francievesty
17.12.2018
Kategorie: Společnost

Ohlédnutí za návštěvou Francie

Sdílejte článek:

J3K

Země proslulá svou bohatou historií, uměním a vinicemi, vynikajícím jídlem, šarmantními ženami, bohatými koloniemi a hroznými auty se zmítá v politické krizi a nespokojenost obyvatelstva se svou situací se stupňuje. Jestliže francouzským národním zvykem je demonstrovat a stávkovat, pak poslední týdny zapadají do jistého koloritu života této velmoci. Žlutá barva se stala symbolem odporu proti vládě a hlavě státu Macronovi.

Naše média popisují demonstrace jako devastační. Pravdou je, že mezi relativně pokojné účastníky akcí pronikli i ti, pro které je ničení smyslem života. Takové lidi najdeme vždy a všude. Většinou se ničitelem stává ten, kdo nic solidního v životě nevytvořil. Nemá tedy úctu k hodnotám a netuší, kolik práce stojí za vším, co vzniká. Většinou jde o mladé a inteligencí nevybavené jedince, jimž dav dává sílu, kterou by jinak těžko hledali. Dosud jsme si oblibu v poškozování majetku spojovali s hordou černých imigrantů, ale při posledních akcích byli vidět především mladí běloši. Podobně jako v jiných zemích řádící členové Antify. Samotní Francouzové jsou z této situace často nešťastní. Přesto masově vyjadřují podporu hnutí Žlutých vest. Symbol odporu najdete i tam, kde je jinak klid. Slušivé vestičky jsou položené za oknem automobilů, přivázané k anténám vozidel, pověšené za okny domů. Součet sympatizantů se samotnými aktéry demonstrací je obrovský a rozladěnost jinak předvánočně naladěných občanů je v době sváteční veliká. Projevy solidarity se objevují opravdu všude. Mimo Paříž dochází ke spontánním akcím, například jsou obsazené mýtná stanoviště na dálnicích, zvednuté závory a automobilisté jsou tak jednorázově osvobozeni od vysokých poplatků za jejich užívání. A aby toho nebylo jen tak málo, ve čtvrtek se k protestům připojili třeba v Auxerré i zemědělci se svými traktory a připojenými přívěsy a zastavili provoz v centru města.

K uklidnění nijak nenapomohla střelba v Štrasburku. Zvláště tehdy, když se ukázalo, že vrahem byl opět muslimský radikál z generace již ve Francii narozených a islámem zfanatizovaných mladíků. Navíc s kriminální minulostí, a tím i žijící pod větším dohledem policie. Přestože byl nakonec zastřelen, život jím zabitým lidem nikdo nevrátí a strach zasetý do obyvatelstva má své následky. Symbolem okamžiku se stali europoslanci zavření v budově, v níž momentálně rokovali. Přestože jejich bezpečnost ohrožena nebyla, měli dost času si uvědomit rizika své migrantům tak nakloněné politiky. Štětina a spol jsou však natolik arogantní, že jim ani nedochází, kam jejich koexistence v orgánech EU vede, nakolik jsou škodlivými elementy v soukolí vývoje Evropy a jejího směřování do propadliště dějin. Místo otevření očí tak došlo k uzamčení paláce a dalším jednáním, jejichž důsledkem bude stoupající násilí a další mrtví v ulicích nejen francouzských měst.

Hlava státu Macron se z oblíbené mladé tváře mění na nesnesitelného arogantního státního úředníka. Dostal se do rohu a začíná střídavě kopat a slibovat ústupky. Elitářský prvek v jeho chování je více než patrný a ukazuje na to, odkud vzešel, tedy z bankovního průmyslu a prostředí velkých peněz. Jeho vnímání problémů občanů země jemu do rukou svěřené je povýšené stejně, jako chování ke všem těm, kteří s ním nesouhlasí. Což platí v zahraniční politice i o státech Visegrádské čtyřky. Macron tak poměrně záhy po svém zvolení stojí tváří v tvář velkým problémům a nejistotě. Podporují ho zatím řady policistů a vojáků, jejichž projektily již létají směrem k demonstrantům a zatýká se ve velkém. Lze souhlasit s tím, že strůjci poškozování majetku mají být potrestáni, ovšem o tom, že jde buď o provokatéry, nebo Ty, kteří si navlečením vesty dodali odvahy a utrhli se ze řetězu, jsme už psali.

