BABISARENBEGGER
14.5.2021
Kategorie: Politika

Opravdu doufám, že za to jednou někoho zavřou

Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

Proč se tak ještě nestalo? Třeba členové vlády, stejně jako letošní uchazeči o studia, taky propadají z matematiky. Když někteří neumějí spočítat své nemovitosti… Ale vážně.

Začněme těmi čísly. Aktuálně máme v České republice 99,985 % zdravých občanů versus 0,015 % nemocných covidem. Pokud jde o konkrétní čísla, aktuální potvrzené aktivní onemocnění covidem je v počtu 101 na 100.000 obyvatel za týden, počítáno za 14 dnů je to 240 na 100.000 obyvatel, a celkem je dnes 1.564 nemocných osob z počtu 10.650.000 obyvatel, tj. 0,015 % obyvatel (!!!). To jsou čísla z veřejných zdrojů těchto dnů.

Za epidemii se pokládá, srovnáno rovněž s virovým onemocněním chřipky, 1.865 nemocných na 100.000 obyvatel, tedy epidemie se vyhlašovala v případě 199.555 nemocných na 10.650.000 obyvatel, tedy nemocných muselo být 1,9% obyvatel.

Nemocných je tedy dnes 130x méně, než kdy vyžadovala epidemiologická situace obdobného onemocnění chřipkou (která nám navíc poslední rok zázračně vymizela, a s vysokou mírou pravděpodobnosti se připočítává ke covidu).

A jděme ještě dál. Pokud jde o pandemii, vyjdeme-li Pandemického plánu ČR z roku 2011, tak ten hovoří o pandemii v případě, že by chřipkou onemocnělo 30-50% obyvatel. A dále, cituji z pandemického plánu, „počet hospitalizovaných osob: předpokládá se, že pro akutní dýchací a související potíže bude hospitalizováno navíc 1 % nemocných, tedy přibližně 30 000 osob. Míra intenzivní péče: očekává se, že 15 % pacientů hospitalizovaných v důsledku nemoci podobné chřipce bude potřebovat intenzivní péči a 50 % z nich může potřebovat mechanické ventilátory.“


Z toho vyplývá, že na našem území už nějakou dobu není epidemie, už vůbec ne pandemie, a pokud je aplikován pandemický zákon, a my jsme zahrnováni všemi těmi příkazy a omezeními, jedná se o jasné zneužití pravomoci. A v čem toto zneužití pravomoci spočívá?

Toho se může dopustit úřední osoba, která v úmyslu způsobit jinému škodu nebo jinou závažnou újmu anebo opatřit sobě nebo jinému neoprávněný prospěch, nesplní povinnost vyplývající z její pravomoci, což v daném případě je nepodání návrhu sněmovně na zrušení situace pandemické pohotovosti ze strany vlády, přestože to na základě oněch čísel měla dávno udělat.

Jenže vydávat ona opatření, která se mění jak počasí, se vládě patrně neskutečně zalíbilo. Stejně jako to dělat z nás poslušné ovce. A vymýšlí jednu bizarnost za druhou. Například ono zpovídání se číšníkům a kadeřnicím, plošné testování, zákaz akcí a tak dále a tak dále, o zavřených obchodech nemluvě.

Na území České republiky ale skutečně není situace epidemie, už vůbec ne pandemie, a počty nemocných se této situaci ani zdaleka nepřibližují, naopak, jsou 130x nižší.

To, že je v této věci nečinná vláda i poslanecká sněmovna (pětina poslanců může rovněž navrhnout zrušení pandemické pohotovosti), nemůže být kladeno k tíži občanů, a jejich práva nemohou být omezována v takové míře, která neodpovídá zcela objektivně situaci v České republice.

Opatření, která může vláda vydávat, musí být vždy přiměřená aktuální situaci, tedy nemůže být deklarováno něco jiného a zneužíván pandemický zákon jen proto, že odpovědné osoby svou nečinností včas neuvedou stav deklarovaný (tvrzená epidemie) do souladu se stavem skutečným (žádná epidemie).

Přesto vláda vydává veškerá ta opatření jako prostředek pro zvládání epidemie, aniž by jakkoli reagovala na fakt, že tu máme pouze 0,015% nemocných obyvatel, tedy 130 x méně, než se za epidemii pokládá, a že proto nemůže šikanovat a odebírat práva oněm 99,985%-ům zdravých obyvatel (tedy téměř sto procentům). Tedy občanům se nařizuje, přikazuje a ukládají povinnosti proti epidemii v situaci, kdy zde žádná epidemie už dávno není.

Vláda tedy zakládá svá současná opatření na jasné lži, a za pomoci této lži zneužívá pandemický zákon k odebírání práv a nařizování povinností, na které nemá už dávno objektivně právo.

Opatření jsou tedy vydávána za situace neexistující epidemie, už vůbec ne pandemie, tedy za hrubého zneužití pandemického zákona, který může být formálně aplikován jen proto, že odpovědné subjekty jsou nečinné, a tím zneužívání pandemického zákona aktuálně umožňují.

Podobné jednání nelze proto dál akceptovat, jsme-li právním státem a máme-li jako občané této země nějakou důstojnost. Formálně deklarovaný, ale fakticky neexistující, stav pandemické pohotovosti, která má dle zákona bránit epidemii, musí být okamžitě zrušen. Přiměřená ochrana před virovými onemocněními, ať jde o covid nebo chřipku, jdou nastavit kdykoli podle zákona o ochraně zdraví.

Doba zneužívání pandemického zákona musí proto okamžitě skončit. Pokud bude dál aplikován, může to naplnit (pokud se tak již nestalo) znaky trestného činu zneužití pravomoci úředních osob, které svou nečinností tento stav neexistující, ale tvrzené epidemie, udržují při životě, a ukládají opatření podle zákona, podle kterého již dávno postupovat nemají právo. Přesto, že se jim to evidentně tak moc líbí. (Stejně jako výrobcům testů, roušek a respirátorů).

A nestane-li se tak, musíme podle toho jako občané postupovat, a obrátit se na k tomu příslušné orgány. Přece si nenecháme dále lhát, diktovat nesmysly a krást normální místo k žití.

Na závěr si dovolím citovat pana ministra prof. MUDr. Petra Arenbergera, DrSc., MBA, který na stránkách ministertsva říká:

„Budu tuto práci vykonávat tak, jako kdyby pandemie nebyla a stejně účinně s ní budu bojovat.“
Je načase mu říct, že ta pandemie tu skutečně není, a že náš národ je z 99,985%, pokud jde o covid, zdravý.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 7 708 times, 10 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (46 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)