SABATOVA
5.2.2017
Kategorie: Společnost

Ombudsmanka Šabatová škodí lidem a měla by skončit

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Z jednoduchého důvodu, ona totiž vůbec nezvládá svůj úřad veřejného ochránce lidských práv. Připadá mně, že často rozhoduje od zeleného stolu a plete se do problematiky, které nerozumí a nesnaží se ji ani pochopit.

Těch případů je celá spousta. Například v severních Čechách kritizovala několik městských vyhlášek, které zakazují sedět na zemi, obrubnících, zídkách a schodech. Podle ní by je měl Ústavní soud zrušit. To na první pohled může vypadat jako omezování osobní svobody, jenomže je třeba vžít se do pocitu tamních obyvatel, kteří musí poslouchat řev opilců, feťáků a podobných živlů dlouho do noci. Mně to připadá, že paní Anna Šabatová chybí empatie se slušnými lidmi a místo toho hájí práva darebáků.

Proslulá také, kritikou údajně špatných podmínek v táborech pro uprchlíky v Bělé – Jezové. Totálně také selhala v tzv. kuřimské kauze. O tom psal už dříve novinář Ivan Brezina v článku na serveru g.cz/4. V roce 2006 byla Anna Šabatová zástupkyní ombudsmana. A tehdy se ukázalo, že Kateřina Mauerová, která chtěla získat identitu pro údajnou třináctiletou dceru své sestry, ve skutečnosti třicetileté podvodnice Barbory Škrlové s dalšími lidmi mučila své syny Jakuba a Ondřeje. Mimo jiné oba hochy pálili cigaretami, mlátili bambusovou tyčí a topili v kbelíku s vodou. A Šabatová s levicovým aktivistou Jakubem Patočkou těmto zločincům a tyranům pomáhala s novou identitou pro Škrlovou.

Nyní se pustila do léčebny v Letinách, o které tvrdí, že je to strašidelný dům hrůzy, v němž jsou klienti údajně týráni, a ona žádá její okamžité uzavření. Bohužel paní ombudsmanka opět střílí od boku bez znalosti situace. Europoslanec Tomáš Zdechovský, který letinské zařízení zná, ji přesvědčivě usvědčil z omylu. Výtka, že tamní klienti, často nemocní senioři, nemohou sami jezdit výtahem, je směšná. „V jiném domově důchodců klienti výtah k dispozici měli – a neumíte si představit, co se děje, když je ve výtahu sám neorientovaný pacient. V podstatě každou hodinu tam vrátný řešil problém, že se některá důchodkyně za jízdy opřela o výtahové dveře a pojistky zastavily výtah v mezipatře. A když jednou v něm uvízla neslyšící seniorka, tak ani nebyla schopna vnímat pokyny vrátného,“ objasnil Zdechovský.

Nemohu si pomoci, ombudsmanka Šabatová lidem spíše škodí, než aby jim pomáhala, a proto by měla na svém postu skončit.

ZDROJ: Jan Ziegler

blogerzie

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 828,00 Kč
Vybráno 28.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 101 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.