zeleniekologie
22.8.2019
Kategorie: Společnost

Opravdu to někdo nechce pochopit…

Sdílejte článek:

J3K

Až dosud si nikdo nevšimnul, že oblohu křižují nákladní, osobní i soukromá letadla, všichni přehlíželi obrovské zaoceánské výletní a kontejnerové lodě, tankery a válečná plavidla. Dokonce nikomu nevadila ani vyspělá dieselová auta a sportovní vozy, SUV a třeba i lokomotivy. Jenže pak přišli Zelení, Gréťani a šílenci. Planeta, která dosud možná doplácela na africko-asijský způsob nakládání s odpadky, na nenasytnost chemických koncernů vyrábějících příliš mnoho plastů a na určitou formu mrhání s čímkoliv, má náhle potřebu být zachráněna. Nic na tom není divného? Dokonce ani to, že bez těchto snah přežila už miliardy let.

Gréta se plaví na drahé jachtě patřící pravděpodobně miliardářské rodině na ekokongres do USA a její cestu s kýblem místo toalety zajišťují ještě nějaká ta letadla potřebná k přepravě posádky a loutky Gréty zpět. Komičnost celé situace je do očí bijící stejně, jako šaškárna kolem cest anglického prince na dovolenou soukromým tryskáčem. Dosud létali všichni všude a letecká doprava posunula naši civilizaci do nové dimenze. Vznést se do oblak není doménou bohatých, vzpomeňme na plná sedadla charterových letů do dovolenkových destinací či za pracovními povinnostmi na druhý konec světa. Jestliže internet změnil svět v oblasti komunikace, pak letecká doprava spojila kontinenty a umožnila osobní setkání, která by se ani v době internetu nikdy neuskutečnila. Grétina plavba je úsměvnou a trapnou připomínkou doby dávných mořeplavců umírajících na kurděje. Jako sport fajn, jako budoucnost nesmysl. V době, kdy rychlost dění je klíčem k úspěchu a ne na vše stačí videokonference, je popírání technologické revoluce v podobě letadel jistým stupněm demence. Mezi tím se nikdo nepozastavuje nad kyvadlovou dopravou mezi Afrikou a Evropou zajišťovanou loděmi plujícími nikoliv pod plachtami, ale jen díky pořádným dieselagregátům. Jenže v tu chvíli jde o humanitu, ne o ekologii. Sice o falešnou, ale poplatnou liberálnímu vnímání světa.

Média nám přináší denně zprávy o zdražování. Jednou je to elektřina, podruhé plyn, jindy potraviny, jejichž expedice je závislá na klasické dopravě. To vše v době, kdy ještě zdaleka nepronikly na naše silnice slibované dostupné elektromobily potřebující obrovské množství energie vyráběné… kde, kým a jak má být vlastně produkovaná? Copak už němečtí inženýři přišli na to, jak tento rébus vyřešit? Kde vzít a nekrást? Nebo budou nakupovat proud z ,,nečistých” zdrojů a zároveň vybírat odpustky za to, že se tou výrobou někdo zabývá? Jisté je, že ceny všeho poletí strmě nahoru. Kam budou mizet všechny ty peníze, jejichž přelévání bude znamenat chudnutí obyvatelstva? Samozřejmě skončí na účtech těch nejbohatších. Tím bude splněn účel bez ohledu na to, kolik stupňů Celsia kde bude.

Jestliže bylo kdysi Grónsko krásným zeleným ostrovem, dnes se všichni děsí toho, že na něm roztává ledovec. Ale kdo kde bere jistotu, že se tam led zase ve své síle za pár let nevrátí? A skleníkové plyny? Pod povrchem Země je tolik plynů, že i kdyby krávy trpěly sebevětší plynatostí, rozhodně by nikdy nedosáhly jejich pšouky objemově velikosti i menšího úniku z jednoho jediného ložiska na Sibiři. Podobně šílené je nepochopení schopnosti sebedestrukce naší planety. Supervulkány, mořské proudy, hurikány, to vše navíc doplněno různými fázemi Slunce a Měsíce jsou daleko reálnějším zdrojem klimatických změn, než působení člověka. Jistě, lokální ovlivňování kvality života je realitou, ale problémům lze předejít správným hospodařením s půdou, plodinami, vodou a odpady. Vše ostatní je více v rukách osudu, než v těch lidských.

Demence obsažená ve volání po snížení uhlíkové stopy a hra na ekologii došla dále, než jsme ochotní si připustit. Denně jsme svědky mediální masáže, zavalují nás polofakty a ohýbáním pravdy, zfalšovanými měřeními a ignorací reality. To vše ve jménu výdělků úzkého okruhu elit, pro které není nic dost smradlavého, to i včetně války a hladomoru v různých oblastech světa. Prachy jim prostě nesmrdí. Za to my ano…

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 504,44 Kč
Vybráno 27.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 501 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.