volby
10.8.2020
Kategorie: Politika

Opravdu si myslí, že jsme takoví idioti?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝPřestože jsou prázdniny a lidé v některých dnech padají horkem, letos asi tak ve čtyřech, blížící se podzimní volby způsobují neobvyklou prázdninovou politickou aktivitu. Na začátku srpna tak padají návrhy politiků, které mají přesvědčit potencionální voliče k rozhodnutí vhodit volební lístek se jménem politické strany či jejím zástupcem právě dotyčným slibotechnám.

Je s podivem, že najednou jsou možné věci, o kterých dotyční nechtěli ani slyšet. A to i přesto, že jde volby komunální a do senátu, které se navíc v případu těch komunálních netýkají Prahy. Ukazuje se, že boje o kraje jsou pro politické strany velmi důležité, byť by se zdálo, že parlamentní a pražské jsou směrodatnější. Není tomu tak, kraji proteče skutečně mnoho peněz a je o co bojovat. Takže se slibuje i na národní úrovni. A rozhazuje se plnými hrstmi, přestože státní kasa zeje prázdnotou. Hamáček v rámci nešetření chce dát důchodcům jednorázově 5000 korun. Tak najít na zemi pětilitr by jistě bylo fajn, jenže seniorům to jejich strastiplný život vycházející z v evropském srovnání mizerného důchodu rozhodně nevylepší. Není to ani jeden nájem ve státním bytu v Praze. Je to směšný úplatek za hlas, který by ČSSD přinesl milionové zisky a ze státní pokladny jednorázově odčerpal nesmyslnou částku. Naši důchodci by si zasloužili totiž mnohem více. Respektive navýšení o tuto pětitisícovku každý měsíc. A kde na to vzít? Poradit politikům můžeme. Okamžitě přestaňte financovat politický neziskový sektor, změňte systém sociálních dávek zneužívaný nepřizpůsobivými a tyto peníze převeďte na důchody. Možná to nedá na celých 5000 měsíčně pro všechny, ale určitě na stabilní navýšení něco zbude.

To Babiš navrhuje zrušení superhrubé mzdy a snížení daňového zatížení zaměstnanců. Těm v dobách koronakrize udělal ze života prázdniny. Řada z nich zůstala s vyplácenou podporou doma a s dovolenou jim to dalo 5 měsíců bez nutnosti pracovat. Ne všem, ale i tak to přivedlo stát do pětisetmiliardového minusu. Jestliže se dalo tvrdit, že v tom marastu, který tady u nás je, je ještě možná Babiš nejlepší volbou, a to lze upřímně konstatovat, že se při tomto výroku stáčí ústa do smrtelné křeče, pak poslední týdny můžeme tvrdit, že lepších premiérů by se v nepolitické sféře našla hromada lepších. Přestože je Babiš skutečný grázl, ostatně kdo z čelných politiků není, dlouho se snažil aspoň v některých směrech vést republiku v rámci EU s co nejmenšími ztrátami. Nyní je však čas si uvědomit, co můžeme s vlastníkem ANO a Agrofertu spojovat. Tak především, ze stáje Babiše pochází eurokomisařke Jourová a europoslankyně Charanzová. Tyto dvě dámy patří k největším škodičům České republice a vůbec nezaostávají za proslulými veterány Niedermayerem a Štětinou z Topky (tu už Štětina nereprezentuje a ČR v EU také ne) a Pirátem Peksou. Ve svém vystupování v EU za ANO patří především Jourová k tvrdému liberálnímu jádru a půvabná Charanzová je ochotna vlézt pravděpodobně všude tam, kde to hodí nějakou funkci a euro.

