zl
18.5.2020
Kategorie: Ekonomika

OSVČ, po kterém chce stát vrátit “pětadvacítku” i s úroky: Z čeho mám teda teď žít?

Sdílejte článek:

MIREK KOSÍK

Tak přátelé, další věc o kterou bych se s Vámi rád podělil. Kdo mě nezná … jsem profesionální tanečník tudíž OSVČ. Když začal tady ten blázinec a vyhlásilo se jako první opatření “zákaz shromažďování osob nad 1OO lidí” přišli jsme umělci o práci jako první. Z plného kalendáře bylo najednou x týdnů/měsíců/kdo ví na jak dlouho úplné volno samozřejmě bez příjmu.

Už je to přes 2 měsíce co nemůžeme vykonávat svoji práci a nemáme kde si vydělat na jídlo, nájmy, splátky atd. Když jsem byl ten den po vyhlášení nakoupit jídlo v supermarketu a viděl to šílenství v obchodech … upocené lidi, fronty přes celé obchody a nestíhající prodavačky na které si všichni vylívají zlost … řekl sem si, že tohle není normální a prodavaček a prodavačů mi bylo v tu chvíli hrozně líto.

Nezáhálel jsem a při vědomí, že stejně nebudu mít momentálně práci, jsem večer sedl k PC a odeslal životopisy do supermarketů, abych jim v tomhle období aspoň trochu pomohl, protože jak jsem viděl, hodí se každá ruka. A tak jsem po cca týdnu hned do jednoho nastoupil jako výpomoc na dobu určitou do 30.4.

Po pár týdnech se vláda rozhodla o pomoci pro OSVČ a to kompenzačním bonusem 25 tis., o který jsem si zažádal, protože příjmy, které jsem měl mít, by byli několikrát vyšší. Kompenzační bonus jsem dostal.

Dnes mi volala paní z finančního úřadu a oznámila mi, že na 100% budu muset těch 25tis. Kč vrátit, jelikož za mě zaměstnavatel v tu dobu odváděl nemocenské pojištění (o tom jsem ani nevěděl) a k tomu ještě úroky z prodlení za každý den co jsem ty peníze měl. V tu chvíli jsem se na místě zastavil … málem padl na kolena a měl slzy v očích …

V supermarketu jsem nebyl tak často (moc zaměstnanců – snížení tržeb) takže výplata byla asi 1/3 průměrného platu. Celkově jsem tam byl asi měsíc a půl, takže si dokážete spočítat kolik jsem asi dostal.

Každopádně dost o penězích. Když jsem si to celé shrnul … ihned po tom co jsem ztratil práci jsem riskoval svoje zdraví a šel do první linie v té nejhorší a nejrozšířenější době koronaviru, abych pomohl nějak a přiložil ruku k dílu tam, kde je potřeba … a teď po mě chce stát abych mu vrátil peníze, které jsem si podle mě zasloužil, protože supermarket nebyla moje hlavní činnost a ani jsem nepřerušil svoji živnost. Chce abych mu je vrátil a ještě k tomu dal navíc úroky… takže takhle se dámy a pánové vydělává na lidech i v téhle neskutečně těžké době pro nás všechny. Nejsem člověk co si za každou cenu potřebuje nahrabat peníze všude možně, ale z čeho mám teda teď žít? Místo pomoci jsem mohl doma sedět s nohama na stole a měl bych se líp… Shrnul bych to do jedné známé věty: ZA DOBROTU NA ŽEBROTU.

Tímto děkuji za pozornost těm co to dočetli až sem. Za sdílení budu rád. Přeju všem pevné zdraví a hlavně nervy.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 019 times, 8 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...
politicon.cz
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.