19.11.2013
Kategorie: Multikulturní soužití

Opravdu je u nás tolik lidí, co si chtějí bouchnout do cikána?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JITKA GOTTEROVÁ 19|11|2013

A nebo je už tolik lidí, co si to jen nechce nechat od cikánů líbit?

 

Před nějakým časem jsem publikovala svůj první článek věnovaný problematice soužití minoritní a majoritní společnosti, v němž jsem zmínila své špatné zkušenosti s Romy a zcela otevřeně projevila obavu ze stále se zvyšující agresivity Romů vůči majoritě. A je to tady.

 

 

Za zveřejnění svého názoru a neblahých zkušeností s Romy jsem si vysloužila nálepku rasistka a předseda romského sdružení ROS Ladislav Bílý mi ještě týž den zavyhrožoval trestním oznámením.

 

Proč?

 

Jsem rasistka, protože se mě Rom přistižen při krádeži pokusil přejet autem?

 

Následoval srdceryvný blog slečny Bartošové s názvem Sežerou nás cikáni??!!! V němž se mne blogerka snaží obvinit z paušalizace a tvrdí, že cikáni dostávají tyhle černobílé nálepky hned po narození (ne-li již před narozením).

 

Žádné nálepky, slečno Bartošová, protože žádné cikánské novorozeně nezaútočilo mačetami, neznásilnilo Patrika, nesedělo v autě, které se mne snažilo přejet, nenapadlo a neokradlo invalidu o berlích, nezabilo starce, kterého okradlo o důchod, a nebyla to dvacetičlenná skupinka novorozenců, která zaútočila v Rumburku.

 

Ne, majorita nikomu nedává žádné nálepky. Nálepky dávají svým dětem jejich rodiče – ti, kteří nepracují, kradou, znásilňují a přepadají slabé a nemohoucí. To oni jim dávají vzorce chování, které si ty malé diskriminované děti nesou s sebou do života.

Jestli mají Romové strach, tak jenom proto, že se chovají jako hovada a uvědomují si, že majoritě už pomalu, ale jistě dochází trpělivost.

 

Majorita se jenom brání a minorita publikuje dechberoucí výzvy bratrům a sestrám ústy pana Gini, aby ze sebe Romové nenechali dělat agresory.

 

Snad to pochopí i ti zmlácení, znásilění a posekaní – oběti romské “neagresivity”.

 

Pan Miroslav Kováč – člověk ověnčený zlatem, žijící na hranici životního minima, na serweru Romea.cz (kde taky jinde) se velmi vážně (naprosto nesmyslně) zamýšlí: “Kdo si zaslouží vyšší trest? Mačety v Novém Boru či nůž v Mukařově? Či, zda chystá stát občanskou válku.”

 

Je tohle opravdu normální reakce?

 

 

Ano, stát určitě chystá občanskou válku a jistě podplatil několik Romů, aby to rozjeli.

 

Mačety v Novém Boru pane Kováči, jednoznačně, a víte proč? Protože se jednalo o rasově motivovaný útok, stejně, jako v případě Natálky. Jenomže v případě Natálky majorita tento útok většinově odsoudila a uspořádala pro rodinu finanční sbírku.

 

Romové žádnou sbírku neuskutečnili ani v případu Patrika a neuskuteční ji ani teď, aby si oběť mačetového útoku mohla za vybrané peníze koupit alespoň kulicha na tu posekanou a sešitou kebuli. A nejen, že Romové nic nevyberou, ale ještě svedou vinu na servírku. Inu romská logika.

 

Opravdu si Romové a jejich ochránci myslí, že se majorita neustále nechá obviňovat a napadat?

 

Opravdu si musíme nechat nadávat do nácků, rasistů, či zakomplexovaných jedinců, kteří vytváří rasistické paskvily a pro lacinou karmu plivou na cikány od násilníků s kriminální minulostí, jako je například pan Hassan?

 

Většina těch lidí, které Vy odsuzujete a pohrdáte jimi, jako “Čecháčky,” pane Hassane, by nedokázala rozmlátit hlavu teleskopickým obuškem nevinnému člověku – revizorovi, který se neprovinil ničím jiným, než tím, že dělal svoji práci. Na rozdíl od Vás.

 

Jednání mnoha jedinců mi prostě, jak se říká, hlava nebere.

 

Agresoři křičí: “nenechme se obviňovat z agrese.”

 

Oběti jsou označovány za viníky.

 

Násilníci nadávají do nácků.

 

Lidi, kteří protestují, protože se bojí Romů po opakovaných útocích, vyvolávají u chudáků Romů strach.

 

Moje kolegyně z práce mi nedávno přeposlala mail s kopií složenky, ukazující, jak vysoké sociální dávky pobírají Romové doprovázené slovy: “Kdo z nás to má.” Každou chvíli vypustí z úst, jak už jí štve, že makáme na ty, cituji “cigoše” a přitom má doma jednoho, co už dvanáct let nemaká a pobírá sociální dávky.

 

Tak já fakt nevím.

 

My, majorita pořád tak nějak přemýšlíme nad tím PROČ?

 

Proč je většina Romů tak nepřizpůsobivých?

 

Proč nás neustále obviňují z rasismu, když jediný, který v naší zemi funguje je ten pozitivní?

 

Proč Romové neposílají děti do škol?

 

Proč vybydlí každý dům či byt, který dostanou od státu, a jejich obydlí připomíná smetiště?

 

Proč je u Romů tak častá kriminální činnost?

 

Proč se Romové pořád tak litují, když mají podporu různých organizací s milionovými granty?

 

Proč si stěžují, že jim bráníme opustit tuto rasistickou zemi, když jim ve skutečnosti nikdo nebrání?

 

Proč, proč, proč……..

 

Těch proč by bylo ještě mnoho.

 

Odpověď je, dle romské logiky, poměrně jednoduchá: “Protože bagr, ty dylino.”

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Alexandra Wernerová 2000,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč

Celkem za měsíc: 8 369,00 Kč
Vybráno 23.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
4 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.