africa-52919_960_720
19.4.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

OSN nařídilo poslat 446 miliard dolarů Africe

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRPodivní zachránci z OSN ovšemže upozorňují, že u požadavku 446 miliard dolarů se jedná o případ nejhoršího scénáře. Jenomže žádný jiný v Africe nenastane, i kdyby skutečnost byla opačná. Natažená ruka desítky let se nestáhne nikam, dokud jsou ti, co jí peníze posílají.

Jenomže tentokráte vykukům v OSN poněkud chybí upřesnění, KDO by měl těch 446 miliard dolarů poslat. Spojené státy kalkulují, že jejich státní dluh vzroste o 40% obdobně jako tomu bylo ve válečných letech II. Světové války, Evropská unie kalkuluje biliony záchranných eur na státy, které jsou před bankrotem a tak se logicky vnucuje otázka, proč si někdo v OSN myslí, že stačí hrábnout do kapsy a hodit jen tak na stůl stovky miliardy dolarů.

Možná, že přebohatá Čína, která dnes obrací miliardové zisky za dodávky zdravotnických pomůcek bude ochotna financovat Afriku. Možná to budou bohaté ropné státy, ale západní demokracie je celá na bankrot. Tak dlouho si hrála na zachránce světa, až bude mít problém zachránit se sama. Ale viník tohoto stavu sedí především v Berlíně a v globálních firmách a všemu se asi jen směje.

Kdosi za OSN přiznává, že v 54 afrických zemích je extrémně rozšířená tuberkulóza a HIV/AIDS a do konce letošního roku mohla mít Afrika 1,2 miliardy nakažených virem Sars-CoV-2. (1) Nepochybně bude OSN žádat Evropskou unii, stejně jako tomu je u migrantů, aby tyto nemocné letecky dopravovala na své území, v duchu hesla kancléřky Merkelové, že EU nenechá nikoho zemřít a každému pomůže.

Kdo si tyto pacienty vezme už není jasné (pokud takový stav nastane), ale můžeme si předem vsadit, že z Bruselu přijde nařízení o povinné solidaritě, kdyby měl i poslední Evropan na ni zemřít. V Bruselu se dávno vytratil zdravý rozum, zůstala jen nekončící zvrácená ideologie a prázdné fráze. Pokud jsme hovořili o šílenství v době druhé světové války, máme dnes jiné, ale podobně nebezpečné. Stále ale neslyšíme od žádného evropského politika, že toho bylo opravdu už dost.

Opak je pravdou, a tzv. děti z řeckých táborů dorazily do Německa, na některé prý už čekají rodiny. (2) Aby se zakrylo pokrytectví celé akce, média uvádějí, že průměrný(!) věk dovezených migrantů je 13 let. Co už může být mediálně směšnější. Celkem prý slíbily státy EU v rámci programu na přesídlení migrantů z Řecka, že převezmou 1600 nezletilých. Jaké státy? Německo a Lucembursko, dále to byla ještě Francie, Irsko, Portugalsko, Finsko, Chorvatsko a Litva.

Pak prosíme, aby si tyto státy dětičky laskavě ponechaly a nepochybně umožnily v druhém kroku slučování rodin s tím, že dnes už se ví, že taková rodina čítá velmi a velmi mnoho příbuzných, které dotčené státy budou muset zaopatřit. V době ekonomické koronavirové krize jim můžeme jen držet palce. Jistěže si děti zaslouží pomoc, ale i hloupý by pochopil, že tohle jsou jen přední vojáci pokračující okupace Evropy. Za maskou solidarity se skrývá skutečně zákeřný nepřítel všech Evropanů. Kdy o tom začneme seriózně hovořit? A kdy začneme konat, aby tato (ne)politika skončila?

 

Zdroj:
(1)https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/koronavirus-muze-v-africe-zabit-pres-tri-miliony-lidi-poslete-penize-vyzvalo-svet-osn-40320910
(2) https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/recko-nemecko-uprchlici-deti-hannover.A200418_115436_zahranicni_tho

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 864 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)