peron
19.2.2019
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Ošlapné

Sdílejte článek:

DUB

Už je to tady? Že by apríl? A dnes? Kdepak, dnes je teprve půlka února.

Vzpomínáte si, vy dříve narození, na něco čemu se říkalo perónka? Třeba jste šli naproti někomu známému kdo přijel vlakem, přímo na nástupiště, pomoci při vystupování s větším zavazadlem. Perónka nebyla jízdenka, ale ten kdo nebyl cestující ,si tuto, vlastně jakoby vstupenku, u pokladny na nádraží za korunu či dvě zakoupil.

Na nádraží větším, protože v nějaké Lhotě se toto nevyžadovalo a ani nepraktikovalo. Nehledě na to, že dnes na nějakém menším nádražíčku ve Lhotě, či jinde, už jsou nádražní budovy nejen bez pokladny s člověkem, ale většinou zamčeny na sedm západů a jízdenku si cestující koupí, v tom lepším případě u průvodčího ve vlaku nebo v automatu.

Jenže kde se vzalo tu se vzalo, někdo to vymyslel, (ovšem nic nového – viz odstavec předchozí) a je to nazváno OŠLAPNÉ.

Zamyslím-li se na tomto do důsledků, nemohu se ubránit dojmu, že nádražáci, avšak i obchodníci, se na toto připravují a hóódně dlouho. To jejich

  • vážení cestující
  • vážení zákazníci

mě evokuje k domněnce, že ošlapné (na nádražích, v obchodech) bude účtováno podle váhy zákazníka. Pravděpodobně budu platit ošlapné i v obchodě kde si nic nevyberu, ale našlapu – ošlapu, takže „dnes účet za nákup nula plus deset kaček (hubeňour třeba za šest) za ošlapné.

A co když půjdu do divadla? Bude v ceně vstupenky i posezné? Nebo svoji židli sebou?

A už se mi vybavuje iks situací kde se může (a bude???) vybírat ošlapné. No jo a co vozíčkáři? No jo a co když bude někdo při chůzi používat hůlku? Maminka s kočárkem?

Myslím si, že bude třeba postavit budovu na zvláštní úřad (možná i ministerstvo), přijmout mnoho úředníků s vysokoškolským vzděláním, nehledě na to kdo bude , a těch bude, přímo v kontaktu s ošlapníkem tu i tam.

Myslím si, že je dobře, že to ti NAŠI vymysleli, je třeba přinést toto do Bruselu – EU nový vítr, aby si tam někde nemysleli, že my Češi jsme jen tak nějaká ořezávátka.

P.S.

Beru to s rezervou, ale co když ????

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 763 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,44 out of 5)
Loading...
25 komentářů