sojdrova2

Otevřený dopis europoslankyni Šojdrové

Sdílejte článek:

STANISLAV KADEŘÁBEK

Vážená paní europoslankyně Šojdrová,
chtěl bych Vám jako občan ČR položit jednu otázku, které stále nerozumím, a nenašel jsem nikoho, kdo by mi na ni byl schopen odpovědět, proto se obracím na Vás, jestli nebudu mít štěstí.

 
 .
Učím synka, aby se již ve svých 13 letech dokázal vypořádat s fenoménem “fake news”, nebo jak já říkám s manipulativní zprávou, protože je to podle mého přesnější. Je z tohoto pojmu lépe vidět, že nic jako vyvrácení “fake news” udělat nelze, správná manipulace je postavena především na pravdě. Lze si jen udělat na událost vlastní názor.
 .
Jako příklad jsme si vzali pakt OSN o migraci, o kterém slyšel i ve škole. A jako každé dítě v jeho letech by rád pomáhal druhým, a přijde mu tedy divné, že já se k migraci stavím odmítavě, přestože ho učím, že se ke každému má chovat slušně, nehledě na barvu pleti nebo hendikep.
 .
Jelikož ho od malička učím, že čísla nelžou, začali jsme je hledat, abychom si mohli představit, o jak velký problém jde. Ve zprávě OSN jsme dohledali, že podle dnešních odhadů je lidí bez domova (uprchlíků, ne ekonomických migrantů) k dnešnímu dni 250 miliónů.
 .
Zkusili jsme si tedy dohledat, jak bude situace vypadat dále. Našli jsme další statistiku OSN, která říká, že jen v subsaharské Africe bude podle odhadů v roce 2030 (tedy za pouhých 12 let) dalších 450 miliónů nově narozených dětí. Z grafu, do kterého jsme si vynesli skutečné přírůstky z minulosti i odhady OSN stran budoucnosti, je také vidět, jak jsou další odhady podhodnocené, ale i tak ukazují, že za dalších dvacet let už jsou tyto počty v miliardách.
 .
Poté následovala synkova logická otázka – A kam se vejdou? Vždyť celá Evropa má 740 milionů obyvatel, a tady se jen v příštích 30 letech bavíme o miliardách? Jaké řešení tedy zastánci migrace navrhují?
 .
Dostal mne, nevím, sám tomu nerozumím. Jediná odpověď, která mne napadá, je, že jsou sice možná hodní lidé, ale neumějí počítat. Dokážete mému synkovi vysvětlit, že nemám pravdu a počítat umíte? Mně argumenty na vaši obhajobu došly.
 .
A jelikož jsem si ověřil, že otázka nezajímá jen mne a mého syna, ale ráda by na ni dostala odpověď mnohem větší množina občanů v ČR, jejichž jste v europarlamentu zástupcem, obracím se na Vás ne formou osobního, ale otevřeného dopisu a kopii posílám i všem celostátním a internetovým deníkům a televizím, které tímto prosím, o jeho zveřejnění.
 .
Blíží se Vánoce a proto Vám přeji vše nejlepší v osobním i profesním životě a moc se těším na Vaši případnou odpověď.
 .
S úctou
 .
Stanislav Kadeřábek
 .
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 345 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...