smejdi
16.9.2019
Kategorie: Společnost

Okamžitě zavést drakonické tresty pro lidské hyeny ubližující seniorům a hendikepovaným

Sdílejte článek:

PAVEL OPL

pavel-oplBrutální fyzické útoky a stále nové “finty” na okrádání seniorů a hendikepovaných jsou v médiích popisovány prakticky každý den. Kde je chyba ? Tresty pro pachatele jsou směšné.

Seniorem se stane každý z nás. Tedy pokud nás nepotká něco velmi ošklivého v dřívější fázi života. Hendikepovaní mají bohužel mnohdy svůj těžký osud od narození. Obě skupiny jsou velmi zranitelné a všichni to vědí. Slušní lidé této zranitelnosti nezneužívají, dokonce je spousta lidí, kteří těmto lidem aktivně a nezištně pomáhají i mimo svoji rodinu. A těm patří velký dík.

A pak tu jsou lidské hyeny, které neváhají seniory a hendikepované surově fyzicky napadnout a připravit je o pár korun či o malé cennosti, které mají u sebe. Útoky bývají brutální s mnohdy velmi vážnými zdravotními následky pro oběti. Typickým pachatelem je mladý “spratek”, který vede zahálčivý způsob života a chce peníze na drogy, alkohol a cigarety.

No a pak tady jsou “šmejdi”. Tito grázlové všech věkových kategorií vymýšlejí neustále nové a nové způsoby, jak seniory či hendikepované podvést a okrást. Sice se neuchylují k násilí, ale jejich oběti většinou přicházejí o své veškeré úspory, čož pro ně představuje naprostou životní katastrofu.

A důvod, proč jsou senioři a hendikepovaní stále a stále znovu obětí všelijakých darebáků ? Jednoznačně je to absence tvrdých trestů pro pachatele. Pokud jsou vůbec vypátráni a trestně odstíháni, tak trest zjevně vůbec nemá odrazující efekt.

Řadu slušných lidí okamžitě napadne veřejný lynč a popravy pro pachatele. Nejsme ale ve středověku, takže cestou musí být systémová výchova dětí na všech úrovních školního vzdělávání, samozřejmostí musí být výchova v rodinách, která ale bohužel v mnoha případech zcela absentuje a pachatelé musí vědět, že pokud jakkoliv ublíží seniorovi či hendikepovanému, stihne jej drakonický trest.

A to není složité okamžitě zavést malinkatou úpravou v rámci trestního zákona. To by se ale muselo chtít. Ono se ale bohužel nechce. A to v obecné rovině v přístupu k pachatelům a jejich obětem. Pachatelé mají doslova více práv, nežli jejich oběti a tresty jsou výsměchem pojmům “právo a spravedlnost”. A než mne začnou falešní lidumilové plísnit, tak ať si uvědomí, že jednou mohou být obětí i oni !

Autor: Pavel Opl

Autor je bývalý policejní rada Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu služby kriminální policie a vyšetřování.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 764,00 Kč
Vybráno 33.61%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 949 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.