CESKO12018
23.7.2020
Kategorie: Společnost

Opravdu jsme tak malý národ?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝJiž nějakou dobu jsme členy Evropské unie, což budeme některým politikům jednou těžko odpouštět. Žijeme v době, kdy se nejdříve rozpadlo Československo, později jsme vstoupili do EU a postupně ztratili samostatnost, svrchovanost a je otázkou času, kdy přijde na řadu i území. Náš národ se stává součástí jakési evropské civilizace promíchávané systematicky s africkou a křesťanství ustupuje islámu. Důsledkem toho se časem změní jak kultura, tak i zvyky, čehož součástí bude například i ukončení chovu prasat. Někteří si možná myslí, že stmelení Evropy společným zadlužením bude něčím skutečně famózním, ve skutečnosti se Německu s Francií povedl majstrštyk a konečně začala Evropa skákat podle jejich not.

Poslední dny se mohou zdát významnými i oznámením Miroslava Kalouska oznámil o tom, že už v příštích parlamentních volbách nebude kandidovat. Lze se domnívat, že to udělal proto, že bude směřovat někam výše. Třeba do Evropské komise? Tam by se se svým negativním přístupem k České republice vcelku dobře hodil. Nevěřme tomu, že netuší, kudy jeho kolaborantské kroky budou směřovat dále. Zároveň se o husarský kousek snaží Hamáček, který je schopen zmanipulovat blížící se volby ve jménu koronaviru. Všimněte si, s jakou vehemencí je nám předkládána jistota podzimní druhé pandemické vlny a dle všeho se zdá, že právě naši republiku zasáhne nejvýrazněji. Je to až tak dramatické, že se plukovník Prymula vrátil na scénu a při pohledu na laxnost Čechů ve vztahu s nebezpečným a smrtícím virem, který většinou lidé ani v sobě nezaregistrují, se chytá hystericky za hlavu a předpovídá další kolaps státu. Média už zase jedou svůj kolovrátek a opět nám předkládají důkazy o katastrofálním průběhu nemoci a umírání před přeplněnými nemocnicemi ve světě. Činí se ĆT, Nova, Prima i Seznam. On se totiž blíží konec vývoje vakcín, a to v několika laboratořích najednou, a teď začne boj o zákazníky. Předpokládejme po minulých zkušenostech, že u nás budou k dostání ty nejškodlivější, ovšem samozřejmě zároveň nejdražší. A budou li povinné, lze čekat, že bude revoluce.

Vraťme se k EU. Pořád nám je předkládáno, že jsme malým národem. Podívali jsme se za Vás na realitu a budete překvapeni. Kontinent válcují Rusové se 143 miliony obyvatel, z nichž 110 jich žije na území patřícím do evropské části. V rámci Evropské unie na tom nejsme zase tak špatně. Mezi velké země počtem obyvatel patří především Německo, Francie a Itálie (82,63 a 60 milionů obyvatel), velká Británie se 65 miliony už se z této pasti dostala a Turecko se 78, z nichž je 80% v Asii, prostě za evropskou zemi moc brát nemůžeme. K těmto zemím se zezadu blíží Španělsko a Polsko (47 a 38 milionů). Mohli bychom počítat ještě s Ukrajinci, kterých je 44 milionů. U nich sice víme, že nejsou součástí EU, ale vzhledem k tomu, že jich je většina u nás (pokus o vtip), lze je považovat za v rozvinuté Evropě integrovaný národ. Nu už se blížíme k naší sféře. V mezeře se vyskytují Rumuni a Holandsko (20 a 15 milionů obyvatel). Sem bychom se vešli, kdyby nás kdysi nerozdělili. Stalo se, takže patříme do států s počtem kolem 10 milionů. Nacházíme se tak ve společnosti Belgie, Řecka, Portugalska, Maďarska, Běloruska (není v EU), Švédska a Rakouska, o 2 miliony zaostává Švýcarsko, Srbů a Bulharů je o další milion méně. A to není jistě špatné, když si uvědomíme, jak jsou tyto státy ve světě viditelné.

Následující státy už mohou tvrdit, že nepatří mezi velké. Srbsko, Slovensko, Norsko, Irsko, Finsko Dánsko a Chorvatsko. Tyto země se počtem obyvatel pohybují kolem 5ti milionů. Přesto si je nikdo s nikým neplete. Zbývající státy už jsou na tom hůře a nachází se v rozmezí 1 až 3miliony, následují trpaslíci. V takovém Lucembursku, odkud pocházel Juncker, je půl milionu obyvatel. Jak vidíte, úplně miniaturním národem skutečně nejsme. Ta čísla jsou přibližná, migrace jistě přidala Německu a Francii s Itálií, ale kdo rozumný by o tento nárůst stál. Zajímavé srovnání však napovídá i jistému rozložení sil. Třeba představa přesily Turků vůči Řekům je zjevná a hrdinní Řekové si budou muset vzpomenout na taktiku Sparťanů u Thermopyl a zároveň si dát pozor na zradu členů EU, především nepoctivého Německa. Jisté je, že Visegrádská čtyřka mohla svou rozlohou a počtem lidí být významným partnerem i oponentem pro řadu států. Jenže se k radosti grázlů typu Kalouska či Kocába rozpadla. Také se ukazuje, že menší Rakousko dokázalo bojovat s kolosy a ani Maďarsko se prostě jen tak nevzdává. Hrdost a nasazení těch menších může být nakonec cestou k úspěchu. Bohužel, my Češi jsme zvyklí stahovat trenky již před blížícím se brodem. Ne, my nejsme malí, my jsme tak nějak nejednotní a bohužel….připosraní.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 115,- Kč
Vybráno 43.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 187 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)