demo ostrava
17.1.2021
Kategorie: Společnost

Ostravský “pochod popíračů” se povedl (fotoreport uvnitř)

Sdílejte článek:

JAKUB MORAVČÍK

V Ostravě se včera konal “pochod popíračů”. Popíračů čeho, to si už jistě každý domyslí, ale kdyby náhodou ne a chtěl by to vědět, ať čte dál.

Tedy, v Ostravě se konal pochod “popíračů covidcaustu”. Všimněte si: nikoliv popíračů existence viru Covid-19 nebo popíračů těžkých případů nemoci včetně smrtelných, nýbrž popíračů existence brutální vražedné pandemie a především popíračů smysluplnosti vládních opatření typu zavřené obchody, restaurace, fitka a školy.

On to tedy byl pochod spíše až v závěru akce, ale k tomu později. Akce zaměřená proti covidovým vládním opatřením nazvaná “Pochod svobody” s podtitulem “Odemkněme Česko! – klíč ke svobodě” začala ve 14:00, s nepatrným zpožděním, na ostravském Masarykově náměstí, kde bylo připravené pódium, řečníci a také jeden písničkář, na jehož jméno si teď bohužel nevzpomenu, ale zpívat uměl. A také účastníci demonstrace, kterých bylo rozhodě více, než jsem čekal; takových možná i 500 lidí, což bylo potěšující o to víc, že byla docela zima. Svolavatele akce, majitele kavárny Davida Tesaře, stejně jako jména spolu-svolavatelů Lukáše Podluckého a Martina Kolenovského jsem neznal.

Nebudu reportovat, o čem mluvili řečníci (včetně jedné paní doktorky – pediatričky a poslanců Luboše Volného a Mariána Bojka), na to se můžete podívat zde a zde a lecos jistě správně tušíte nebo se můžete dovtípit (a ne, existenci viru na místě nikdo nepopíral). Spíše bych vypíchl, co mne na akci potěšilo a co naopak nepotěšilo. Začnu tím druhým, protože toho tentokrát bude podstatně méně. Tedy, byl jsem trochu rozpačitý z toho, že akce se brzy ze začátku tak trochu proměnila ve veřejné představení nově vznikající politické strany Manifest.cz, za kterou stojí její svolavatelé (na místě bylo možno podepsat petici za její vznik). V mediokracii a prachokracii, v nichž žijeme, se bohužel politika bez peněz dělat nedá a i když hnutím “zespoda” určitě fandím, člověk je k takovým projektům, resp. možnosti jejich “čistého ufinancování” pokud mají uspět, bohužel už trochu skeptický; nebylo také jasné, zda nejde jen o jednoúčelovou “proticovid” stranu. No a druhé “zklamání” byla informace sdělená mi přítomným známým, bývalým členem Bloku proti islámu, že vzadu za pódiem ve stánku a tedy mezi de facto organizátory sedí mj. Jana Wolfová, jejíž angažmá kdekoliv dle něj znamená průser. Úplně nemám důvod mu to nevěřit, podrobností mi sdělil víc, ale protože je samozřejmě nemám ověřené, nebudu je tady ventilovat.

Potěšujících věcí bylo mnohem více. Kromě podstatně většího množství lidí, než jsem čekal, mezi ně patřila např. přítomnost Romana Horkého z Kamelotu a Ilony Csákové, kteří (na playback, ale v dané situaci to bylo pochopitelné) zahráli a zazpívali svůj skvělý protiovidový protestsong “V dlouhém zatmění” a já jsem jejich přítomnosti využil k tomu, abych si pořídil své v podstatě první fotky s “celebritami” :-). Roman Horky před písní přednesl také kratší výborný projev. Za zmínku stojí také scéna, kdy na místě přítomná mladá reportérka ČT dostávala těžké kapky od jednoho z přítomných účastníků demonstrace. Sympatická byla také myšlenka “odemykání” a “zamykání” – před závěrečným pochodem dostal každý z účastníků od pořadatelů na papíře natištěný klíč ve tvaru srdce a bylo nám sděleno, že se odemyká levou a zamyká pravou rukou. Pak jsme vyrazili na pochod k Nové radnici; sice jsme tím trošku přiblokovali městskou i jinou dopravu, ale říkal jsem si, že když totéž mohou učinit “duhoví“, tak proč by to “popíračům covidcaustu” mělo být odepřeno. Po cestě jsme si dobře zaskandovali hesla jako “vakcínu nechceme”, “svobodu” apod. a na závěr pochodu jsem pak rozeskandoval průvod do té doby nepoužitým sloganem “roušky dolů” :-) U nové radnice, kam už nás dorazil podstatně menší počet, než jaký byl na “Masarykáči” – byla přece jen dost zima – jsme pak symbolicky klíčema poodemykali školy, obchody, fitness centra a další a naopak pozamykali globalisty a všechny proti občanům jednající politiky. A pak jsme se, věřím že s dobrým pocitem, rozešli domů. Napadlo mne, že místo odchodu domů jsme mohli hromadně odejít k branám fifejdské nemocnice, nabídnout se k pomoci doktorů, jak nás k tomu neustále nabádají různí svědkové covidovi. Těm by asi sklapla čelist! :-D

Tento report jsem spíchnul jen narychlo, motivován snahou o konání akce vůbec informovat, jelikož jsem předpokládál, že bude převládat “mediální ticho”; teď ale koukám, že Prima CNN už o ní taky napsala a samozřejmě nezapomněla podstatně snížit počet účastníků akce. Na mainstream nic překvapivého. Na závěr tedy už jen můj fotoreport:

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 336 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,55 out of 5)
Loading...
politicon.cz
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.