babisdemisi
9.6.2019
Kategorie: Politika

Opice s prackou v láhvi

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

Do práce jezdím kolem obřího billboardu, který u výpadovky zbyl ještě z kampaně před volbami do Evropského parlamentu: obří Andrej Babiš ujišťuje, že Českou republiku uhájí, „tvrdě a nekompromisně“. No nevolte ho!

Většina obyvatel České republiky se má dobře, mnozí dokonce velmi dobře. Starší generace si ještě pamatuje, že před sametovou revolucí si nikdo neuměl ani představit, že mezi dovolenkové cíle české střední vrstvy by se mohlo zařadit Thajsko nebo Dominikánská republika. Jadran už je nuda, Španělsko žádná výjimka. Zvláštní je nemít auto, ne mít auto. Na druhou stranu vzrůstají pocity neklidu, stresu, nervozity. Roste počet lidí závislých na pilulkách na uklidnění, na spaní, na povzbuzení. Děsí nás klimatická změna a imigranti. Přibývá lidí, kteří se strachují, že jejich vnuci budou žít mezi nějakými černochy a Araby na bezvodé středoevropské poušti…

Vzrůstá poptávka po silném, otcovském vůdci, který nás povede, který nám zajistí blahobyt, který nás ochrání… Pro někoho je takovým vůdcem Tomio Okamura, pro někoho je to stále ještě Vojtěch Filip, který, i když prohrává jedny volby za druhými, dál stojí pevně v čele strany. Ale nejvíc Čechů, zhruba třetina, vidí svého vůdce v Andreji Babišovi.

Dnešní ochránce není především vojevůdce jako kdysi, dnešní vůdce je manažer. Hájí nás tím, že zlevnil dopravu pro důchodce a bojuje za nás v Bruselu. 

Andrej Babiš začínal brát svoji úlohu mocnáře stále vážněji a drsněji, až to vyhnalo jeho odpůrce do ulic.
Nyní dostal novou a nečekanou příležitost, jak se ukázat se v roli silného vůdce. „Žádné zákony jsem neporušil, žádné dotace se vracet nebudou!“ – ve sněmovně jeho projev tohoto obsahu zabral tři čtvrtě hodiny.

Na to, jak zmanipulovat voliče, má Andrej Babiš poradce, nejlepší z těch, jací se dají na současném trhu s poradci koupit. Ale na to, jak reagovat na obvinění z Bruselu ze střetu zájmů, dobré poradce nemá. Jeho reakce připomíná můru chycenou mezi okny. Lítá sem tam; nejdřív pouští hrůzu – „Je to útok na Českou republiku!“ (stát, to jsem já!). Když na nás někdo zaútočí, jest nám bránit se protiútokem. Jak se dělá protiútok proti Evropské komisi? Nasadíme naše stále lepší a stále početnější vojenské zálohy? Pak si pan premiér uvědomí, že na bruselské byrokracii si nic nevyvzdoruje, a celkově zmírní. Ale stejně zmatená je jeho reakce na domácí politické půdě. Z aureoly silného vůdce mu už hodně ubylo. 

Pan premiér je na tom jako ta opice s prackou v láhvi: buď bude muset pustit ořech, anebo pracku z láhve nevyndá.

Autor: František Schildberger

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 7 966,00 Kč
Vybráno 22.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 838 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.