spdokamura
11.5.2021
Kategorie: Politika

Okamurova dějinná chvíle

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Krátký vrbětický úvodník:

Tak už to máme ofiko – Evropa nebude nadále zvyšovat napětí s Ruskem a žádné diplomaty nevyhostí. To řekl včera hlavní unijní soudruh diplomat Joseph Borrell. Přes všechnu Andrejkovu snahu, přes Pajdáčkova ultimáta, přes všechny ty údajné výbuchy, stará dobrá západní evropa stojí “neochvějně za Českou republikou”, ale jen kecama.  Činy nebudou, protože je třeba dostavět Nord Stream a neprovokovat Putina, aby náhodou nezarazi folksvágnu nějaké miliardové kšefty na širé Rusi. 

Není to tak dávno, co nám obchodník s deštěm Vrábel vysvětloval že jsme naskočili na dezinformační narativ a že šíříme příšerné lži, protože Evropa samozřejmě ví stejně jako Babiš, co jsou Rusové zač. Vsadím se, že někde u Koudelky leží celá složka podepsaná přímo Vrábelem, kdo šíří proruský narativ, že Němci či Francouzi nikoho nevyhostí…

Jenže Franto… nedá se nic dělat, realita dala za pravdu nám. Stejně jako nám dala zapravdu s covid pasy  kterých jsi ještě po vánocích také psal, jak tuto dezinformaci šíří proruské weby. Pak jsi to rychle stáhnul, když se ukázalo, že mezi dezinformací a pravdou je rozdíl jednoho týdne. Tož obchodníčku s deštěm pěkně pracuj, i kdybych o tobě stokrát říkal, že jsi debil, nikdy o tom nepřesvědčím tolik lidí, jako ty sám podobnými bláboly. 

Já si dám ještě trochu proruského narativu… Pročpak asi soudruzi Němci nevyhostili ruské diplomaty? Pročpak soudruh Macron nevyhostil ruské diplomaty? Pročpak nevyhostili ruské diplomaty Holanďani, Rakušáci, Belgičani, Španělé, Švédové, Dánové?

Protože si chtějí kazit kšefty? 

A nebo se prostě zeptali svých místních Koudelků, jak to bylo s Vrběticemi a jejich špióni jim řekli, že je to celé kravina? 

Chudák Franta… nechtěl bych být v jeho sémantické kůži. Zase bude mluvit o ruském vlivu na fejsbůku a přitom vlastně monitoruje pravdu. A Andrejko právě spadl pod deset procent a klesá…. 

No, nebudu se v tom dál patlat… Soudruzi Němci mají své pochybnosti o ruských rejdech, takže já budu také pochybovat.  

A teď už dnešní článek: 

Nikdy jsem se netajil tím, že Okamuru nijak zvlášť nemiluju. Mnohokrát jsem ho zde na Kydech označil za tlučhubu, který má politiku jako ziskový byznys a mnohem více chrlí hesla o suverenitě a o slušných lidech, než aby byl jejich ztělesněním.  K tomuto příkrému odsudku jsem měl tři důvody: 

1. Jednak jsem se s ním setkal osobně při natáčené pořadu Den D. Nebudu zabíhat do podrobností, ale bavil jsem se tam s pěti byznysmeny a kromě Okamury byli všichni slušní lidé a naše debata byla tak věcná, že pravdomluvná Česká televize musela náš rozhovor absurdně sestříhat, protože jinak by to bylo neskutečně seriózní a nudné. Jen Okamura rejpal, snažil se mě vyprovokovat, prostě dělal šou ala Zdeněk Pohlreich a ústředním motivem byly podpásovky. 

2. Když se Okamurovi už dvakrát rozpadlo jeho politické hnutí, připisoval jsem to právě jeho osobnosti, se kterou není snadné vyjít, která je schopna slušných křiváren a protože vrána k vráně sedá, do voleb jde vždycky řada politických podnikatelů a pak se porvou o koryta. Udělají to tím nejnešťastnějším způsobem, před kamerami a postarají se o to, aby se samurajský obhájce českého národa řádně zdiskreditoval a připomínal Miroslava Sládka blahé paměti. Zkrátka a dobře, od Okamury už dvakrát odpadli jeho poslanci a rád bych slyšel nějaký argument, proč by to tentokrát mělo být jinak. 