Babiš je zároveň tím, kdo si vybral Romana Prymulu jakožto zodpovědného za boj s covidem-19. To i přesto, že s Prymulou je spojováno nepříliš čisté kšeftování s léčivy. Celé harašení kolem koronaviru má skončit povinným očkováním, pro které již EU nakoupila vakcíny, za které její výrobce nenese zodpovědnost, protože netuší, jaké následky její použití může mít. Přesto chtějí politici zavést povinnost projít občany proočkováním, a to za každou cenu. Přičemž Prymula už nyní hlásí, že bez toho to nepůjde. Na Slovensku jsou ještě dále, tam bez napíchnutí vyhrožují ztrátou zaměstnání, nemožnosti jít na fotbal či někam cestovat. Přestože koronavir většinou nic nezpůsobuje, ve výjimečných případech pouze onemocnění podobné chřipce, Prymula už teď ví, jak moc na podzim vir zmutuje. V létě se prý změnil na neškodlivý, ale počkejte na podzim. K Babišovi však patří i další problémy. Podepsal zadlužení země a přimknutí se k EU, neustále pobírá dotace na Agrofert, které převyšují jeho odvod daní. Mimochodem, i u těch se můžeme zastavit. Hoblování českých podnikatelů pomocí finančních úřadů se nezastavilo ani přes koronavirovou krizi, přestože Finanční správa díky ní přestala v jiných směrech téměř fungovat. Máte li nárok ze zákona stát se plátcem dph, můžete se toho domáhat i několik měsíců. Finanční úřad nestíhá. Odvedete dph o den později a máte je za krkem. Máte nárok na vrácení? Ani jim to neposílejte, tedy pokud ho nemáte každý měsíci. Protože na Vás okamžitě pošlou kontrolu a vše oddálí. Klidně o pár let. Takže to je Babiš. Chcete ho?

Piráti začali kampaň mezi exhibujícími buzeranty a lesbami na Vltavě, navíc si na ni ulili peníze z pražského rozpočtu, když milionem korun zafinancovali kontroverzní regatu duhových lodí. Přidáme li další pražské Hřiboviny, vzpomeneme na účast Bartoše na akcích Antify nyní stojící po boku rabujícího hnutí BLM, vzpomeneme na udavače Peksu v Bruselu, není už snad třeba ani dále hovořit. Piráti jsou prodlouženou rukou EU a Söröse stejně, jako pokřivená Top09 s nepříliš bystrou Pekarovou Adamovou jako svou mluvčí. A podobě je na tom STAN s Rakušanem. Tato trojice je přímo výsměchem české státnosti a ten, kdo jim dá hlas, je dle slov dalšího exota v podobě Pospíšila Evropanem a ne Čechem či Moravanem.

Takže když to tak sečteme, moc stran už nezbývá. Z těch parlamentních určitě ne a mimo ně to na schopnost vést krajskou správu také moc nevypadá. Zdá se, že by mohla překvapit Trikolora, byť VKml zrovna moc v případu nevystoupení z EU nezabodoval, dokonce ani u vlastních spolustraníků. Nicméně pár zajímavých osobností se v rámci této mladé strany nabízí. SPD má dlouhodobě problém s kádry, na parlamentní úrovni je schopna dát dohromady ještě pár kvalitních poslanců, ale na celorepublikové úrovni to má prostě těžší. Takže je třeba nyní zůstat ve střehu a neskákat na špeky. Kde se slibují peníze, tam je třeba také říct, kde je vezmou. Babiš žádné nemá a jak dosud ukázal, neziskovkám na ně nesáhne. A nadnárodním koncernům a bankám také ne. Mimochodem, to víte, že kdo si na jeho povel pozastavil splátky úvěrů v našich bankách po dobu koronakrize, tak si tím podřízl větev, protože banky to berou jako neschopnost splácet úvěr a další potřebné financování už neposkytnou? Je to další špek, kterých má Babiš v zásobě ze všech nejvíce. Jeho slibům prostě nevěřte. A vlastně žádným podobným jdoucích z jiných stran. Chtějte slyšet fakta a přesně dané termíny. V tu chvíli neuslyšíte nic. Takže nás za ty idioty doopravdy mají.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 050,00 Kč
Vybráno 45.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 910 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)