demoblok
10.2.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Opozice stále hledá krizového manažera

Sdílejte článek:

PAVEL VESELÝ

#Pavel VeselyO tom, že dnešní opoziční strany jsou v krizi, netřeba pochybovat. Po zveřejnění posledních výsledků preferencí stran o to víc. A to, i když průzkum je jen průzkum. Pravdou je, že pořadí se nemění ani ve výsledcích voleb. V určité stagnaci se pohybují stále. Vycházejí totiž především z představ, které dnes již dávno neplatí. Nejen na české politické scéně.
Volební systém by jistě snesl jisté úpravy. A to nejen v případě voleb a sil stran. Je to důsledek boje dvou systémů. Ten, který chtěl Václav Havel, byl založen na co nejširším spektru politických stran, a tím zaručené možnosti vyjádření lidí. Je to ona širší demokracie. Druhý systém má za vzor Velkou Británii a USA a boj dvou silných stran. To zastával Václav Klaus a Miloš Zeman. Vítězství dnešních hnutí je především touhou po třetí cestě. Tedy spojení těchto dvou modelů. Navíc dnešní model politiky je navíc nejen u nás postaven na lídrech a jejich týmech. V této situaci není zrovna čas na slučování stran do velkých koalic. Ta doba je dávno pryč. Pokud chce někdo něco měnit, musí i za stávajícího modelu vyhrát volby. A pak je možné uvažovat dál. To, že tradiční demokratické strany zaspaly, je zjevné. Ale již se pomalu probouzí. Snad to nebude trvat dlouho.

Stále se mluví, co udělat, aby se porazil současný premiér. Musíme se spojit atd. Problém je jiný. Souhlasím v tom s Tomášem Zdechovským. Pokud se spojit, je to potřeba pro něco, nikoli proti někomu. Já bych to jen viděl ještě tak, že jen ti silní jsou schopni do Sněmovny projít a pak je na řadě koaliční potenciál sestavit koalici. Nikoli již předem mluvit o tom, kdo s kým a proč. Ale základ je pro něco, nikoli proti někomu. Pokud se toto nezmění, nic se nezmění.

Má opozice viditelnou a jasnou alternativu? Jasnou vizi? To je to na co voliči čekají. Nikoli na anti- Babiš či antiprezident. Ale na jinou jasnou a srozumitelnou vizi. Na jasnou alternativu. A ta není. Bohužel. A není to ve slučování stran. To není cesta. Hledají se krizoví manažeři.

Mnoho lidí mluví o tom, aby politici změnili stav v zemi. Pravda je však jiná. O tom, kdo vládne v zemi, rozhodují především voliči ve svobodných volbách. Tedy lidé samotní. Ti, kteří změnu žádají po politicích. Je to jen lenost voličů a přenesení jejich zodpovědnosti na politiky. Ti totiž po volbách plní svůj mandát, který dostali od voličů. Politolog Ladislav Mrklas má pravdu, že dnes je politika postavena na lídrech. Až poté na stranách. Mluvil jsem o tom také v mnohých komentářích. Je to dnes trend nejen u nás, ale v celé Evropě a také ve světě. Dnes je doba lídrů a jejich týmů, které podpořeni politickými stranami vyjadřují určitý postoj a cestu. Čím víc je politik autentický, tím je věrohodnější. Doba dnes není pro hodné a uhlazené. Ostatně skutečný lídr je takový stále jen výjimečně. Lídr občas i zlobí, protože je právě autentický a svůj. Přejme si více takových. A hlavně je na čase, aby si voliči uvědomili, že sílu na změnu mají v rukou oni. Nikoli jen politici.

Vstupujeme do divoké doby. Naprostý obraz dneška. Zmatenost dnešní doby. Nevaž se, odvaž se. Každý s každým, bez ohledu na pohlaví. Každý má přece právo. Jen někteří mají někdy větší. V ošklivosti se hledá krása a povyražení, adrenalin, něco nového. Zážitek, extrém, život v krabici a virtuál. Možná to chce otevřít oči, nadechnout se a hledat krásu v obyčejných chvílích života. Je v něm tolik krásy.
Nedávno jsem viděl krásný a pravdivý kreslený vtip. Rodiče v něm říkají synovi: Synu zbohatli jsme, můžeš si dovolit mít i levicové myšlení…Jak pravdivé a historicky ověřené. Ostatně ani jeden ze zakladatelů marxisticko-leninské teorie nebyl z chudých poměrů. Nikdo z nich nebyl dělnického původu, o kterém vždy mluvili a preferovali. Na Velehradě podobně mluvil i arcibiskup Graubner předminulý rok. Komunisté nezmizeli. Jen zbohatli. Tyto základní pravdy jsou bohužel stále přítomné. Kolik vysokoškoláků je dnes levicových. Co s tím? Je potřeba ukázat ty, kteří začínali v garážových firmách. Ty, kteří své sny začali vlastním umem z pokojů svých bytů. Tito lidé jsou základní hodnotou společnosti. Mnohdy jako zakladatelé rodinných firem. Važme si těchto mnohdy velmi skromných a pokorných lidí s jasnou vizí. Oni jsou hlavním rodinným zlatem státu.

Nedávno jsem znovu narazil na video k písni Garba Perestojka. Z toho videa mrazí. Budoucnost nebo současnost? Budoucnost nebo současnost a přání mladé generace? Perestrojka vycházela z myšlenek Lenina. Vycházíme i dnes v Evropě z myšlenek Lenina? Chtěli jsme u nás nikoli kapitalismus, ale socialismus s lidskou tváří? Hesla jako: Nové myšlení je perestrojka nebo Konzervovat nebo myslet, mi bohužel zní z různých stran velmi současně. Dnes mluvíme o politické korektnosti, bojíme se konzervativních hodnot a snažíme se budovat nového Evropana, který bude vstřícný pro emancipaci menšin. V čem je mezi tím a perestrojkou rozdíl? V novém a dynamickém rozvoji globalizace a sjednocení v jednom. Od politiky, přes ekonomiku až k náboženství. Vše bude mít jeden základ a bude sjednoceno. Vždyť přece si ten klid nenecháme rozvracet konzervatismem. Žijeme svět, který již před více než 20-ti lety nastínila Esther Dyson. A ještě dříve Orwell. Možná bude dobré začít opravdu znovu svobodně a demokraticky myslet.

Zaměstnanci hodnotí majitele firem, studenti hodnotí profesory a žáci budou hodnotit učitele. Děti budou hodnotit rodiče. Neboť ti zlí majitelé, profesoři, učitelé a někteří rodiče něco po nich chtějí. Muž bude hodnotit ženu a žena muže. A až se všichni navzájem ohodnotíme, budeme natolik hodnotní, že největší hodnotu bude mít znovu normálnost, autentičnost a láska. Ale k tomu vede ještě dlouhá cesta. Zatím jsme pouze na začátku hodnocení.

Současné strany opozice hledají krizového manažera a krizový management. Musí mít především jasnou vizi a jasný program, které budou prezentovat voličům. Čím dříve se tak stane, tím lépe. Do té doby se nic nezmění. Bude se stále hledat krizový manažer a věřit, že se najde.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 926 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)