svejkagentrusko
26.9.2020
Kategorie: Politika

Ojrošvejkování

Sdílejte článek:

VIDLÁK

V poslední době mi často chodí různé informace o našem ojroparlamentu, kde se přijímají různé migrační novely, migrační pakty, zákony zeleného údělu a podobně. Takřka pokaždé je takový mail ukončen výzvou, aby se proti přijímané novele bojovalo. Marian Kechlibar – u nás hojě citovaný bloger teď má také na svých stránkách článek o nově přijímaném migračním paktu. Velmi kvalifikovaně analyzuje veškerá rizika z něj plynoucí a opět… na konci jeho příspěvku je výzva, aby se proti této novele včas a účinně bojovalo.

Promiňte, že to řeknu tak, jak to řeknu:

To už se tady všichni zbláznili a věří tomu, že bojem proti parlamentní novele se něco změní? Copak nám to neudělali už mockrát? Tak moc se bojovalo proti evropské ústavě, až z ní byla Lisabonská úmluva. Když nevyšla referenda, tak se opakovala, až se dostavil žádaný výsledek. Když začala migrační krize, tak se prostě otevíraly hranice a když to bylo neúnosné, mluvilo se o migračních kvótách. Když to neprošlo, přišel migrační pakt. Pokud nevyjde tento pakt, udělají zase něco jiného.

To samé platí pro Zelené úděly, emisní normy Ojro 1 – 7 + 8 + 9 +10, jen tomu dejte čas. Všichni naši premiéři se angažovali tu za pomazánkové máslo, tu za zemědělské dotace, tu za atomovou energii a dopadlo to jako obvykle. Pěkně se sklonili před ekonomickou silou Německa a neziskovkami placenými z USA.

Oni si prostě stejně budou prosazovat svoje a pokud narazí na odpor, udělají to jinak, obejdou to a vždycky to bude legální. Jak trefně poznamenal Targus, demonstranti v Bělorusku bojující za odevzdání průmyslu a bohatství do rukou západních bank, ti budou vždycky podporováni. Ale španělští demonstranti, kteří chtějí zpátky svoje národní práva a majetky, ti dostanou po hlavě pendrekem zcela demokraticky. 

A pak přišli Britové, řekli si dost….  a ejhle jsou z Unie pryč. Nic dramatického se nestalo a nějaká dohoda s EU zřejmě také nebude. Prostě přestali bojovat proti papíru a prostě se na svém území odstřihli. 

EU chrlí svoje ojronormy a ojropravidla tak rychle, že se v nich vyznají jen ti, co to chystají a i ti se vyznají jen v těch kličkách, které jim umožňují jejich kejkle. I kdybychom se tady všichni spojili, nikdy nebudeme mít dost kapacity, abychom zvládli analyzovat všechny ty kraviny, které tam v Bruseli vznikají. 

A hlavně… my to ani analyzovat nepotřebujeme. Stejně tak nemá smysl proti byrokracii bojovat jejich zbraněmi. Oni v té papírové válce budou vždycky lepší. Dávno už je to jen hra na pravidla a demokracii a my si musíme hlavně uvědomit, že pravidla dodržujeme už jenom my dole, kdežto ti nahoře už dávno mají své kličky a paragrafy psané na míru a když se jim něco nehodí, prostě si to znovelizují, rozepíší si to do pamfletu o deseti tisících slovech, což nemá šanci nikdo přečíst. 

My je prostě nesmíme poslouchat. My musíme mít ty jejich pravidla u prdele. My musíme mít u prdele celé to jejich pojetí demokracie i justice. Pokud budeme hrát podle pravidel, která nastavili oni, tak budeme prohrávat, protože přesně takhle je nastavili. 

EU je všude okolo nás. Vedle nás je osmdesátimilionové Německo, které si z nás udělalo zadní dvorek. Nad námi je čtyřicetimilionové Polsko, které si myslí, že bychom je měli poslouchat. Rakušáci jsou Němci… Slováci… kdo ví, jak to tam vlastně mají. My nikdy nebudeme moci odejít jako Británie. Stejně tak se nemůžeme úplně postavit na zadní, když je 70% našich zakázek z Německa, nemáme české banky, nemáme v našich rukou ani vodu, ani plyn a naše armáda má co dělat, aby zvládla obsloužit jeden domov důchodců. 

