GRETALOD
17.8.2019
Kategorie: Společnost

Osmimetrový byt a švédské děvče na moři

Sdílejte článek:

OTO KADĚRKA

kaderkaZdánlivě dvě nesouvisející zprávy .Ovšem jejich sdělení je podle mne jedno – lidi začněme se bránit.

Osm metrů čtverečných ve sklepě v Praze nabízí majitelka a architekta v jedné osobě jako největší projekt svého života. Za mne by škola, kterou vystudovala měla začít proces odebrání diplomu, protože jistě žádná kniha o architektuře ve spojení s lidským obydlím tento úlet neobsahuje. Pravda je to o 2 metry čtverečné více než je minimální velikost vězeňské cely s tím, že tato musí mít strop alespoň 2,5 m, což odhadem ten „byt“ nemá. Také by mne zajímala otázka kolaudace. Zcela pomíjím pak rozměr lidský, kdy uváděná cena 1 mil Kč není ničím jiným, než výsměchem lidskému úsilí a současně výsměchem všem kdo se ještě živí prací.

Jistě mne někdo napadne s tím, že trhu se nedá poroučet. A o to právě jde. Trh je nám poroučen. Jak jsem na to přišel ? Jednoduché zjištění spočívá v tom, že je třeba si uvědomit, kde se berou veškeré peníze v ekonomice – zůstaňme u té české. Hlavní tiskárnou peněz je Centrální banka. Dnes už zastává ve své podstatě jen tuto funkci, protože její ostatní funkce, jako je třeba měnová politika, tedy hlídání inflace už zcela pominulo, protože ona hlídá zejména to, aby inflace byla. Hlavním zájmem centrální banky je jen jedno, aby si lidi půjčovali peníze co možná nejvíce peněz na co nejdelší dobu, nejlépe po celou dobu produktivního věku. Protože pak je pro koho ty peníze tisknout, protože lidi co peníze mají je tisknout nepotřebuji. V případě, že by lidí měli více peněz než banky a tedy by oni určovali měnovou politiku, tedy by centrální banku a zprostředkovaně tak stát nutili se chovat ekonomicky je z hlediska státu nepřípustné a toto nám tam nejvyšší peněžní autorita hlídá – setsakramensky pozorně.

A co to švédské děvče , které chce zachránit svět a to až tak, že se na rok omluvila ze školy, aby to mohla projednat po celém světě. To děvče se stalo projekcí rodiny, tak jako se stávají projekcí rodiny různě „talentované“ děti ve všech lidských činnostech. Prostě si jí nějaká skupina lidi vybrala do své „čelby“, tak jako si různí sportovní manažeři vybírají mladé sportovce do svých stájí, aby je prodávali za ničím nekryté peníze „centrálních“ bank celého světa. Děvče pluje na lodi za nesmyslné peníze do Organizace spojených národů, kde bude vyprávět své vize světa o tom až svět nebude. A na to děvče pumpují PR manažeří peníze od firem, které si to dávají jako uznatelné výdaje a celý virtuální svět to sleduje a Zuckerberg bude mít aspoň na pokutu 5 mld amerických dolarů za to, že neochránil všechny ty uživatele, kterým je to zcela a srdečně jedno od „ztráty dat“ , což je dnes takový terminus technicus pro výběr peněz od někoho, kdo by mohl být nebezpečím pro tiskárnu peněz – centrální banku.

Společné ty věci mají jedno. Sdělovací prostředky na nás chrlí obě informace jako největší sdělení dnešních dní, jako něco co by mělo být hodné následování. Já mám za to, že podobné zprávy zcela degradují hodnoty, které podle mne má mít prosperující společnost. Tedy společnost, která má mít své pokračovatele. Děvče na lodi má chodit do školy, aby pochopilo více než jen to, že ovzduší se nemá zachraňovat shromažďováním a zevlováním v době školy, kdy energie, kterou mají všechny telefony všech účastníků v sobě by možná stačila k ročnímu školnému a obživě dětí menší vesnice v chudých částech světa. A ta architekta by se mohla více věnovat také dalšímu studiu života a třeba by zjistila, že na osmi metrech čtverečných, kde dřív bylo uhlí by se třeba dal umístit zásobník na vodu, kterou by ohřálo slunce na střeše její nemovitosti.

Lidi začněme se bránit, protože pokud podobné zprávy budeme jen přijímat a nebudeme o nich přemýšlet a poukazovat na jejich nesmyslnost – dojdeme konce normálnosti – dřív než si to PR manažeři těch dvou devčat dokáží představit …

Pěkné prázdniny.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 504,44 Kč
Vybráno 27.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 091 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.