zivnostzl
18.5.2020
Kategorie: Ekonomika

OSVČ, po kterém chce stát vrátit “pětadvacítku” i s úroky: Z čeho mám teda teď žít?

Sdílejte článek:

MIREK KOSÍK

Tak přátelé, další věc o kterou bych se s Vámi rád podělil. Kdo mě nezná … jsem profesionální tanečník tudíž OSVČ. Když začal tady ten blázinec a vyhlásilo se jako první opatření “zákaz shromažďování osob nad 1OO lidí” přišli jsme umělci o práci jako první. Z plného kalendáře bylo najednou x týdnů/měsíců/kdo ví na jak dlouho úplné volno samozřejmě bez příjmu.

Už je to přes 2 měsíce co nemůžeme vykonávat svoji práci a nemáme kde si vydělat na jídlo, nájmy, splátky atd. Když jsem byl ten den po vyhlášení nakoupit jídlo v supermarketu a viděl to šílenství v obchodech … upocené lidi, fronty přes celé obchody a nestíhající prodavačky na které si všichni vylívají zlost … řekl sem si, že tohle není normální a prodavaček a prodavačů mi bylo v tu chvíli hrozně líto.

Nezáhálel jsem a při vědomí, že stejně nebudu mít momentálně práci, jsem večer sedl k PC a odeslal životopisy do supermarketů, abych jim v tomhle období aspoň trochu pomohl, protože jak jsem viděl, hodí se každá ruka. A tak jsem po cca týdnu hned do jednoho nastoupil jako výpomoc na dobu určitou do 30.4.

Po pár týdnech se vláda rozhodla o pomoci pro OSVČ a to kompenzačním bonusem 25 tis., o který jsem si zažádal, protože příjmy, které jsem měl mít, by byli několikrát vyšší. Kompenzační bonus jsem dostal.

Dnes mi volala paní z finančního úřadu a oznámila mi, že na 100% budu muset těch 25tis. Kč vrátit, jelikož za mě zaměstnavatel v tu dobu odváděl nemocenské pojištění (o tom jsem ani nevěděl) a k tomu ještě úroky z prodlení za každý den co jsem ty peníze měl. V tu chvíli jsem se na místě zastavil … málem padl na kolena a měl slzy v očích …

V supermarketu jsem nebyl tak často (moc zaměstnanců – snížení tržeb) takže výplata byla asi 1/3 průměrného platu. Celkově jsem tam byl asi měsíc a půl, takže si dokážete spočítat kolik jsem asi dostal.

Každopádně dost o penězích. Když jsem si to celé shrnul … ihned po tom co jsem ztratil práci jsem riskoval svoje zdraví a šel do první linie v té nejhorší a nejrozšířenější době koronaviru, abych pomohl nějak a přiložil ruku k dílu tam, kde je potřeba … a teď po mě chce stát abych mu vrátil peníze, které jsem si podle mě zasloužil, protože supermarket nebyla moje hlavní činnost a ani jsem nepřerušil svoji živnost. Chce abych mu je vrátil a ještě k tomu dal navíc úroky… takže takhle se dámy a pánové vydělává na lidech i v téhle neskutečně těžké době pro nás všechny. Nejsem člověk co si za každou cenu potřebuje nahrabat peníze všude možně, ale z čeho mám teda teď žít? Místo pomoci jsem mohl doma sedět s nohama na stole a měl bych se líp… Shrnul bych to do jedné známé věty: ZA DOBROTU NA ŽEBROTU.

Tímto děkuji za pozornost těm co to dočetli až sem. Za sdílení budu rád. Přeju všem pevné zdraví a hlavně nervy.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 215 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)