migranti122018
13.5.2019
Kategorie: Společnost

OSN: Evropané MUSÍ změnit negativní vnímání migrace

Sdílejte článek:

MIKE/DE

Generální ředitel Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) říká, že „celoevropské vnímání, že se jedná o invazi z jihu na sever, je daleko od reality“.

Negativní vnímání migrantů ze strany veřejnosti je jedním z hlavních problémů, kterým dnes čelí Mezinárodní organizace pro migraci, řekl její prezident Antonio Vitorino, který tvrdí, že realita je velmi odlišná.

„Musíme se vypořádat s nesprávným vnímáním, že jsme svědky invaze,“ řekl António Vitorino na konferenci „Perspektivy migrace: politické akce a občanské angažovanosti – portugalsko-německé fórum“(Perspektivy migrace: politické akce a občanská angažovanost – fórum Portugalsko) – Německo), které se koná v Lisabonu.

Trend migrace se podle něj zvyšuje a bude i nadále růst, „60 až 70% migrantů nelegálně překračuje hranice“.

Pan Vitorino také prohlásil, že „80% Afričanů, kteří migrují, migrují do jiné africké země“, a vzhledem k obrovskému množství migrantů v Africe dokládají, že „vnímání, které je v Evropě velmi rozšířeno, že se zabýváme invazí z jihu na sever je daleko od reality,“ dodal.

Sever planety čelí stejným obtížím, pokud jde o migrační vlny, jako jih, řekl António Vitorino, a připomněl vážné problémy v této oblasti, jimž čelí země jako Keňa, Nigérie, Mexiko nebo Venezuela.

Pocit odmítnutí migrace, který se rozšířil celým světem, vychází ze dvou faktorů podle pana Vitorina: 9/11 ve Spojených státech, což vedlo lidi ke spojování migrace s terorismem (zcela ignoruje vlnu teroristických útoků, které začaly v roce 2015). s Charliem Hebdo) a vlnou migrantů z roku 2015, kdy „pouze“ Německo obdrželo přibližně milion lidí.

„V devadesátých letech jsme také měli asi milion lidí, kteří migrovali do Evropy kvůli rozpadu Jugoslávie,“ a v té době byla reakce „zcela jiná,“ připomněl.

„Rozdíl je v tom, že veřejnost si uvědomila, že vlády ztratily kontrolu,“ vysvětlil.

Změna tohoto vnímání bude podle něj do velké míry záviset na silách, které budou v Evropském parlamentu po volbách. Země by si měli vzít příklad z umírněných zemí vůči migrantům, jako je Portugalsko a Německo (kteréí mají v úmyslu pokračovat v přijímání migrantů a přistěhovalců). Vitorino tlačil na politiky, aby přestali být „plachými“(stavět se proti jejich přijetí), protože „jde o základní principy a hodnoty“.

Zdroj: Defend Europa

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 295 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)