Online nákupy II
9.11.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Online nákupy a jak s nimi ušetřit

Sdílejte článek:

Blíží se Vánoce, Česká republika žije v režimu částečného lockdownu kvůli epidemii koronaviru a Češi více než kdy jindy oceňují nákupy online. Již během jarní koronavirové epidemie měli největší tržby právě online prodejci. Online prodejcům elektroniky, potravin, oblečení, obuvi, léků a dalších nezbytností se zvedl prodej o 50 a více %. Mnoho prodejců nestíhalo vyřizovat všechny objednávky. Tak, jak se kamenným obchodům nedařilo a zákazníci je navštěvovali mnohem méně, online prodejci zvedli výrazně své tržby. Nyní je tu podzim, blíží se Vánoce a koronavirus opět nabírá na síle a lidé jsou stále častěji izolovaní doma a nákupy v kamenných prodejnách je vůbec nelákají.

Na podzim se vždy zvýší zájem o nákupy online a v letošním roce se budou počty online zákazníků zvedat i kvůli koronavirové epidemii. E-shopy se každoročně připravují na zvýšený zájem online nákupů před Vánoci a letos bude tento zájem enormní. Zákazníci by se ale neměli nechat strhnout pozlátkem a měli by si dobře rozmyslet co, kde a za kolik nakoupí. Na internetu se dá na nákupech velmi ušetřit, existují slevové nákupy, cashback portály a další možnosti, jak mohou zákazníci na online nákupech ušetřit nemalé peníze.

Jak nakupovat na internetu?

Většina zákazníků, kteří jsou na internetu zvyklí nakupovat, ví, že existují online srovnávače, které zákazníkům poskytují srovnání cen různých prodejců a zákazník tak zjistí, kde koupí daný výrobek nejlevnějši a nejvýhodněji. Na jednom místě tak jsou k nalezení i podmínky platby a doručení a zákazník si lehce spočítá, kolik za svou objednávku celkem zaplatí. Nevyplácí se koupit výrobek hned v prvním online obchodě, který se objeví, zákazníci by měli hledat a porovnávat ceny.

Důležité jsou i informace o tom, kolik zákazník zaplatí za dopravné a balné nebo za případnou platbu dobírkou či bankovním převodem. Dále by měli zákazníci sledovat recenze a hodnocení ostatních zákazníků, aby si udělali obrázek, jak se daný online prodejce ke svým zákazníkům chová a jak například řeší případnou reklamaci a vrácení nevhodného zboží.

Pokud je například v nabídce vyzvednutí zdarma v místě bydliště zákazníka, i zde může zákazník výrazně ušetřit.

Slevy na nákupy

Zákazníci sledují i různé slevy a zvýhodnění, které jim online prodejci poskytují. Na jejich základě poté uskutečňují finální objednávku. Jaké slevy internetoví prodejci při nákupech  poskytují?

  • Sleva v určité výši při nákupu nad určitou částku (například 10 Kč při nákupu nad 100 Kč, 20 Kč při nákupu nad 200 Kč apod.),
  • několikaprocentní sleva při nákupu nad určitou částku (například sleva 100 Kč při nákupu nad 1 000 Kč apod.),
  • dopravné zdarma při nákupu nad určitou částku (například doprava zdarma při nákupu nad 1 000 Kč apod.),
  • kredity za nákup, které poté může zákazník uplatnit jako slevu na další nákup (například za nákup v hodnotě 1 000 Kč obdrží zákazník 10 kreditů, které bude moct uplatnit jako 10Kč slevu na další nákup),
  • sleva na první nákup při registraci do věrnostního programu e-shopu (například sleva 100 Kč na první nákup při registraci do věrnostního programu),
  • cashback portály.

Jak fungují cashback portály?

Hitem posledních několika let jsou tzv. cashback portály. Jak cashback portály fungují? Cashback portály opět benefitují zákazníky a motivují je k většímu online nakupování. Cashback nákupy fungují tak, že určité e-shopy navrací část útraty zpět svým zákazníkům. Aby mohli zákazníci tohoto benefitu využívat, je nezbytné, aby se zákazník na cashback portálu registroval a poté všechny nákupy s partnerskými e-shopy uskutečnil přes vybraný cashback portál.

Pro klienty je toto nakupování velmi jednoduché a ušetří desetikorunové až stokorunové částky za každý nákup, za více nákupů se mu může zpět vrátit doopravdy zajímavá částka. Nákup uskuteční přes cashback portál, poté zaplatí celou částku za nákup a během několika hodin se mu na jeho cashbackovém profilu objeví slíbená vratná částka za uskutečněný nákup.

Bezpečné online nákupy

Internet nabízí mnoho možností k nákupu a utrácení peněz. Je ale nutné utrácet peníze, které zákazník doopravdy má. Často například vánoční nákupy svádí k žádostem o půjčky a zákazníci si na vánoční dárky půjčují. Tak by to nemělo být. Zákazníci by měli utrácet pouze peníze, které fyzicky mají.

Nejčastěji se k tomuto řešení uchylují problémoví klienti, kteří už půjčky mají, řeší půjčky půjčkami a jsou v začarovaném kruhu. Půjčky pro problémové klienty nejsou vůbec výhodné a klientům takto hrozí velké finanční potíže.

Klienti finančních institucí a zákazníci internetových obchodů by měli nakupovat hlavně rozumně, kupovat jen věci nezbytně důležité a hledat nejvýhodnější e-shopy s nejlepšími cenami.

Nákupy na internetu se dá ušetřit a nakupovat výhodněji než v kamenných prodejnách, jen je nutné dodržovat určitá pravidla a nad nákupy přemýšlet.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 19 121,00 Kč
Vybráno 54.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 126 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.