205805-1000-144716078510889810-R3L8T8D-990-17
12.7.2016
Kategorie: Společnost

Ostudná reakce odpůrců Brexitu na výsledek referenda

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

ABRAHAM GOLDENBERG 12|07|2016

Velká Británie se minulý týden rozhodla pro odchod z Evropské Unie. Toto rozhodnutí někteří oslavují a pro jiné je to velké zklamání. Tak je to u každého trochu důležitějšího hlasování. Nicméně znakem kulturní a civilizované společnosti je, že výsledek hlasování přijme, i když s ním nesouhlasí.  Nemusí se rozhodnutí podvolit. Naopak, pokud nějaké rozhodnutí voličů považuji za špatné, je velmi žádoucí, abych proti tomu rozhodnutí vystupoval, argumentoval a případně i osobně bojoval. Pokud například hluboce nesouhlasím s vysokým zdaněním, mohu se v krajním případě rozhodnout daně neplatit a otevřeně tak dát najevo svůj vzdor. Stejně tak pokud nesouhlasím s výsledkem referenda o vystoupení z EU tak mohu, opět v krajním případě, například požádat o občanství některé unijní země anebo se do některé odstěhovat. Tyto příklady jsou známkou zdravé občanské společnosti. To co v dnešních dnech předvádí britská i evropská nová (kosmopolitní, městská, neo-marxistická) levice je ale naprosto ostudné a protispolečenské.

Argumentace v mnoha novinových komentářích a na sociálních sítích, kterým svazácky přitakává určitá část pražské kavárny, se dá shrnout do dvou hlavních proudů. Jeden zpochybňuje samotnou legitimitu referenda a druhý v podstatě jenom nadává protistraně do rasistů, fašistů, idiotů a spousty dalších urážek. Vrcholem všeho je petice za opakování referenda. Pro setrvání v EU hlasovalo více než 14 miliónů voličů. I kdyby se pod tu petici podepsali úplně všichni tak to přeci na situaci nic nemění. Voličů, kteří chtějí odejít, bylo prostě víc.

Na prohlášení typu, že pro vystoupení hlasovali především starší lidé a méně vzdělaní, by se dali nacházet protiargumenty, jako že starší lidé mají jako jediní reálnou zkušenost s tím jak se EU vyvíjela a pamatují ještě čas před ní a mnohé další. Ale to bychom akorát hráli hru, jejíž paradigma je od začátku špatné.  Máme univerzální volební právo a to platí, i pokud se nám to zrovna nehodí. Nevšiml jsem si, že by se levičáci ohrazovali, když staří lidé, zcela ve svém „sobeckém“ zájmu, volí strany, které slibují vyšší důchody. Mohli bychom poté rovnou otevřít otázku váhy volebního hlasu podle výše zaplacených daní, aby tedy každý měl jen takový hlas, nakolik se ho společný rozpočet opravdu týká. A pořád by to bylo morálně přijatelnější, než vykřikovat, že někdo za pár let zemře a proto jeho názor už není relevantní!

To samé platí, když evropští salónní socialisté ohrnují nad referendem nos, protože pro Brexit hlasovali mimo jiné také méně vzdělaní lidé. Oni prostě potřebují, aby se méně vydělané a chudší vrstvy chovali přesně podle ublíženeckého a utlačovaného stereotypu, který každých par let vytáhnou a zneužívají, když je potřebují k vítězství ve volbách. Běda ale, když si dovolí mít vlastní názor!

V posledních desetiletích nová globalistická a multikulturní levice v podstatě pořád vyhrávala. Mohla mít tedy plná ústa vznosných frází o civilizovanosti, slušném chování a kultuře. Brexit je první a zásadní prohra. Je to po dlouhé době opravdu relevantní posun pryč od jejich pojetí světa a dostali se tak pod tlak. A nyní se ukazují jejich skutečné barvy. Stejně jako všem fanatickým ideologům v historii a na celém světě jim nejde o principy, morálku nebo o ostatní. Jde jim pouze o to vyhrát a to za každou cenu. Pravidla a principy jsou pro ně dobré, jenom pokud jim pomáhají. Pokud začnou prohrávat tak neváhají podvádět. Neváhají také nenávistně útočit na názorové oponenty a nadávat jim do rasistů, nacistů a idiotů. Chovají se jako malé vzteklé děti, kterým někdo sebral zmrzlinu a oni teď okolo sebe kopou, vřeští a jsou nebezpeční sobě i svému okolí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 900,00 Kč
Vybráno 5.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
8 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.