2019-oscars
10.9.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Oskary: Nominace jen se správným kádrovým profilem. Totalitní praktiky v Hollywoodu

Sdílejte článek:

ROBERT TROŠKA

troskaNa sociálních sítích i veřejnosti celou řadu lidí pobouřilo vyhlášení podmínek Americké akademie filmového umění a věd pro udělení Oskara. Specifikace jak v technickém manuálu na soukromou čističku odpadních vod. Ano, skutečně jde o podrobný manuál specifikující podmínky pro udělení Oskara.

Pokud byste mi ještě před 5 lety seznámili s některými body tohoto manuálu, určitě bych se smál a považoval bych to za dobrý vtip. Určitě bych nevěřil, že něco takového může být možné, ale v dnešní době se už bohužel člověk nesměje a stačí jen žasnout.

Namátkou jen požadavek na obsazení alespoň 30 % herců v ostatních rolích, kteří musí být příslušníky alespoň dvou z následujících skupin:

  • ženy
  • rasové a etnické skupiny
  • LGBTQ+
  • lidé s mozkovým či fyzickým postižením, hluší nebo nedoslýchaví

Tak určitě to budou kasovní trháky a kina budou praskat ve švech. O streamovačkách dosahujících miliónů stažení ani nemluvě.

Asi leckoho překvapím tvrzením, že vítám vydání tohoto „odborného manuálu“ pokrokových pravidel rasové a genderové rozmanitosti nebo přesněji kvót platných pro předávání Oskarů. A jsem moc rád, že to soudruzi „Hollywůďáci“ vybalili takhle natvrdo. Do této doby se totiž tato zatím nevyřčená pravidla věděla, ale naoko tihle novomarxističtí totalitáři ještě předstírali dojem svobody. Kvótami to ale naplno rozbalili. Jsou to stále ti stejní jako byli rudí nebo hnědí totalitáři.

Shodou okolností jsem o pronikání pokrokově laděných hollywoodských filmů psal tady na Pravém prostoru nedávno a vidíte, neuběhly ani 2 roky a už to, co bylo nevyřčené, je dnes oficiálně vyžadované.

Takže filmy od nynějška budou muset mít oficiálně ten správný kádrový profil jako za komunistů. To bude sranda, až se komise na Oskarech bude hádat, který film je “pokrokovější.” Možná budou mít speciální software, který jim data vyplivne jak plechovku Coca-coly z nápojového automatu.

A protože pokrok musí pokračovat dál a nemůže se jen tak zastavit, odhaduji, že v dalším kroku zruší hlasování, to je přece kapitalistický přežitek symbolizující rasový útlak menšin.

Jenom se ptám, kam budeme chodit na normální filmy? A budou ještě existovat?

knihamracna

Kniha Mračna nad Evropou nyní v prodeji se superslevou.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 170 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)