SABATOVA
5.2.2017
Kategorie: Společnost

Ombudsmanka Šabatová škodí lidem a měla by skončit

Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Z jednoduchého důvodu, ona totiž vůbec nezvládá svůj úřad veřejného ochránce lidských práv. Připadá mně, že často rozhoduje od zeleného stolu a plete se do problematiky, které nerozumí a nesnaží se ji ani pochopit.

Těch případů je celá spousta. Například v severních Čechách kritizovala několik městských vyhlášek, které zakazují sedět na zemi, obrubnících, zídkách a schodech. Podle ní by je měl Ústavní soud zrušit. To na první pohled může vypadat jako omezování osobní svobody, jenomže je třeba vžít se do pocitu tamních obyvatel, kteří musí poslouchat řev opilců, feťáků a podobných živlů dlouho do noci. Mně to připadá, že paní Anna Šabatová chybí empatie se slušnými lidmi a místo toho hájí práva darebáků.

Proslulá také, kritikou údajně špatných podmínek v táborech pro uprchlíky v Bělé – Jezové. Totálně také selhala v tzv. kuřimské kauze. O tom psal už dříve novinář Ivan Brezina v článku na serveru g.cz/4. V roce 2006 byla Anna Šabatová zástupkyní ombudsmana. A tehdy se ukázalo, že Kateřina Mauerová, která chtěla získat identitu pro údajnou třináctiletou dceru své sestry, ve skutečnosti třicetileté podvodnice Barbory Škrlové s dalšími lidmi mučila své syny Jakuba a Ondřeje. Mimo jiné oba hochy pálili cigaretami, mlátili bambusovou tyčí a topili v kbelíku s vodou. A Šabatová s levicovým aktivistou Jakubem Patočkou těmto zločincům a tyranům pomáhala s novou identitou pro Škrlovou.

Nyní se pustila do léčebny v Letinách, o které tvrdí, že je to strašidelný dům hrůzy, v němž jsou klienti údajně týráni, a ona žádá její okamžité uzavření. Bohužel paní ombudsmanka opět střílí od boku bez znalosti situace. Europoslanec Tomáš Zdechovský, který letinské zařízení zná, ji přesvědčivě usvědčil z omylu. Výtka, že tamní klienti, často nemocní senioři, nemohou sami jezdit výtahem, je směšná. „V jiném domově důchodců klienti výtah k dispozici měli – a neumíte si představit, co se děje, když je ve výtahu sám neorientovaný pacient. V podstatě každou hodinu tam vrátný řešil problém, že se některá důchodkyně za jízdy opřela o výtahové dveře a pojistky zastavily výtah v mezipatře. A když jednou v něm uvízla neslyšící seniorka, tak ani nebyla schopna vnímat pokyny vrátného,“ objasnil Zdechovský.

Nemohu si pomoci, ombudsmanka Šabatová lidem spíše škodí, než aby jim pomáhala, a proto by měla na svém postu skončit.

ZDROJ: Jan Ziegler

blogerzie

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 851,60 Kč
Vybráno 31.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 35 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
24 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.