virus3
12.1.2022
Kategorie: Společnost

Omikron je „světlem na konci tunelu“, že COVID se přetváří na obyčejné nachlazení, říká britský vědec

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Loni krátce poté, co se na scéně objevil omikron, jsme sdíleli s výhledem pro trhy po svátku Díkuvzdání úvahy od skupiny investorů a tržních stratégů, kteří teoretizovali, že ta nová varianta by ve skutečnosti mohla konec pandemie dokonce urychlit a mohla by nakonec být pro akcie a kryptoměny pobídkou býčího trhu.

Ale spolu s tím, jak političtí nabobové v USA jako Dr. Fauci a Dr. Rochelle Walensky nastavili ciferník paniky chvíli před dvanáctou, načež miliony Američanů zrušily plány na své vánoční cesty, tak miliony po celé zemi ochořely symptomy spíše připomínajícími mírnou chřipku nebo větší nachlazení, a navíc vědci v Jižní Africe pozorovali zajímavý trend, že vlna omikron přijde a odejde, aniž by vyvolala horor úmrtí a přetížení systému. Spousta lidí byla sice opravdu pozitivně testována, ale nakonec omikron zjevně spíš pomohl v populaci vytvořit přirozenou odolnost vůči SARS-CoV-2, aniž by zabíjel miliony lidí.

Na obrázku počty případů v té vlně jsou zase vysoké, ale skoro nikdo neumírá.

a

A v sobotu vědec z Británie, kde zdravotnictví povolalo vojáky a nařídilo zřídit polní nemocnice k umístění spoustu pacientů s COVIDEM (ač úmrtí bylo daleko méně než během loňské zimní vlny s deltou), tvrdí, že šíření omikronu je skoro přínosný směr evoluce viru. Během interview s Time Radio to popsal jako „světlo na konci tunelu“, které by mohlo usnadnit přetvoření COVIDU na stejné endemické ochoření jako běžné nachlazení.

Toto prohlášení přichází díky Dr. Mike Tildesleyovi, členu Vědecké chřipkové skupiny pro modelování a profesoru na University of Warwick.

Dr. Mike Tildesley, člen Vědecké chřipkové skupiny pro modelování (Spi-M) a profesor na University of Warwick, řekl, že Omikron by mohl ukazovat, že pak přijde ještě mírnější varianta, která už bude podobná běžnému nachlazení. Ale s tím, jak v Británii narůstaly počty případů Covidu na nejvyšší počty za skoro rok, tak říkal, „ještě tam ale nejsme.“

„V budoucnu asi dojde k tomu, že se dočkáme objevení nové varianty, která je ještě méně závažná a nakonec v delším výhledu, se z Covidu stane endemická nemoc a bude mít málo závažné verze. Je to hodně podobné jako s běžnými nachlazeními, se kterými roky žijeme,“ řekl v sobotu Times Radio.

„Ještě tam sice nejsme, ale Omikron by mohl být už světlem na konci tunelu ukazujícím, že v delším vývoji k tomu asi dojde. Ten je ale samozřejmě daleko více přenosný, než byla Delta, což je sice znepokojivé, ale daleko méně závažné.“

Dodal, že jakákoliv varianta, která je méně virulentní než delta je tím, „kde chceme být“ (bez ohledu na to, zda může stejně infikovat očkované nebo ne).

Dodal: „Doufejme, že jak se bude blížit jaro, tak uvidím ústup Omikronu, a můžeme dosahovat lepší soužití s Covidem jako s endemickou chorobou a lepší ochrany zranitelných. Jakákoliv varianta, která se objeví a je méně závažná, nás nakonec v delším výhledu dovede tam, kde chceme být.“

Během minulého týdne počet pacientů pozitivních na COVID hospitalizovaných v Británii dosáhl 18 454, což je nejvyšší úroveň od loňského února.

Ale od podzimu počet denních úmrtí vzrostl jen nepatrně.

Co se týče příjmů do nemocnic, poukázal Dr. Tildesley, že čísla v titulcích neříkají to podstatné.

„Na mírně pozitivnější straně to nezní jen jako zkáza nebo spása, to, co vidíme z příjmů do nemocnic je, že pobyty v nich jsou zjevně v průměru kratší, což je dobrá zpráva, symptomy jsou trochu mírnější, a právě to u varianty Omikron pořád vidíme,“ dodal.

Takže než propadnete panice před nadcházejícím kolapsem systému zdravotní péče, tak si vzpomeňte, že jsou tu důvody myslet si, že lidstvo z té hrůzy už zahnulo za roh.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 840 times, 5 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)