutečné přírůstky z minulosti i odhady OSN stran budoucnosti, je také vidět, jak jsou další odhady podhodnocené, ale i tak ukazují, že za dalších dvacet let už jsou tyto počty v miliardách.
 .
Poté následovala synkova logická otázka – A kam se vejdou? Vždyť celá Evropa má 740 milionů obyvatel, a tady se jen v příštích 30 letech bavíme o miliardách? Jaké řešení tedy zastánci migrace navrhují?
 .
Dostal mne, nevím, sám tomu nerozumím. Jediná odpověď, která mne napadá, je, že jsou sice možná hodní lidé, ale neumějí počítat. Dokážete mému synkovi vysvětlit, že nemám pravdu a počítat umíte? Mně argumenty na vaši obhajobu došly.
 .
A jelikož jsem si ověřil, že otázka nezajímá jen mne a mého syna, ale ráda by na ni dostala odpověď mnohem větší množina občanů v ČR, jejichž jste v europarlamentu zástupcem, obracím se na Vás ne formou osobního, ale otevřeného dopisu a kopii posílám i všem celostátním a internetovým deníkům a televizím, které tímto prosím, o jeho zveřejnění.
 .
Blíží se Vánoce a proto Vám přeji vše nejlepší v osobním i profesním životě a moc se těším na Vaši případnou odpověď.
 .
S úctou
 .
Stanislav Kadeřábek
 .
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 168 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
119 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.