peron
19.2.2019
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Ošlapné

Sdílejte článek:

DUB

Už je to tady? Že by apríl? A dnes? Kdepak, dnes je teprve půlka února.

Vzpomínáte si, vy dříve narození, na něco čemu se říkalo perónka? Třeba jste šli naproti někomu známému kdo přijel vlakem, přímo na nástupiště, pomoci při vystupování s větším zavazadlem. Perónka nebyla jízdenka, ale ten kdo nebyl cestující ,si tuto, vlastně jakoby vstupenku, u pokladny na nádraží za korunu či dvě zakoupil.

Na nádraží větším, protože v nějaké Lhotě se toto nevyžadovalo a ani nepraktikovalo. Nehledě na to, že dnes na nějakém menším nádražíčku ve Lhotě, či jinde, už jsou nádražní budovy nejen bez pokladny s člověkem, ale většinou zamčeny na sedm západů a jízdenku si cestující koupí, v tom lepším případě u průvodčího ve vlaku nebo v automatu.

Jenže kde se vzalo tu se vzalo, někdo to vymyslel, (ovšem nic nového – viz odstavec předchozí) a je to nazváno OŠLAPNÉ.

Zamyslím-li se na tomto do důsledků, nemohu se ubránit dojmu, že nádražáci, avšak i obchodníci, se na toto připravují a hóódně dlouho. To jejich

  • vážení cestující
  • vážení zákazníci

mě evokuje k domněnce, že ošlapné (na nádražích, v obchodech) bude účtováno podle váhy zákazníka. Pravděpodobně budu platit ošlapné i v obchodě kde si nic nevyberu, ale našlapu – ošlapu, takže „dnes účet za nákup nula plus deset kaček (hubeňour třeba za šest) za ošlapné.

A co když půjdu do divadla? Bude v ceně vstupenky i posezné? Nebo svoji židli sebou?

A už se mi vybavuje iks situací kde se může (a bude???) vybírat ošlapné. No jo a co vozíčkáři? No jo a co když bude někdo při chůzi používat hůlku? Maminka s kočárkem?

Myslím si, že bude třeba postavit budovu na zvláštní úřad (možná i ministerstvo), přijmout mnoho úředníků s vysokoškolským vzděláním, nehledě na to kdo bude , a těch bude, přímo v kontaktu s ošlapníkem tu i tam.

Myslím si, že je dobře, že to ti NAŠI vymysleli, je třeba přinést toto do Bruselu – EU nový vítr, aby si tam někde nemysleli, že my Češi jsme jen tak nějaká ořezávátka.

P.S.

Beru to s rezervou, ale co když ????

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč

Celkem za měsíc: 4 772,00 Kč
Vybráno 13.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 650 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,44 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.