manipulatori
24.12.2020
Kategorie: Společnost

Opravdové dno: Šéf Manipulátorů Cemper učí státní úředníky, jak najít dezinformace

Sdílejte článek:

ALENA NOVOTNÁ

Tohle je opravdové dno. Ministerstvo vnitra si najalo bývalého extremistu, aby jim radil, jak na dezinformace. Pak se člověk nemůže divit, že u nás přitvrzuje trestání svobody slova.

Pro bývalého extremistu je to vrchol, pro slušné lidi, a hlavně naší republiku, dno. O co jde? Ministerstvo vnitra jde s dobou a módními trendy, proto vyhlásilo válku dezinformacím. Na tom by ještě nebylo nic špatného, dneska se to zkrátka nosí. Horší na tom je, kdo úředníkům z ministerstva pod vedením Jana Hamáčka radí, jak dezinformaci vyčmuchat.

Jde o šéfredaktora webu Manipulátoři.cz Jana Cempera. Jeho stránka je takovou kanceláří pro uvádění dezinformačních příběhů na pravou míru, jak by řekl Jirotkův Saturnin. Zkrátka, dělá byznys na tom, že zpochybňuje názory druhých.

Na tom by nebylo nic špatného. Žijeme v demokratické společnosti. Každý má právo hlásat své pohledy na svět a každý má právo tyto pohledy podrobit kritice. Jenže, když tito agresivní zastánci jednoho jediného a správného pohledu učí státní úředníky, tak to je na pováženou.

Cemper se k tomu přiznal v rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým. „Školíme pracovníky ministerstva vnitra, jak pracovat s dezinformacemi. Spolupracujeme s Člověkem v tísni, objíždíme školy a děláme přednášky,“ prohlásil šéf Manipulátorů.

A příklad dezinformací a zavilého dezinformátora? „Tak pan exprezident poslední dobou sahá bohužel k nějakým extrémnějším názorům, co se týká zdravotnictví. V minulosti to byla (témata, pozn. red.) třeba kolem migrace nebo kolem Evropské unie. Je často citován dezinformačními médii. A bohužel už poslední dobou ho lze označit za dezinformátora,“ řekl Cemper. A to je prý děsivé.

To, že neziskovka učí státní úředníky, je jedna věc, druhá – Cemper a jeho web se sami dopouští manipulací. Časopis Reflex odhalil, že Manipulátoři šíří ve jménu pravdy a lásky hoaxy, aby zpochybnili problémy multikulturalismu.

A pak je tu ta třešnička na dortu. Proč Cempera nazýváme bývalým extremistou? Protože je tak evidován ve zprávě ministerstva vnitra o extremismu. V minulosti se hlásil k anarchismu a stál také v čele českého hnutí Occupy Prague. Poté přesedlal na výnosnější byznys – boj s dezinformacemi.

A pak to vypadá, jak to vypadá. Policie se brodí Facebookem a hledá závadné komentáře. A za názor, který je proti srsti sluníčkářům, mohou padnout tvrdé tresty. Příspěvkem nebo komentářem na sociálních sítích totiž mohou lidé spáchat trestný čin.

  • Na celou záležitost jsme se zeptali poslankyně za SDP Karly Maříkové, která se také stala cílem štvavých článků Manipulátorů Jana Cempera.

„Každý z nás má svou oblíbenou pohádku nebo film. U mě je to Harry Potter. Myslím, že většina z nás ho viděla. Tam je dobře vidět, jak to vypadá, když se ministerstva zmocní ti, co uznávají jen tu svou jedinou správnou pravdu. Bradavice také ovládla učitelka, dáma v růžovém, z ministerstva. Zakázala dětem bránit se a učit se kouzla proti zlu. Za vyslovení pravdy, která se neshodovala s ministerstvem, byl Harry trestán. A tak jako Bradavice měly dámu v růžovém, my máme muže v červeném.

Podobně trestáni jsme i my občané ČR za vyslovení nepohodlné pravdy ministerstvem, které ovládá muž v červeném svetru sloužící EU, nikoli občanům naší země, kteří ho platí ze svých daní. Dnešní EU a její komise vykazuje všechny znaky extrémní levice. Koho si tedy MV najme na určování správné pravdy? Přeci ty, co se shodují s jejich pravdou,“ říká politička.

Cemperův web útočil i na Vás. Věnoval Vám 6 článků. Nebojují Manipulátoři spíš za jednu jedinou pravdu?

„Zadala jsem si do Google jméno Jan Cemper a rozbalilo se mi několik odkazů a jedním z nich byl článek s názvem: Soudruh polomozek Jan Cemper jede bomby jako bolševik z 50. let minulého století. Autor článku: Zbyněk Passer. Článek byl bohužel smazán, ale ne třeba k tomu komentář,“ míní paní Maříková.

Jaký může mít efekt spolupráce Manipulátorů s ministerstvem vnitra?

„Pokud MV nebude objektivní a bude si najímat anebo spolupracovat s jednostranným médiem, tak je jasné, že právo na vlastní názor a svoboda slova, zaručená Listinou základních práv a svobod, bude v ČR čím dál více škrcena. Směrem na západ je svoboda slova skoro zadušena. Je období adventu a čas zázraků, a tak se vrátím ještě jednou do pohádky k Harry Potterovi a dámě v růžovém. Malí odvážní kouzelníci v Bradavicích se dokázali ubránit zlu z ministerstva a zachránili tak svůj svět před zlem a nespravedlností.

Je jen na nás všech, zda si zachováme svobodu slova a právo na svůj názor na možnost diskuze se všemi názory bez trestu, a na všechna témata. To je totiž opravdová svoboda. Anebo se mlčky vrátíme do doby temna 50. let, kdy měl každý strach se vyjádřit a lidé byli posíláni do vězení za své názory i za svou minulost,“ říká poslankyně.

Bojuje ministerstvo vnitra efektivně s dezinformacemi?

„V USA se stále vyšetřují rozsáhle volební podvody ze strany demokratů pro Joea Bidena.

Za pravdivé informace o těchto podvodech je prezident Donald Trump cenzurován, protože prý jde o dezinformaci. Až tak daleko může levičácká ‚demokracie‘ dojít. Cenzuruje se prezident. A takto dnes pracují i naše mainstremová média. Dozvíte se jen tu jejich správnou pravdu. Kdo si může myslet, že práce našeho MV bude jiná?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 849,00 Kč
Vybráno 50.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 054 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
59 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)