twitter-locked
19.10.2020
Kategorie: Společnost

Osvícený twitterový dav nutí slovník měnit definice

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Jste připraveni na absurdity tohoto týdne? Tady páteční přehled nejsměšnějších příběhů z celého světa, které jsou hrozbou pro vaši svobodu a rizikem pro vaši prosperitu, ale i příležitostí inspirující poetickou spravedlnost.

 

Slovník kvůli osvícenému davu pokrokových na Twitteru mění definici slova „preference“

Výrazy „sexuální orientace“ a „sexuální preference“ bývaly řadu let bez jakýchkoliv kontroverzí zaměnitelné.

To se všechno změnilo od okamžiku kdy soudkyně Amy Coney Barret při senátním slyšení během své nominace do Nejvyššího soudu vyslovila „sexuální preference.“

Pár obzvlášť osvícených senátorů hned Barrett začalo dusit s tvrzením, že slovo „preference“ poukazuje, že gayové si svoji sexuální orientaci vlastně vybrali.

Soudkyně Barrett se omluvila a řekla, že to nebylo záměrem.

Ale davy osvíceně pokrokových na Twitteru stejně vybuchly. V tom bizarním paralelním vesmíru bojovníků za sociální spravedlnost se „preference“ okamžitě přeměnily na urážlivý výraz.

A aby jim světově nejproslulejší slovník Merriam-Webster v jejich úsilí pomohl, tak změnil popis slova „preference“ ve slovníku způsobem, aby definice zahrnovala vysvětlení, že to slovo je „urážlivé“.

Samozřejmě, že pokrytectví osvícených pokrokářů nezná hranic, jak až daleko zajít. Např. liberální soudkyně nejvyššího soudu Ruth Bader-Ginsberg termínu „sexuální preference“ nedávno v roce 2017 použila také, aniž by to vyvolalo jakoukoliv kontroverzi.

Něco mi říká, že její sochy v blízké budoucnosti strhávat nebudou.

Klikněte sem, abyste si o tom přečetli celý článek.

Uvidíte jen to, co Facebook a Twitter chce, abyste viděli

Nejspíš jste už slyšeli, že New York Post tento týden zveřejnil článek, který řečeno mírně, není moc přívětivý k jistému kandidátovi na prezidenta USA a jeho rodině.

Hlavní problém ale je, že techničtí giganti sociálních médií jako Facebook a Twitter ten článek zadusily, obě platformy se pokusily článek od New York Post zakázat ke sdílení na svých platformách.

Facebook omezil distribuci, dokud to nebude zkontrolováno ověřovateli faktů, a Twitter úplně zablokoval URL proti sdílení.

To je velice smutný stav věcí, když se velké technologické společnosti, které by měly existovat, aby zařídily svobodnou a otevřenou komunikaci mezi uživateli, přemění na totalitní cenzory rozhodující podle pouhé vlastní svévole, co je pravda.

Stejné standardy zastávají i u obsahu spojeného s Covidem; když se opovážíte pronést slovo, které není v souladu se směrnicemi publikovanými Světovou zdravotnickou organizací (tj. těmi chlapíky, které má v kapse Čínská komunistická strana), tak vás na svých platformách zcenzurují nebo zabanují.

Twitter alespoň svou stupiditu uznal a slíbil cenzurní politiku změnit.

Klikněte sem, abyste si o tom přečetli celý článek.

Hlava 22 pokrokově osvíceného rasismu

Asistenti s bydlením, čili RA, jsou studenti vysokých škol, kteří na školních kolejích zajišťují dodržování předpisů a fungují jako zdroje pomoci pro mladší studenty.

Univerzita v Kentucky poslala bílé RA během školení na speciální sezení zvané „Prostor bílé odpovědnosti“.

Takovýto druh jednání jsme už předtím viděli, když vysoké školy studenty segregovaly ve jménu „bezpečných prostor“.

Ale tentokrát Bílým RA dali seznam 41 „častých rasistických chování a přístupů ze strany bělochů.“

Ani byste o některém chování nevěřili, že z vás dělá zjevného rasistu.

Např. požádat barevného, aby vám zopakoval řečené, je rasistické.

Když si myslíte, že existuje správný způsob, jak něco dělat, tak je to automaticky rasistické, protože podle tohoto dokumentu „správný způsob“ ve skutečnosti znamená „bílý způsob“.

Dokument uváděl spoustu dalších rasistických mikro-agresí, ale mezi nejvíce ohromující patřily neskutečné dvojí standardy.

Číslo 35 v tomto seznamu např. pravilo, že agresivní konfrontace s bílým rasistou je sama o sobě rasistickou taktikou, protože je to pokus distancovat se sám od rasismu.

Ale číslo 39 praví, že je rasistické „vyhýbat se konfrontaci s ostatními bělochy ohledně rasistických postojů a chování.“

Takže abychom si to ujasnili, když někoho dalšího konfrontujete, že je rasista, tak jste rasista. Ale když takové nekonfrontujete, tak jste také rasisté.

Dává to smysl?

Samozřejmě, že ne. Ale taková je logika pokrokově osvícených.

Klikněte sem, abyste si o tom přečetli celý článek.

Více lidí bylo zatčených za marihuanu než za všechny násilné zločiny

Od roku 1973 státy dekriminalizují marihuanu. Od roku 1996 státy legalizují lékařské konopí.

11 států teď legalizovalo rekreační používání marihuany a 33 povoluje určitý druh medicínského používání konopí.

Ovšem právě zveřejněná zpráva od federální vlády ukazuje, že v roce 2019 bylo zatčeno více lidí za zločiny spojené s marihuanou, než za všechny násilné zločiny dohromady.

Podle uniformní zprávy o zločinnosti FBI bylo v roce 2019 zatčeno 546 000 za zločiny spojené s konopím. A 92% uvěznění bylo za prosté vlastnění – ne prodej, ne pěstování, ne řízení pod vlivem – jen měli trávu.

Spolu s tím bylo roku 2019 zatčeno 496 000 lidí za násilné zločiny.

Klikněte sem, abyste se podívali na ta data.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Vlastimila Čumpelíková 500,- Kč, Anonym 900,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 199,- Kč
Vybráno 43.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 539 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)