3. Nebudu to nijak okecávat, oproti Okamurovi jsem Babiše považoval za lepší volbu. Jednak měl svoje poslance pod kontrolou a má je pod kontrolou doteď. Se škodiči se vypořádal zcela nemilosrdně, udržel si pořádek a i když vystřídal celou řadu ministrů, nikdo po vyhazovu nenabil hnojomet a nezačal mu dělat problémy. A pokud ano, tak velice krotce. Zároveň byl Babiš natolik v nemilosti našich bakalomédií a evropských institucí, že jsem si myslel, že nemá jinou možnost než se opřít o voliče. Zároveň jsem si myslel, že má díky svému týmu slušný přehled o situaci mezi obyčejnými lidmi a podle pořádku v jeho firmě, kde pracuju, jsem si myslel, že přesně totéž se bude snažit dělat v politice. Na tomto mém názoru nezměnil nic ani covid, byť jsem přestal věřit že Babiš může ještě nějak významně uspět. 

Po Vrběticích si ale myslím, že si Babiš vybral/musel si vybrat stranu a teď už jede podle vzoru svého koaličního partnera – snaží se získat voliče v kruzích, které ho nikdy volit nebudou, nikdy mu nepůjdou na ruku a díky tomuto podbízení přijde o velké množství stávajících voličů a, světe div se, přijde o hodně důchodců, kteří sice rádi přijmou jeho valorizaci, ale jinak mají mnohem větší přehled než se zdá a klidně budou navenek deklarovat, jak Babiše milují, ale za plentou v tajné volbě to bude o dost jiné. Stejně tak si myslím, že ochota průměrného voliče sdělovat o sobě informace rok od roku klesá a všichni Kantaři mají rok od roku mizernější přehled o skutečné náladě ve společnosti. 

Z výše uvedeného mi vyplývá, že Okamura stojí před historickou šancí. Babiš si vysloveně odhání voliče a Okamura je může velmi snadno získat. Pokud neudělá chybu, nenechá si opět rozložit stranu a nekvákne někde nějaký nesmysl.  

Mimochodem, přesně takový nějaký nesmysl očekávám od Volného  a jeho bloku. Jako že třeba před volbami prohlásí, že raději půjdou s ODS než s Okamurou a Babišem. Nebo že nepůjdou s nikým, protože všichni jsou vlastizrádci a covid neexistuje i když se nám zase začne na podzim rozjíždět… nebo něco podobného.  Laco bude mít možnost zjistit, kolik je v republice skutečně těch, které označuje za “zmrdy”, protože ty můžeme celkem v klidu ztotožnit právě s voliči Volného. 

Jen pro jistotu – já osobně nikoho za zmrdy neoznačuju. Ale od Laca jsme slyšeli celou řadu definic toho, kdo podle něj onen zmrd je a myslím, že prakticky všichni budou Volného volit právě kvůli svým covid postojům. Tak uvidíme, jestli je takových třetina národa. Pokud ano, bude se Laco muset zamyslet, protože je nemůže rozpustit a zvolit si jiné a bude muset vymyslet, jak s tím žít. 

Ale zpět k Okamurovi. Začíná to vypadat na typický český paradox – české zájmy, českou státnost a český národ bude hájit Japonec…  (A se zbraní v ruce budou naši zem jednou hájit naši Vietnamci a náčelníkem štábu bude nějaký Ladislav Nguyen). Takhle je to u nás vždycky. Otcem národa byl také člověk, který doma mluvil německy. 

Zřejmě přicházejí volby, kdy hodně lidí bude zvažovat, zda dát Okamurovi šanci. Prostě proto, že tu nikdo jiný nezbyl a všichni jemu podobní jsou už ulítlí přes míru. Já to budu zvažovat taky. Z mých původně tří námitek proti němu už zbyly jen dvě. A naopak pro něj začínají mluvit ty stejné argumenty, které mluvily pro Babiše – nemají ho rádi média, nemají ho rádi v EU, tož mu třeba dojde, že se musí opřít o voliče. Pro mě pozvolna přichází otázka, jestli mám svým hlasem Okamurovi tu šanci dát. 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 520 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,09 out of 5)
Loading...
184 komentářů
    • texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)