technology_binary_digital_art_technic_technologic_Wallpaper HD_2560x1600_www.paperhi
6.9.2021
Kategorie: Společnost

Omezení technologickým progresem a krádež svobody

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝPokrok nelze zastavit, ovšem v posledních 40ti letech nabral rozvoj nových technologií zběsilé tempo. Především mohutný nástup elektrotechniky znamená posun lidstva, jen zůstává otázkou, je li na tento sprint připraveno a nesměřujeme k tomu, že bude především zneužívána. Dostáváme se totiž do situace, kdy jsme moderními technologiemi drženými v rukách elit doslova omezováni. Navíc tomu napomáháme tím, že se bez nich odmítáme obejít a nevynucujeme si kontrolu jejich provozovatelů. Naopak oni sledují každý náš krok.

Mezi nejvýraznější hráče o vládu nad našimi životy pomocí novinek zůstávají banky. Jejich sektor v podstatě velmi podstatně určuje velikost hřiště, na kterém obyvatelé Země hrají o kvalitu svého bytí. Dokonce se dá říct, že správci našich financí nastavují mantinely, mezi kterými se pohybujeme. A nástrojů mají dost. Ať už jsou to různé druhy půjček, možnost pracovat s úročením vkladů i úvěrů, ale především snaha postupně likvidovat hotovost. Nejdříve banky naučily lidi používat platební karty s tím, jak budou flexibilní, postupně začaly omezovat přístup k hotovým penězům, to například rušením hotovostních přepážek na pobočkách a převedení hotovostního styku na bankomaty. Ty lze kdykoliv vypnout. Nakonec přijde realita v podobě omezení používání karet jen na určité území, čímž může dojít k jasnému vymezení prostoru volného pohybu klientů jednotlivých bank. V podstatě jde o velmi jednoduché přivázání řetězem k určitému místu. Ostatně plánovaná likvidace hotovosti jednoznačně směřuje k totální kontrole našich životů, dokonce i vcelku intimního soukromí. Budou to bankovní domy, kdo bude mít naprostý přehled a každé transakci a zároveň každém Vašem kroku.

Mobilní telefony se staly naší každodenní bránou komunikace. Jsou natolik součástí fungování dnešní společnosti, že se staly nebezpečnými. Ukládáme do nich fotografie, hesla, posíláme z nich emaily, zprávy, vyřizujeme hovory, máme zapnutá pohybová čidla. To vše s tím, že někde v administrativních budovách sedí lidé, kteří nás díky tomu mají natolik přečtené, že byste si při náhodném setkání mohli tykat. A není to jen policie, koho můžete zajímat. Jsou tu úředníci finančního úřadu, různé výzvědné služby, reklamní agentury, vlastníci sociálních sítí, jste li populární osobnost, také novináři, a samozřejmě hackeři. Ti všichni o nás ví více, než je zdrávo a než si vůbec připouštíme. Už jen vědomí, že několik lidí sleduje každý náš krok, je přinejmenším nepříjemné. A věřte tomu, že už nás dávno nechrání žádné zákony. Odposlechy telefonů a lokalizace jednotlivců patří k běžné praxi. Ani nemusíte být zločinec.

Kontrolu občanů zajišťuje další fenomén, kterým jsou všudypřítomné kamery. Technologicky je velmi snadné využití nejen těch, které vídáme na sloupech a návěstích, ale také bezpečnostních kamer rozmístěných na soukromých objektech. Navíc systémy a rozlišovací schopnosti těchto přístrojů se natolik zdokonalují, že před nimi není úniku. Nejsou tu pro naši bezpečnost, jejich úkolem je nás hlídat na každém kroku a vše monitorovat a ukládat. Uniknout jim lze snad jen ve volné přírodě, ovčšem stačí se vrátit do města, na dálnici či na letiště, a jste opět pod dohledem. Navíc jejich propojení už dávno umožňuje sledování lidí po celé planetě. Tomu napomáhají i GPS moduly ve vozidlech. Jestliže firmy tato zařízení používají pro sledování zaměstnanců či automobilů, pak je vcelku logické, že to samé dokáže i stát. Navíc každé moderní vozidlo už modul GPS má a nová auta jsou de facto také nonstop připojena přes internet zabudovaný v systému vozidla. Ani do něj nemusíte kupovat sim kartu, auto i bez ní hlásí automobilce různé situace a Vaši polohu.

Covidpasy jsou dalším naprosto extrémně omezujícím nástrojem, který nás citelně zasahuje. Celá koronavirová krize je testem toho, co vydržíme., kam až mohou elity zajít. A opravdu si neberou rukavičky. Jestliže platební karty mohou v budoucnu určovat teritorium, na kterém budete moc žít, mobily a kamery prozradí, když stanovené hranice překročíte, pak covidpasy Vás dokážou udržet dokonce jen doma. A aby to bylo ještě jasnější, k dokumentu o tom, že jste poslušně podstoupili akt vpichu, se budete prokazovat občankou s Vašimi otisky prstů a čipem. To abyste se nemohli vydávat za nikoho jiného. Vaši DNA mají pro změnu uloženou jinde, protože většina z Vás ji předala například při zneužívání nosošťourů státem. A když už jsme u toho covidu. O grafénu a 5G sítích, které by s tím mRNA experimentem mohly jít ruku v ruce, se v poslední době píše mnoho. Zní to až moc kosmicky a konspirativně, ale kdo viděl rozbor vakcíny a krve u očkovaných a neočkovaných, tak se tomu úplně nevysmívá. Naopak příjemci možná smrtícího mixu zatím žertují, ale ten úsměv z toho plynoucí může být poslední křečí před zjištěním, jak naletěli. Nechceme nyní polemizovat o složení vakcín a jejich dopadu na lidstvo, to ukáže blízká budoucnost. Ale myslet si, že bude růžová a svobodná, je skutečně naivní.

Elektromobily s malými dojezdy, drahou elektřinou a krátkou životností vozidel nabitých elektronikou při stoupajících cenách energie dokážou z dosavadních řidičů udělat chodce. Pokud je něco dalšího, co má zkrátit náš pomyslný řetěz, kterým jsme přivázáni ke kůlu, pak je to právě výměna spalovacích motorů za ty z vysavačů. Omezit pohyb lidí bude pak snadnější než cokoliv jiného. A utlumí li se letecká a lodní doprava, budeme žít sevření neviditelnými ostnatými dráty více, než v dobách normalizace v ČSSR. Opět je třeba připomenout, že vypnout elektřinu je to nejjednodušší, co lze udělat. U všech výše uvedených plánů elit jde o jedno. Tedy dostat nás pod totální kontrolu. V podstatě nicneděláním a chatrnou obranou proti tomu dáváme politikům a jejich loutkovodičům mandát k naprostému dohledu nad našimi životy. Je to stejné, jako bychom všichni nosili obojky či náramky jinak určené odsouzeným k domácímu vězení. Rozdíl je ovšem v tom, že mi jsme smířeni a podvolujeme se k tomu dobrovolně, zatímco vězni to přijímají jako trest. Za co máme být trestáni my? Za to, že nejsme těmi elitami.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 187 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
61 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)