18.8.2013
Kategorie: Společnost

Opravdu nemáme na nic jiného?

Sdílejte článek:

REDAKCE PP 18|08|2013

Václav Láska zveřejnil na svém facebookovém profilu další zajímavý text z něhož vybíráme nejpodstatnější pasáže i pro naše čtenáře: “Nechci, aby nám vládla současná ČSSD. A není pro mě důvodem její politický program. Důvodem je fakt, že ČSSD je bývalá vládnoucí strana a zároveň dlouhodobě jasný favorit na návrat k moci. A jako taková do svých řad přitahuje hodně těch, co je pro ně vidina moci a peněz důležitá. Tím v ČSSD vzniká koktejl starých kádrů, kteří už (alespoň podle mého) prokázali, že od nich nelze čekat nic dobrého, jako je třeba její faktický lídr Hašek, a nových kádrů, kteří prahnou po moci. A kteří díky své nátuře a motivaci převálcují ty slušné začínající sociální demokraty, kteří jen chtějí dělat slušnou levicovou politiku. Ti nemají šanci. Stejně jako neměli a dosud nemají šanci slušní mladí pravicoví politici prosadit se od zdola v ODS či TOP09. 

 

 
A kdyby tento chystaný vládní koktejl byl ještě slaboučký, chystáme se ho doplnit Zemanovci, kam utekli jedinci, které už ani ČSSD nesnesla ve svých řadách (Palas a spol.).

 

 

 

Opravdu nemáme na nic jiného?

 

To, co se děje v naší zemi, není spor pravice a levice. Není to spor politických idejí. Je to spor zatuchlé politiky v provedení osob, které považují úplatky za normální součást své práce. Osob, které mnohaletý pobyt v politice zcela odtrhl od reálného života. Osob, jejichž kladné morální vlastnosti se smrskly do kuličky hrášku. Jsou takoví proto, že dělají politiku moc dlouho a už moc špatného jim prošlo. Nebyli nikdy potrestáni za své špatnosti oni sami, ani jejich političtí souputníci, kteří se chovají úplně stejně. A v neposlední řadě jsou takoví proto, že jsme si je svým patolízalstvím a řiťolezectvím takové sami vychovali a rozmazlili. 

 

A proti nim stojí lidé, kteří v důsledku jejich politiky musí dvakrát obrátit každou korunu, než koupí svým dětem čokoládu. Podnikatelé, kteří by byli rádi, kdyby jejich podnikatelský úspěch či neúspěch záležel i na jiném faktoru, než na tom, koho podmažou. A nově se rodící myšlenka, že kdo nekrade, neokrádá rodinu, ale naopak pomáhá vytvářet lepší budoucnost nejen pro své děti.

 

V případě těch zatuchlých mluvím o politicích z ODS, TOP09, komunistech, ČSSD a dalších patvarech, v nichž jsou jedinci, kteří si už čuchli k moci. A i když občas politici chodí do politického důchodu a jsou vyměňováni mladými, nikdy nemají současné parlamentní strany šanci na rychlou obrodu právě proto, že v jejich dravém prostředí se prosadí jen ti nejtvrdší, kteří do nich vstupují s vidinou získání peněz a moci. Mají hroší kůži, jdou přes mrtvoly a korupci považují za akceptovatelný politický obchod. Jen ti mají šanci dostat se nahoru a převálcují ostatní. Možná, kdyby voliči tyto strany poslali ke dnu a na pár let mimo parlament, dočkají se i ony skutečné renesance. Krysy totiž opouštějí potápějící se loď zásadně jako první. 

 

Zkusme dát letos šanci novým lidem a jiným stranám. I když s tím bude spojena řada rizik. Nevyklube se z nové strany podobný projekt jako VV? Jak mám volit nového politika, když ještě nic nedokázal? Nezkazí se velmi rychle? Dostane se můj favorit přes 5%? Nepropadne můj hlas? Jenže, kdo se bojí, nesmí do lesa. A ani k volením urnám. 

 

Prosím kolegové voliči, zkuste současným mocným přestat baštit pohádku o třídním boji a o neutuchající válce mezi pravicí a levicí, kde jen Vy (před volbami hrdinní vojáci a po volbách nepotřebný kompars), můžete a musíte svým hlasem rozhodující bitvu zvrátit nalevo či napravo. 

 

Naše hlasy rozhodnou. Ale ne o pravo-levé válce, ale o tom, jestli zůstaneme další čtyři roky v marasmu, který důvěrně známe či se tomu pokusíme vzepřít. A je úplně jedno jestli bláto kolem nás má barvu modrou nebo oranžovou.”

 

 

 

ZDROJ: Václav Láska

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 18 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.