orban17
8.12.2021
Kategorie: Politika

Orbán je připraven na „bitvu proti červeno-žluto-zelenému Německu“

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVID„Doba nejasností skončila. Je třeba jít do boje s otevřenýma očima.“, komentoval na svém webu vznik nové německé vlády maďarský premiér Viktor Orbán (FIDESZ). Z textu je jasné, že rozhodně není příznivcem nové vlády v Německu, která bude mít podle svého programového prohlášení proimigrační a progenderovou agendu.

Nový německý kabinet podle něj bude mnohem horší než odcházející kancléřka Angela Merkelová (CDU). „Středoevropané rozuměli jí, ona nám,“ vzpomíná Orbán na odcházející šéfku německé vlády. “Loajální a disciplinovaní Němci a rebelující Maďaři stáli společně za cílem vytvořit Evropu, ve které se všechny národy budou cítit jako doma,” napsal Orbán. I když podle něj vlna migrantů v roce 2015 ukázala mnoha Maďarům, že jejich vlast je zásadní. Zatímco Němci jsou na cestě k postkřesťanské a postnárodní budoucnosti.

„Otevřela Angela Merkelová dveře problémům? Nebo se pokusila stát pevně – jen aby ji síly nalevo nevytlačily z vlády?“ přemítá Orban. „Když se podíváte na novou, levicovou vládu v Německu, jsou možné obě odpovědi. Jedno je však jisté. S Merkelovou končí éra nejednoznačnosti a “maskovací” politiky. Nyní se připravujeme na bitvu s odkrytým hledím,“ píše Orbán na svém webu.

Podle mého názoru situaci odhaduje správně a je dobře, že je připraven na přímou konfrontaci. Včera se ukázalo naplno, proč musel být pod záminkou “korupce” sesazen bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz (ÖVP). Třetí den po Kurzově odchodu z rakouské politiky vystoupil v rakouské televizi ORF poradce Angely Merkelové pro migraci Gerald Knaus. „S odchodem Kurze musí definitivně skončit nelidská politika Rakouska vůči migrantům. V éře kancléře Kurze Rakousko porušovalo Evropskou úmluvu o právním postavení uprchlíků. Uzavřením balkánské trasy byla hrubě a nelidsky pošlapána práva, která uprchlíkům garantují mezinárodní smlouvy.“, řekl v rakouské televizi hlavních architekt smlouvy EU-Turecko, podle níž Unie platí Turecku migrační výpalné. Aktuálně ve výši 9 miliard eur ročně.

Tématu byl věnován publicistický pořad Report, který je pevně zařazen v hlavním vysílacím čase. Redakční tým v něm apeloval na čerstvě jmenovaného kancléře Karla Nehammera (ÖVP), aby zcela otočil kurz rakouské politiky a tak popřel “neblahé” Kurzovo dědictví. Jen jediný z přizvaných komentátor vyjádřil názor, že to Nehammer neudělá a připomněl, že celou svoji dosavadní politickou kariéru jako ministr vnitra postupoval tvrdě proti migraci.

Domnívám se, že sesazení Kurze souvisí s nástupem nové vlády v Německu, v níž mají Zelení mnohem silnější zastoupení, než odpovídá výsledku voleb. Přestože Zelení dostali pouze 15% hlasů a Sociální demokraté s 25% hlasů volby vyhráli, novým superministrem pro hospodářství a klima bude spolupředseda Zelených Robert Habeck. Ten bude z pozice vicekancléře vládu fakticky řídit, protože do programového prohlášení vlády Zelení prosadili takřka vše, co chtěli, zatímco sociální demokraté se vzdali všech téměř možností, jimiž by mohli bránit zájmy obyčejných pracujících proti zdražování způsobeném růstem cen energií a následnému snižování životní úrovně.

Novou německou ministryní zahraničí se stala spolupředsedkyně zelených Annalena Baerbocková, která stejně jako Gerald Knaus vidí v Orbánovi a Kurzovi hlavní překážku hladkého přísunu migrantů do Evropy. Když už bylo minulý týden jasné, že nová “semaforová” koalice Zelených, Sociálních demokratů a Svobodných vznikne a jaký bude mít program, vylezli naplno ze stínu i rakouští Zelení. Ministryně životních prostředí Leonore Gewesslerová v rozporu s ústavou nařídila zastavení výstavby dálničního okruhu kolem Vídně i silnice, která okruh spojuje s centrem města a okolními městečky na severozápadně hlavního města.

Proti jejímu rozhodnutí silně protestovala zejména země Dolní Rakousko a především starosta Vídně Michael Ludwig (SPÖ). Ve stejnou dobu oznámil bývalý kancléř Kurz úplný odchod z politiky a demisi podal i kancléř Alexander Schallenberg. Ten funkci převzal po odstoupení Sebastina Kurze a jeho obvinění speciální prokuraturou z toho, že byl upláceným i uplácejícím v aféře se zadáváním inzerátů z Ministerstva financí v době, kdy byl ministrem zahraničí. Akci speciálních prokurátorů, při níž byla porušena rakouská ústava domovními prohlídkami v redakčních částech tiskových koncernů bez příslušného povolení Nejvyššího soudu, osobně kryla ministryně spravedlnosti Alma Zadičová (Zelení).
Na protiústavnost domovních prohlídek v redakcích bez soudního povolení, které předepisuje Trestní řád, upozornila spolková zmocněnkyně pro nezávislost justice Gabriela Aicherová. Do ní se ministryně pokusila tvrdě navézt, i když jí zmocněnkyně podle zákona nepodléhá a její úřad je nezávislý.

Prokurátorský útok na Kurze přišel několik dní po volbách v Německu, když už bylo jasné, že Zelení míří do berlínské vlády. Mezi Rakušany je útok na bývalého kancléře běžně označován jako „nevojenský anschluss Rakouska“.

V Rakousku byla v pondělí jmenována nová vláda kancléře Karla Nehammera. V ní sice Zelení zůstávají stále jako koaliční partner. Do funkce ministra financí však byl dosazen dosavadní státní tajemník Ministerstva dopravy Magnus Brunner (ÖVP), který je velkým odpůrcem politiky Zelených. Ministrem vnitra byl po Nehammerovi jmenován dosavadní předseda dolnorakouského zemského sněmu a starosta Texingtalu Gerhard Karner, který proslul ráznými výrazy ohledně Zelených a jejich politiky. Zda koalice vydrží až do řádných voleb v roce 2024, na to mnoho Rakušanů nesází. Otázka je, co vznikne pak. Zda kopie německé vládní koalice, v níž tedy žlutou německých Svobodných nahradí růžoví NEOS, nebo zda nastane návrat k tradiční velké koalici socialistů a lidovců.

Kurze se příznivci migrace zbavili, na řadě je Orbán, který si to samozřejmě plně uvědomuje. Bohužel, my do této fáze vstupujeme s vládou, která bude z hlediska evropské politiky úplně bezvýznamná a oddaná myšlenkám evropské integrace se vším, co k tomu náleží.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 605 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)