mmdopis
14.6.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Otevřený dopis Angele Merkel

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARIAN KECHLIBAR

Autorem následujícího dopisu je Hamed Abdel-Samad, kritik islámu, který žije v Německu pod policejní ochranou.

Vážená paní spolková kancléřko,

včera v diskusním pořadu u Anne Will jste řekla, že po vraždě Susanny budete brát integraci vážněji. Za prvé, to jste měla dělat už tehdy, když jste před mnoha lety prohlásila multikulturalismus za myšlenku, jež selhala. Protože když něco selže, je potřeba začít s novým projektem nebo aspoň konceptem. Za dvanáct let své vlády jste neudělala ani jedno.

Za druhé, vražda Susanny nemá nic společného s nedostatečnou integrací, protože pachatel neměl od počátku žádný nárok překročit hranice Německa a nejpozději po odmítnutí své žádosti o azyl měl tuto zemi opustit. To platilo  i v případě Anise Amriho (terorista z Berlína, který zaútočil kamionem na předvánoční trh, poznámka MK) a rovněž pro řadu pachatelů ze silvestrovské noci v Kolíně, a také pro další pachatele zločinů – i těch, které se teprve stanou – kdo mezi námi dosud žijí.

Paní kancléřko, je čas jednat. Fráze jako „Zvládneme to“, nebo „Budeme to muset lépe prozkoumat“ už nestačí. Otevření hranic bylo Vaše rozhodnutí, které jste nekonzultovala ani s parlamentem, ani s občany této země, ani s našimi evropskými partnery. Lze pochopit, že jste tehdy byla v časové tísni a jednala pod tlakem emocionálně působivých obrázků z Maďarska. Ale nebyla jste zvolena do své funkce proto, abyste řešila trápení celého světa. Vaším úkolem je sloužit své zemi a chránit ji před škodami. Vysvětlete nám, jak otevření hranic tomuto úkolu posloužilo!

Podcenila jste nebezpečí, která s Vaším rozhodnutím byla spojena. Odpůrce tohoto rozhodnutí jste vydírala větou „To by už nebyla moje země.“ Od začátku krize uplynuly tři roky, mnoho času uplynulo i od událostí v Kolíně a od teroristického útoku v Berlíně, a pořád jste ještě nepřišla s žádnými koncepty, jak by Vaše vláda měla se vzniklými jevy nakládat. Spoléhala jste se na odhady poradců a na studie, které situaci zlehčovaly a přikrášlovaly a nikdy jste se s kritiky Vaší utečenecké politiky nepustila do vážného dialogu. Vy a Vaši rádci jste sami sebe viděli jako ty Dobré a ti ostatní – to bylo „Temné Německo“ (Dunkeldeutschland). Jedné paní, která se Vám svěřila se svými obavami z dalšího vývoje, jste poradila, aby častěji chodila do kostela a zpívala více koled. To je snad vše, co může občan od své kancléřky v nejistých dobách čekat?

Očekáváme od Vás, paní kancléřko, jasné koncepty, aby už se neopakovalo utrpení obětí z Berlína, Kandelu, Freiburgu, Wiesbadenu a dalších měst. Nemáte-li žádné, ukažte aspoň svoji velikost a předejte zodpovědnost někomu, kdo to zvládne. Nebyla jste a nejste bez alternativ (alternativlos)!

Zveřejněno 11. června 2018.

(Originál dopisu najdete na Facebooku Hameda Abdela-Samada, a to zde.)


Komentář MK: Nemám k tomu co dodat. Snad jen, že je mi zase o něco jasnější, proč na autora tohoto textu vydali v Egyptě fatwu (v podstatě náboženský rozsudek smrti). On má schopnost nechodit kolem horké kaše a říkat mocným přesně to, co nechtějí slyšet – což i v Německu (natož v Egyptě) vyžaduje hodně odvahy. Máte můj respekt, pane.

Autor: Marian Kechlibar

0_Marian_Kechlibar

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.