Rich
16.8.2016
Kategorie: Politika

Oligarchismus nás dusí

Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ

Aby bylo jasno, nejsem žádný nacionalista, ani ultra či anarchista. Jenom si myslím, že ze stále přibývajících zákazů, omezení, nařízení příkazů společnost upadá znovu do takové letargie, jaká tady vládla za komunistické totality.

Není asi náhodou, že se ve větší vlně vrací tzv. chalupářství. Jeho obliba stoupá. Za komunistů to byl výraz určité marnosti, když lidé věděli, že jsou prakticky bezmocní, že nemají možnost cokoliv změnit. Že shora přicházejí nějaké příkazy, které je nutné plnit, jinak že hrozí sankce a potíže. A tak se raději zamkli za ploty svých chalup, zahrádek a chat, kde si alespoň o víkendech mohli žít dle svého.

Díval jsem se v neděli dopoledne na přímý přenos Poutní mše ze svatého Vavřinečku u Domažlic. Řeknu vám jedním slovem nádhera. Kněží pod modrou oblohou, Chodové a Chodky v tradičních krojích, děti zabalené do krajkových povijanů. Staří i mladí. Společně se pomodlili, aby nám Pán odpustil naše hříchy a viny. Nikdo jim to nenařizoval, ani žádný okresní tajemník nekontroloval, zda mají v oknech sovětské praporky.

Žádní internacionální revolucionáři, žádní muslimští atentátníci, jen houfce lidí, kteří obývají tuto krajinu už několik století. Komunisté lidem vnucovali přesvědčení, že se musejí svých tradic zříci, zapřít svůj národ a zapojit se do proletářského internacionalismu, který by ovládnul celý svět. Dnešní sociální inženýři jako je např. Jiří Dienstbier, Michaela Marksová, Anna Šabatová, ale i Andrej Babiš, Adriana Krnáčová, či zelení nařizují koho lidé mohou a mají mít rádi. Pochodují v čele průvodů homosexuálů a lesbiček, okázale demonstrujících pohrdání tradiční rodinou a občanským uspořádáním.

Shora určují za co, a kolik mají lidé platit, komu to odevzdávat, jak se špehovat navzájem, kdy, a komu udávat souseda. Kdy se klanět před úřednickou vrchností. Jak má být tráva zelená, a kolik musí zasít řepky. Národní tradice a cítění by chtěli rozpustit v budování nové Evropy.

Zatímco se ze stovek tisíců, rozdávaných na ministerstvech plnými hrstmi, lidem točí hlava, živnostníkům, malým a drobným podnikatelům utahuje Babiš šrouby čím dál silněji. Chccte-li si zkrátit chvíli čekání třeba u holiče, šálkem kávy, šup, holič spadne s kategorie služeb do kategorie restauračních zařízení a bude muset posílat elektronické hlášení o utržených penězích již od 1. prosince letošního roku.

Noví projektanti sociálních zítřků se vyžívají v popisování sociálních, generačních, genderových, a kdoví jakých konfliktů, jen aby dokázali, že společnost je chorá a oni ji musí pomocí nejrůznějších nařízení uzdravovat. Dělají ve skutečnosti pravý opak.

A tak se ptám, nechtěli byste dát už lidem konečně pokoj? Přímý přenos z Domažlic mě utvrdil v tom, že lidé nestojí o jejich ideologické experimenty, chtějí jen žít, jako žili jejich předkové. Podle staré zásady žít, a nechat žít. Zatím nás ale stále silněji vládnoucí oligarchismus dusí a zahání znovu za hradby chalup. Ten pocit marnosti, že vlastně není šance něco změnit.

ZDROJ: Ivan Bednář

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 52 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.