apocalypse-371947_960_720
2.10.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

OSCE: Terorismus bude Evropu trápit ještě mnoho, mnoho let

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OSCE), světová vedoucí bezpečnostní organizace, varuje, že terorismus bude Evropu strašit ještě mnoho let.

Peter Neumann, který při příležitosti zveřejnění nové zprávy OSCE mluvil s rakouským ministrem zahraničí řekl, že teroristická hrozba „nás bude zaměstnávat ještě mnoho, mnoho let,“ a varoval před do Evropy vracejícími se bojem ošlehanými militanty Islámského státu.

Trend příštích let budou technicky méně sofistikované, jednoduše proveditelné útoky, které bude obtížné zastavit. Neumann tvrdí, že ačkoliv porážka Islámského státu byla důležitým cílem, bezpečnostní situaci to okamžitě nevyřeší, jak budou povstávat nové skupiny a IS nahrazovat.

Varující jsou i čísla. V zemích, které OSCE sleduje – jde o 57 zemí v Evopě, severní Africe a Rusko – došlo v roce 2016 k 1000 úmrtím a miliardám eur škod kvůli terorismu.

„Není prakticky žádná země, která by terorismem nebyla zasažená,“ tvrdí zpráva OSCE. Což ovšem není úplně pravda, protože země v Evropě, které imigranty nepřijímají a mají minimální muslimskou populaci, ze které by se mohli radikálové líhnout, zatím žádným útokům nečelily.

V narážce na nedostatečnou tvrdost evropských vlád vůči příčinám terorismu, která pramení z obav z nařčení z rasismu, kulturní necitlivosti a politické korektnosti, zpráva evropské státy vyzývá k činu.

Boj s terorismem nebude lehký, proto by státy měly být odhodlané, i když to může znamenat změnu politického kurzu v zemi, tvrdí zpráva.

Ačkoliv zpráva pojednává o útocích z roku 2016, k mnohem horším útokům zatím došlo v tomto roce a to v Londýně, Manchesteru a Barceloně.

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.