18.8.2013
Kategorie: Společnost

Opravdu nemáme na nic jiného?

Sdílejte článek:

REDAKCE PP 18|08|2013

Václav Láska zveřejnil na svém facebookovém profilu další zajímavý text z něhož vybíráme nejpodstatnější pasáže i pro naše čtenáře: “Nechci, aby nám vládla současná ČSSD. A není pro mě důvodem její politický program. Důvodem je fakt, že ČSSD je bývalá vládnoucí strana a zároveň dlouhodobě jasný favorit na návrat k moci. A jako taková do svých řad přitahuje hodně těch, co je pro ně vidina moci a peněz důležitá. Tím v ČSSD vzniká koktejl starých kádrů, kteří už (alespoň podle mého) prokázali, že od nich nelze čekat nic dobrého, jako je třeba její faktický lídr Hašek, a nových kádrů, kteří prahnou po moci. A kteří díky své nátuře a motivaci převálcují ty slušné začínající sociální demokraty, kteří jen chtějí dělat slušnou levicovou politiku. Ti nemají šanci. Stejně jako neměli a dosud nemají šanci slušní mladí pravicoví politici prosadit se od zdola v ODS či TOP09. 

 

 
A kdyby tento chystaný vládní koktejl byl ještě slaboučký, chystáme se ho doplnit Zemanovci, kam utekli jedinci, které už ani ČSSD nesnesla ve svých řadách (Palas a spol.).

 

 

 

Opravdu nemáme na nic jiného?

 

To, co se děje v naší zemi, není spor pravice a levice. Není to spor politických idejí. Je to spor zatuchlé politiky v provedení osob, které považují úplatky za normální součást své práce. Osob, které mnohaletý pobyt v politice zcela odtrhl od reálného života. Osob, jejichž kladné morální vlastnosti se smrskly do kuličky hrášku. Jsou takoví proto, že dělají politiku moc dlouho a už moc špatného jim prošlo. Nebyli nikdy potrestáni za své špatnosti oni sami, ani jejich političtí souputníci, kteří se chovají úplně stejně. A v neposlední řadě jsou takoví proto, že jsme si je svým patolízalstvím a řiťolezectvím takové sami vychovali a rozmazlili. 

 

A proti nim stojí lidé, kteří v důsledku jejich politiky musí dvakrát obrátit každou korunu, než koupí svým dětem čokoládu. Podnikatelé, kteří by byli rádi, kdyby jejich podnikatelský úspěch či neúspěch záležel i na jiném faktoru, než na tom, koho podmažou. A nově se rodící myšlenka, že kdo nekrade, neokrádá rodinu, ale naopak pomáhá vytvářet lepší budoucnost nejen pro své děti.

 

V případě těch zatuchlých mluvím o politicích z ODS, TOP09, komunistech, ČSSD a dalších patvarech, v nichž jsou jedinci, kteří si už čuchli k moci. A i když občas politici chodí do politického důchodu a jsou vyměňováni mladými, nikdy nemají současné parlamentní strany šanci na rychlou obrodu právě proto, že v jejich dravém prostředí se prosadí jen ti nejtvrdší, kteří do nich vstupují s vidinou získání peněz a moci. Mají hroší kůži, jdou přes mrtvoly a korupci považují za akceptovatelný politický obchod. Jen ti mají šanci dostat se nahoru a převálcují ostatní. Možná, kdyby voliči tyto strany poslali ke dnu a na pár let mimo parlament, dočkají se i ony skutečné renesance. Krysy totiž opouštějí potápějící se loď zásadně jako první. 

 

Zkusme dát letos šanci novým lidem a jiným stranám. I když s tím bude spojena řada rizik. Nevyklube se z nové strany podobný projekt jako VV? Jak mám volit nového politika, když ještě nic nedokázal? Nezkazí se velmi rychle? Dostane se můj favorit přes 5%? Nepropadne můj hlas? Jenže, kdo se bojí, nesmí do lesa. A ani k volením urnám. 

 

Prosím kolegové voliči, zkuste současným mocným přestat baštit pohádku o třídním boji a o neutuchající válce mezi pravicí a levicí, kde jen Vy (před volbami hrdinní vojáci a po volbách nepotřebný kompars), můžete a musíte svým hlasem rozhodující bitvu zvrátit nalevo či napravo. 

 

Naše hlasy rozhodnou. Ale ne o pravo-levé válce, ale o tom, jestli zůstaneme další čtyři roky v marasmu, který důvěrně známe či se tomu pokusíme vzepřít. A je úplně jedno jestli bláto kolem nás má barvu modrou nebo oranžovou.”

 

 

 

ZDROJ: Václav Láska

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 23 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.