OHZAHAJENI
24.7.2021
Kategorie: Společnost

Olympijský smutek

Sdílejte článek:

MONIKA ČÍRTKOVÁ

CIRTKOVAZačaly loňské olympijské hry. Prohlédla jsem si fotografie ze zahájení a musím říci, že na mne z nich padl smutek. Vrchol sportovního života, odložený, okleštěný a ochuzený o diváky. Sportovci s rouškami a rozestupy a všudypřítomné pochybnosti, jak to dopadne.
Takhle to vypadat nemá.

Hry sotva začaly a už mají své první poražené; jsou to sportovci, u nichž testy prokázaly přítomnost koronaviru. Někteří očkovaní, většina z nich zřejmě subjektivně zdravých. Nastoupit do soutěže ale nemohou.

Média si zvykla označovat tuto situaci termínem “sportovní tragédie”. Já mám k používání slova “tragédie” v tomto kontextu výhrady. Tragédie vypadá vskutku jinak.

Nezpochybňuji ale, že například pro Markétu Nausch Slukovou to musí být obrovské zklamání. Novináři připomínají, že všechno úsilí této volejbalistky za poslední roky směřovalo právě k olympijskému turnaji.

A teď přišlo vniveč.

Jenomže v tom je právě ta potíž a nechtěně to ukazuje skutečnou tragédii současného sportu.

Máme různá povolání, my, kteří se tu scházíme: právníci, učitelé, lékaři a zdravotníci, spisovatelé, technici, lesníci, obchodní zástupci, úředníci, řidiči, automechanici, zemědělci, prodavači, politici, účetní a ajťáci; některé z nás plně zaměstnává práce v domácnosti a jiní si užívají zasloužený odpočinek v důchodu.

Ale – kdo z nás by si řekl, že všechno životní úsilí napře k tomu, aby někdy za čtyři roky v červenci podal během dvaceti minut dobrý, nebo i nejlepší výkon? Navíc pro společnost úplně, úplně zbytečný? U vědomí toho, že toto ohromné úsilí může nakonec zkazit třeba vyvrtnutý kotník nebo obyčejné nachlazení?

Myslím, že odpověď je jednoduchá: nikdo. Neudělal by to nikdo z nás.

V tom je skutečná tragédie současného vrcholového sportu.

Ale i tak přeji sportovcům, aby si z olympijských her přivezli nezapomenutelné zážitky.

A zůstali zdraví.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 319 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)