Francie je zemí mistrů světa v mnoha sportech. Struktura vlastnictví sportovních zařízení je trochu jiná, než u nás a většinu sportovišť vlastní města. Pečují o ně a často jsou sportovci jeho zaměstnanci, takže osobně spolupracují na údržbě areálů. V mnohém je to k dobru věci, i když to připomíná trochu socialismus. Problémem sportu jsou jiné věci. Například ve fotbalu je to příliv Afričanů. Jejich existence ve Francii je jednodušší díky možnosti získat rychle občanství. Bohužel i akademie jsou plné mladíků, kteří jsou šikovní, nicméně je složité zařadit je do určitých věkových kategorií. Přišli totiž často bez dokladů a vychází se přitom pouze z jejich tvrzení. Takže mezi sedmnáctiletými se možná pohybují až jedenadvacetiletí a samotní trenéři pochybují o jejich věku. Složení mládežnických týmů je v procentech vyjádřené 95 : 5 ve prospěch černochů a šikovný bílý hráč s jasným původem a datem narození je svým způsobem považován za poklad. Hráči jsou však aspoň vedeni ke slušnosti, pokoře a profesionalitě. Oproti tomu třeba ragbisté mají svou hrdost a tradici, mezi nimi se tmaví spoluobyvatelé téměř nevyskytují a ve většině týmů prozatím vůbec ne. Je to podobné, jako v hokeji v kanadsko-americké NHL.

Sladká Francie pomalu hořkne. V kraji vinic kolem Auxerré plyne život svým tempem. Předvánoční výzdoba připomíná historickou příslušnost ke křesťanskému světu, ale muslimské šátky zahalující ženy a jejich účesy jsou vidět až příliš často, to především u těch starších. Jistá exotičnost v případě mladých dívek je akceptovatelná, před školami je stále ve většině původní obyvatelstvo, ale až příliš často vás předjíždí otlučený renault plný vysmátých Afričanů. Občas údajně dojde i na bitky mezi etnickými skupinami a létají kameny. To se týká především měst. Zdá se tedy, že multikulturní Francie a problémy v ní se stávají jistou předlohou dění ve zbytku Evropy. Navíc jih této velmoci se ve svém pojetí blíží stále více muslimským zvykům, sever více odolává. Co bude za deset let?

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Miloslav Zabloudil 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Aleš Berka 300,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 1000,- Kč, Pavel Janda 300,- Kč, David Stránský 1000,- Kč, Bc. Hynek Julínek 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Ondřej Vodehnal 200,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Martin Macháček 200,- Kč, Luděk Kurka 200,- Kč, Miroslav Meder 650,- Kč, Robert Schlesinger 1000,- Kč, Vilém Černohorský 150,- Kč, Libor Fránek 50,- Kč, Otakar Matěk 50,- Kč, Eva Bielovicová 300,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Irena Mathauser 500,- Kč, Jan Slaba 200,- Kč, Petr Žabička 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Alena Fuszteiová 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Markéta Frydlová 200,- Kč, Milan Černý 1000,- Kč, Marie Svajdová 200,- Kč, Vojtěch Smrčka 1000,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Martin Vojtíšek 500,- Kč, Jiří Mondek 500,- Kč, Helena Kominíková 100,- Kč, Michal Horák 666,- Kč, Hana Pekárková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Pavel Michalík 500,- Kč, Jaroslav Borufka 300,- Kč, Rene Grabmuller 2000,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Mgr. Jiří Kraus 1984,- Kč, Jaroslav Neuman 200,- Kč, Martina Franzová 1000,- Kč, Jan Traxler 1000,- Kč, Josef Tuček 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, František Šmíd 1000,- Kč, Milan Hlaváček 200,- Kč, Šárka Průdková 300,- Kč, Nezn. dárce (poštou) 250,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Ladislav Matoušek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Jozef Sykora 249,80 (10 eur), Josef Bílek 200,- Kč, Jan Králíček 1000,- Kč, Jan Cerny 5000,- Kč, Vitesse PSP Ltd. 100,- Kč, Jan Pšenička 400,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 300,- Kč, Jiří Chudý 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Josef Bárta 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zdeněk Poslední 200,- Kč, Miloslav Konopiský 300,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Hynek Charous 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Robert Knopp 126,80 Kč (5 eur), Stanislava Kovaříková 200,- Kč, Hana Tomová 150,- Kč

Celkem za měsíc: 47 492,60 Kč
Vybráno 135.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 78 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.