Babiš (a kdokoliv jiný) prostě nemůže přijít za Merkelovou a poslat jí do háje. On nemůže přijet do Brusele a tam si hrát na hrdinu. Má prázdné ruce a všichni to vědí. Tak tam nějak lavíruje, něco podepíše, něco naoko hájí. 

Pro nás je mnohem důležitější, jestli bude Babiš ty kraviny poslouchat a jestli je vezme za své. Jestli se z Brusele vrátí  bude ty jejich nápady zuby nehty prosazovat.  Nebo jestli jim tam v Bruseli bude kývat a tady si to bude dělat po svém.

Já od Babiše vůbec neočekávám nějakou pravověrnost, nebo snad názorovou konzistenci. Před těmi kašpary v EU by to byla smrtící vlastnost. Já bych jen rád rozklíčoval, zda je ten chlap ochoten švejkovat. Je ochoten to podepsat “naoko” a pak u nás vše vyřizovat liknavě, pomalu a různými vytáčkami vše odsunout na neurčito a nekonečno? Je ochoten přimhouřit oči nad tím, že i my budeme mít ojropravidla (byť spolupodepsaná našim parlamentem) u zádele? Je ochoten mlčenlivě souhlasit s tím, abychom to tady tak nějak rozvraceli zevnitř? 

I kdybychom stokrát vyhráli nad migračním paktem, oni to pojmenují zase jinak a nakonec to stejně prosadí, protože jejich leitmotivem je, aby si mohli hrát na lidumily, ale ty problémy aby si vyžral někdo jiný. O nic jiného jim nejde a o nic jiného jim nešlo. 

My to prostě nesmíme splnit. Ať si nám hrozí jak chtějí, ať posílají supliky, důtky, ať dělají soudní stání. Kvalita premiéra se pozná podle toho, že to nějak zakecá, že nezajistí ani úřady, ani vybavení a když budeme mít za úkol přijmout migrantů tisíc, tak jich reálně přijmeme deset a z toho nám jich devět “uteče” neznámo kam do Dojčlandu. Bez ohledu na podepsané papíry.  Prostě Česká republika ústy svého premiéra i jeho podpisů nakonec po nějakých úplatcích souhlasí, ale spolupráce v těchto věcech vázne na technikáliích a dalších překážkách.   

My vždycky budeme muset nakonec souhlasit, stejně jako Klaus nakonec musel Lisabon podepsat. Ale co tam na Západě neumějí, to je naše švejkování. My prostě musíme volat “Na Bělehrad”, ale ve skutečnosti nesmíme dojít ani do Budějic. My musíme mít s Bruselí i s Německem dobré vztahy, nemůžeme kousat ruku, která nás krmí (za naše peníze). Ale musíme jí fest olizovat a tu a tam přitisknout zoubek, abychom z ní vytáhli všechno co se dá a co nejméně za to odevzdali. Dokonce musíme mít i nějaké ty kolaboranty. Ale nesmíme je nechat na důležitých místech. 

Můj vztah k Babišovi je rozporuplný přesně na této otázce. Jak moc myslí vážně ty sliby, které v Bruseli dává? 

Ale na druhou stranu – on je u Merkelové i jinde považován za někoho, s kým se nemluví. On je pro ně pletichář, parvenu, zbohatlík, obtížný hmyz, který je tam jen proto, že blbí Češi volí jinak než by volila Merkelová. Babiš nemá v Bruseli žádné kamarády. Ani ve své vlastní ojrofrakci ne. Má tam jen spoustu žalobníčků a udavačů. 

Jedinou sílu, kterou Babiš má, jsme my voliči. To je jediné o co se může opřít. To je jediné, co mu dává legitimitu. Bruselští ho tam neuplácejí, nezvou mezi sebe, oni mu přejí jen to nejhorší. Babišovi nezbývá nic jiného, než dělat to, co jsem psal. Možná to dělá i proti své vůli a svému přesvědčení. Možná by také chtěl, aby ho Macron poplácával po zádech  a Merkelová mu lichotila.  Ale nemůže. Proto si myslím, že Babiš je v současnosti nejlepší kandidát na ojrošvejkování. Prostě nemá na výběr. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 172,00 Kč
Vybráno 34.77%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 603 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 3,80 out of 5)
Loading...
politicon.cz
234 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.