Audi_RS4_Avant_2020_reklama_Twitter_perex_503_0
7.8.2020
Kategorie: Ekonomika

Omluva Audi za jeho poslední reklamu ukazuje, v jak absurdním světě to žijeme

Sdílejte článek:

PETR PROKOPEC

Těžko říci, z čeho být více v rozpacích. Zda z toho, že existují lidé, kterým tento nevinný obrázek vadí, nebo z toho, že před nimi Audi kapituluje a omlouvá se, ani pořádně neví, za co.

 

Na dobu koronavirových restrikcí možná jednou ještě budeme vzpomínat s láskou. Svět se totiž na pár týdnů zastavil a přestal řešit nesmysly, kterými se v posledních letech zabýval tak rád. Nicméně s jejich rozvolněním se staré pořádky bohužel vracejí. Dokazuje to i absurdní kritika, která se snesla na Audi za to, že na Twitteru zveřejnilo snímek modelu RS4 Avant, o nějž se opírá holčička, která jí banán.

Co je na tomto snímku špatně, ptáte se? Sami za sebe neumíme odpovědět, přestože jsme v redakci prakticky všichni otcové od rodin. Ovšem ani tak nás spojení dítěte a rychlého kombíku nikterak nedráždí. Zvláště proto, že kombíky jsou určené především rodinám, které do nich bez nesnází naloží jak své ratolesti, tak kočárky, plínky, hračky i klidně nějakého toho domácího mazlíčka. A že jde o vůz rychlý? Tím lépe, může posloužit i vám samotným při jiných příležitostech, třeba na okruhu. Nikde přece není psáno, že s rychlým autem musíte jezdit rychle, ale i kdyby. Na takové německé dálnici se RS4 Avant jede rychle pořád snáze a bezpečněji než třeba Octavií Combi 2,0 TDI.

Omluva Audi za jeho poslední reklamu ukazuje, v jak absurdním světě to žijeme

To je ovšem náš názor, se kterým se sice ztotožňují i naše drahé polovičky, nicméně mravokárci to vidí jinak. Dle nich se německá automobilka skrze malou holčičku snaží prodat vůz schopný jet rychlostí až 280 km/h, jenž právě díky tomu má zabíjení dětí v popisu práce. A děti zabíjí i svými emisemi. Že je obojí naprostý nesmysl, neboť podobně se dá smýšlet o jakémkoliv automobilu, snad nemusíme dodávat.

Jde o hledání problému tam, kde žádný není, ani když se snažíte nějaký spatřit. Audi by takové výkřiky mělo ignorovat, bohužel se ale místo toho rozhodlo nejhlasitěji křičícím ustoupit, omluvit se a oznámit, že spustí interní vyšetřování. Proboha, za co? Za snímek roztomilého děvčátka stojícího u kombíku značky s banánem?

Omluva čtyř kruhů navíc dotyčným nestačí, požadují stažení celé reklamy. Doufejme, že tomuto požadavku Audi již nevyhoví, jinak zakrátko bude problémem všechno. Třeba onen banán, nebo červená barva, v obojím lze spatřovat spojitosti, které autorům jistě ani nepřišly na mysl.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč

Celkem za měsíc: 14 083,00 Kč
Vybráno 40.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 640 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
politicon.cz
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.