invazeislam-535x340
24.2.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Opatřeních proti šíření invazivních druhů by mělo chránit i lidi

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN HINK

Přirozená migrace je v pořádku, umíme však vyjmenovat i několik důvodů nežádoucího šíření lidmi. Raci, ryby a šelmy jsou chránění proti zavlékání cizokrajných raků, ryb a šelem. Lidé ne. Moudrost nacházím opět ve Švejkovi.

Každý ví, o čem mluvím. Abych neplácal blbosti a nesrovnával nesrovnatelné, podíval jsem se na informace z wikipedie na články k tématu, např. Nepůvodní druhy. Důvody úmyslného šíření člověkem jsou zde uváděny tyto:

  • zvýšení produkce
  • zvýšení biodiverzity
  • estetické důvody
  • náhrada domácích druhů
  • výzkumné a vědecké důvody

Podotýkám, že šíření nepůvodních druhů se škodlivými vlastnostmi se v těchto článcích týká výhradně zvířat a rostlin. Každého napadne, že současná řízená migrační vlna poskytuje materiál ke srovnání v každém ohledu:

  • přistěhovalci zvýší produkci, protože jsou pracovitější
  • je potřebná i kulturní diverzita, neboť domácí jsou už zdegenerovaní
  • velký černý je hezčí než malý bílý
  • domácí voliči se mýlí a jsou nepoučitelní, je třeba je nahradit
  • je to užitečný sociální experiment

Můžete protestovat, bojovat proti tomu, nesouhlasit, můžete dokonce i pochybovat! Nevinní domácí raci a jejich ekosystém mají být chráněni před agresivními kanadskými, lišky před mývalem, srnky před jelenem wapiti, domácí veverky před cizokrajnými, kapři před amury.

Nezapomněl přitom někdo na člověka a jeho kulturní prostředí? Nezapomněl! Když na něco vůbec nikdy nepomyslíte, je vám to naprosto cizí a nikdy jste nic takového v hlavě neměli, nemůžete na to přece zapomenout.

Vztah vlády k obyčejným lidem nádherně vyjádřil dobrý voják Švejk, když se snažil objasnit zatčeným nevinným lidem bezvýchodnost jejich situace slovy:

Nikde nikdy nikomu na nějakým nevinným člověku nezáleželo. Maul halten und weiter dienen!, jako říkávali nám na vojně. To je to nejlepší a nejkrásnější.

ZDROJ: Jan Hink
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.