BABISPALERMO
13.11.2018
Kategorie: Politika

Opozice chce hlasovat o nedůvěře aneb když SPD nevadí

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

Po odvysílání relace Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka o únosu Babiše mladšího na Krym se sešli lídři šesti opozičních stran a vyzvali premiéra Babiše k rezignaci. Požadují hlasování o nedůvěře vládě.

Sólokapr známé to investigativní novinářky Sabiny Slonkové dopadl na očekávanou úrodnou půdu. Lídři opozičních stran se sešli a dohodli se, že požadují hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Pravicové strany vzali na milost i SPD, která jinak do koalic vadí a zastupitelé TOP 09 či ODS se kvůli tomu dostávají do sporu s vedením svých stran.

V úterý ráno v reakci na reportáž Seznamu oslovil šéf ODS Petr Fiala lídry opozičních stran. „My jsme požadovali, aby se té schůzky zúčastnili také zástupci SPD a komunistů, aby byla reálná šance na 101 hlasů,“ řekl iDNES.cz předseda Pirátů Ivan Bartoš. „Komunisty považujeme za vládní stranu,“ odmítl to Fiala. „Nelze doufat v nestranné vyšetření kauzy, dokud bude pan Babiš premiérem,“ řekl šéf TOP 09 Jiří Pospíšil.

Z webu idnes.ze dále vybírám stanovisko poslaneckého klubu ANO.

“Netušil jsem, že jednou budu komentovat zdraví svých dětí v takové situaci. Jsem ochoten za děti, jejich život a zdraví všech svých čtyř dětí položit život,” řekl premiér Andrej Babiš, který současnou situaci považuje za hnusný útok vůči svým dětem. Podle Babiše není ani pravda, že jeho byl unesen.

„Považujeme za nekorektní novinářskou práci, když někdo natáčí člověka, který je zjevně indisponován, skrytou kamerou,“ řekl vicepremiér Richard Brabec.

Komentáře čtenářů na iDnes.cz jsou vesměs útočné povahy a doporučují Babišovi, aby si mimo jiné „prostřelil hlavu“. Doporučují rovněž ČSSD, aby odešla z vlády, protože dnes je pro to „ideální situace“.

Mně na této náhlé spolupráci 6 opozičních stran včetně SPD samozřejmě také nic nepřekvapuje. Alibi TOP 09 a ODS je to, že je „pozvali Piráti“. Rozhodující tak skutečně bude postoj ČSSD. Pokud se rozhodnou odejít z vlády a budou tak i hlasovat, Babišova druhá vláda skončí. A v takovém případě nelze vůbec vyloučit i variantu předčasných voleb. Malým stranám se to možná bude také jevit jako výhodné, nicméně kauza svědectví Babišova syna se bude dál vyvíjet. Očekávat lze i demonstrace, opět proti Babišovi a Zemanovi.

Zda nové volby zlepší postavení stávající opozice je však nejisté. Možná posílí Piráti a ODS, nicméně nelze vyloučit, že jejich výsledek se nebude příliš lišit od voleb na podzim 2017. Důležité je samozřejmě i to, že ve funkci prezidenta je Miloš Zeman, který ještě může Janu Hamáčkovi hodně znepříjemnit předsednictví ČSSD. Zdá se ale, že předčasné volby jsou dnes mnohem blíže.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 7 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
127 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.