Trump_Orban-640x480-1
7.7.2020
Kategorie: Politika

Orbán: Jediný, kdo v USA umí po pandemii napravit ekonomiku, je Trump

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Maďarský ministerský předseda Viktor Orbán řekl, že podporuje prezidenta Donalda Trumpa, protože ten je „jediný,“ kdo po pandemii postaví americkou ekonomiku zase na nohy a rozběhne ji.

Tento národně konzervativní vůdce v proslovu na shromáždění Visegrádské čtyřky (Maďarska, Polska, Česka a Slovenska) ve Varšavě řekl, že s tím, jak se hrozba čínského koronaviru začíná dostávat na vedlejší kolej, tak teď před národními vůdci „stojí druhá bitva za zachování pracovních míst a rozběhnutí ekonomického růstu.“

Ministerský předseda Orbán podle přepisu proslovu, který má Breitbart London, řekl, že všechny k národnímu konzervatismu tíhnoucí, všeobecně proti masové migraci se stavící vlády Visegrádu „zvládly pandemii na výbornou“ a stojí si ekonomicky relativně dobře pro ekonomickou obnovu mj. proto, že udržely pod kontrolou své státní dluhy.

Dále však vysvětloval, že evropské ekonomické problémy komplikuje fakt, že „v EU jsou země, které nejsou schopny svůj státní dluh pod kontrolou udržet a jsou předlužené“ a jelikož jsou členské státy EU vázány na Evropský systém centrální bank, tak je i Visegrád do jisté míry svázán s osudem méně odpovědných, více levicově liberálních zemí tohoto bloku.

Orbán řekl, že v otázce sdílení záruky za dluh bude nejspíš nutno udělat určité ústupky v EU vládnoucím technokratům, ale že ta opatření budou muset být rozumná a že Maďarsko i zbytek Visegrádu bude spoléhat na Mateusze Morawieckého ze strany Zákona a spravedlnosti (PiS), že obhájí zájmy jejich malého bloku.

„Proto také osobně v Americe podporuji prezidenta Trumpa, protože ten je jediný, koho tam vidím, že bude po pandemii schopen americkou ekonomiku zase rozběhnout. A takový je právě ten druh vůdců, které právě teď potřebujeme,“ dodal  s tím , že v tomto americkém vůdci vidí člověka s podobnými prioritami, a to nejen v ekonomice, nýbrž i ve vleklých problémech, jako je masová migrace.

Orbán naznačil, že Visegrád bude na EU tlačit, aby jim ohledně migrace poskytla garance výměnou za jejich souhlas se společným plánem zotavení po pandemii přinejmenším proto, že jakožto země na společných hranicích EU nebo poblíž nich, „vidíme, co se děje, a vidíme, jak migrační tlak den za dnem narůstá.“

„Musíme chytat čím dál větší počet ilegálních pašeráků lidí u našich pohraničních plotů. Počet pokusů o ilegální vstupy roste den ze dne a počty epidemických onemocnění na migrační trase také neustále narůstají,“ varoval.

A opravdu islamistická vláda Turecka, která před pandemií záměrně přivážela ilegální migranty na hranice EU s Tureckem a tam jim aktivně pomáhala je překročit, už naznačila, že „ta stavidla“ zase otevře, jakmile se hrozba viru utlumí, což poukazuje, že migrační krize zdaleka nekončí, nýbrž si jen dala pauzu a chystá se obnovit právě, když bude Západ ekonomicky nejzranitelnější.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 111,00 Kč
Vybráno 48.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 826 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,53 out of 5)
Loading...
politicon.cz
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.